eurovíkend Madrid
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

S možností výletů do Toleda a do El Escorial
Poznejte s námi jedno z nejelegantnějších evropských velkoměst – španělskou metropoli Madrid. Město překypující energií, jehož muzea nabízejí jedny z nejbohatších sbírek na světě. V rámci doplňkových výletů můžete poznat i krásná místa v okolí jako El Escorial a Toledo.

 

 

1. den: Odlet z Prahy, Vídně nebo Bratislavy (bude upřesněno) do Madridu, odjezd do hotelu a první seznámení se španělskou metropolí – pěší okruh po památkách: hlavní náměstí Plaza Mayor a náměstí Puerta del Sol s přilehlými uličkami, náměstí Espa?a s pomníkem světoznámého literárního klasika Miguela de Cervantes y Saavedra, třída Gran Vía a další. Nocleh v hotelu.

2. den: Po snídani možnost výletu do El Escorial (UNESCO) – monumentální palác krále Filipa II., ležící severozápadně od Madridu v krásné krajině na úpatí pohoří Sierra de Guadarrama. Byl postaven v 16. století k uctění sv. Vavřince a jeho umělecké bohatství je soustředěno v muzeu, galerii, kapitulních síních, kostele, královském pantheonukomnatách. Odpoledne návrat do Madridu, pokračování okruhu městem, možnost prohlídky interiérů královského paláce a katedrály La Almudena. Návrat do hotelu, nocleh.

3. den: Po snídani možnost dalšího výletu: Toledo, krásné město ležící 60 km jižně od Madridu na kopci nad řekou Tajo, kde se po staletí mísila křesťanská, židovská a muslimská kultura – katedrála, kostel Santo Tomé, náměstí Zocodóver a uličky starého města. Po návratu prohlídka tzv. bourbonského Madridu, procházka po Paseo del Prado, odpočinek v nádherném parku Retiro. Večer, popřípadě noc je nejlepší strávit v některém z mnoha barů, protože Madrid je pověstný svým nočním životem. Návrat do hotelu, nocleh.

4. den: Po snídani individuální volno, které lze využít k dalším procházkám a kulinářským zážitkům nebo k návštěvě světoznámých muzeí: Galerie Prado s nejslavnější sbírkou španělského malířství, případně naproti stojící Museum Thyssen-Bornemisza, jehož základem je sbírka, kterou shromáždil baron Heinrich Thyssen-Bornemisza a jeho syn Hans Heinrich. Dalším slavným muzeem je Centrum moderního umění královny Sofie se slavnou Picassovou GuernikouNávrat do hotelu, nocleh.

5. den: Po snídani volno, transfer na letiště, odlet do Prahy, Vídně nebo Bratislavy.

Cena  12990 Kč zahrnuje | zpáteční letenku do Madridu, kabinové zavazadlo do 10 kg, transfer z letiště na hotel a zpět, 4x ubytování v hotelu se snídaní, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje | komplexní pojištění včetně storna 29 Kč/osoba/ den, vstupy, případné pobytové taxy, transfer z Brna na letiště.

Fakultativně | půldenní výlet El Escorial 790 Kč (minimálně 15 osob), půldenní výlet do Toleda 950 Kč (minimálně 15 osob), transfer z Brna na letiště, 500 Kč jedním směrem, příplatek za odbavené zavazadlo do 20 kg 1 300 Kč.

Ck ČEBUS

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

prodloužený víkend v Madridu

 

termín : 10.4.-13.4.2020       9.6.-12.6.2020    8.8.-11.8.2020

 

1. den: Odlet z Prahy do Madridu, transfer do hotelu, ubytování, volno, nocleh.
2. den: Snídaně, polodenní pěší prohlídka po Madridu s průvodcem, během které uvidíte některá nejzajímavější místa této španělské metropole, mj. náměstí Plaza Mayor, bránu Puerta del Sol, katedrálu, exteriéry královského paláce Palacio Real, Cervantesův památník a trh Mercado de San Miguel. Po prohlídce města následuje volno, které lze využít k další procházce po městě, k nákupům nebo k návštěvě galerie El Prado. V rámci volna je možnost fakultativního výletu s prohlídkou paláce El Escorial. Nocleh v hotelu.
3. den: Snídaně, individuální volno. Možnost fakultativního výletu do Toleda -prohlídka města mj. katedrála, chrám sv. Tomáše, náměstí Zocodóver, muzeum El Greca, dle časových možností návštěva tradiční toledské manufaktury (ozdobné zbraně z toledské oceli, šperky). Odjezd zpět do Madridu. Nocleh v hotelu.
4. den: Snídaně, volno v závislosti na letovém řádu, transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

* leteckou přepravu Praha-Madrid-Praha včetně tax a příplatků * 3 noclehy se snídaní v hotelu *** * transfer z letiště do hotelu a zpět * služby průvodce * polodenní pěší prohlídku Madridu * pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

 

Fakultativní služby: * polodenní výlet El Escorial 690 Kč * polodenní výlet do Toleda 690 Kč * příplatek za jednolůžkový pokoj 4.290 Kč Informace: Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob. Vstupy do objektů a památek při prohlídkách nejsou součástí ceny. Minimální počet účastníků pro realizaci fakult. výletů je 15 osob. Doporučujeme počítat s částkou cca 50,- EUR na vstupy. Změna programu a letového řádu dle aktuální situace vyhrazena. Cena nezahrnuje: * vstupy včetně vstupů během fakultativních výletů

 

CK ČEDOK

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

To nejlepší z Madridu + TOLEDO

 

17.10.-21.10.2019

1.4.-6.4.   2020

21.4.-26.4. 2020

 

Jedinečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Madridu. Zhlédnete královský palác a proslulé galerie, zastavíte se ve slavné tržnici San Miguel i u stejně slavné sochy Dona Quijota. Nevynecháte býčí arénu a budete obdivovat historické památky úchvatného Toleda. Vychutnejte si s námi španělskou atmosféru a poznejte Madrid!

 

1.den Po ubytování půjdeme na večerní procházku do historického centra města.

Přílet v pozdních odpoledních hodinách, ubytování a krátká procházka po centru středověkou čtvrtí směrem k náměstí Plaza Santa Ana, kde se nachází největší koncentrace restaurací, klubů a kaváren v Madridu.  

 

2 den Dnešní den budeme věnovat celodenní prohlídce Madridu.

Začneme na Puerta del Sol (socha Medvěda – symbol Madridu) a půjdeme po třídě Calle Mayor na krásné náměstí Plaza Mayor, které je nejdůležitějším madridským náměstím. Kolem řady památek (kostelíků a městských šlechtických sídel – San Isidro el Real, Biskupská kaple, kostel Sv. Františka) dojdeme na Plaza de Orient, kde uvidíme královský palác, královské zahrady Campo de Moro a prohlédneme si katedrálu Almudena.

Dále budeme pokračovat na nejstarší náměstí v Madridu – Plaza de la Villa. Hlavní budova na tomto náměstí Casa de la Villa sloužila už od roku 1696 jako Ayuntamiento de Madrid (městská radnice). Na oběd se zastavíme ve slavné kryté tržnici San Miguel a na „zákusek“ můžeme zajít do slavné cukrárny San Ginés, která servíruje Churros s čokoládou už od roku 1894.

Přes Plaza de Espa?a (slavná socha Dona Quijota) půjdeme směrem k Parque de la Montaňa, kde se nachází chrám Templo de Debod v egyptském stylu a kaple Sv. Antonína s Goyovými freskami. Projížďka lanovkou nad parky (6 €).

 

3.den Volný den, který lze využít k nákupům či návštěvě některého z muzeí.

Pro zájemce jsme připravili fakultativní výlet, během kterého uvidíte historické město Toledo.

Toledo je úžasné město, kde na relativně malém prostoru můžeme vidět římské, maurské (arabské), židovské a křesťanské památky. Historická jedinečnost Toleda byla deklarována v roce 1986 zápisem na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO.

Město se může pochlubit zachovalými vstupními bránami – „Alcántara“ a „Bisagra“, které připomínají arabskou nadvládu. Těmi projdeme do města, po cestě je možné navštívit mešity „Cristo de la Luz“ (10. stol.) a „las Tornerías“ (11. stol.).

Dále naše kroky povedou ke křesťanské pevnosti Alcázar. Určitě si nenecháme ujít velkolepou gotickou katedrálu – jde o ohromnou stavbu, jejíž délka je 140 a šířka 130 metrů. Tato pětilodní katedrála má 22 bočních kaplí a v jejím nitru se mimo jiné nachází muzeum s obrazy slavných malířů (Goya, El Greco, Velásquez, Tizian a další).

Dále budeme pokračovat kolem radnice a biskupského paláce ke kostelu Santo Tomé se slavným obrazem El Greca. Nevynecháme ani muzeum tohoto slavného malíře. V židovské čtvrti navštívíme synagogy El Tránsito a Santa María la Blanca. Z křesťanských památek stojí určitě za návštěvu klášter San Juan de los Reyes. Prohlídku Toleda ukončíme na mostě Svatého Martina, odkud je krásný výhled na okolní památky.

 

4 den Dnešní den budeme věnovat celodenní prohlídce Madridu.

Po populární Gran Vía s řadou obchůdků se suvenýry, půjdeme k náměstí Cibeles se známou fontánou a budovou Palacio de Telecomunicaciones, která je současným sídlem radnice.

Při procházce po bulváru Paseo del Prado uvidíme 3 slavné galerie – Prado, Centro de Arte Reina Sofia a Museo Thyssen-Bornemisza, které skrývají řadu významných děl od autorů jako Goya, Velázquez, Bosch, El Greco, Degas atd. Odpoledne je můžete navštívit (nebo k večeru, kdy jsou opět pro občany EU na dvě hodiny zdarma).

Dojdeme na historické vlakové nádraží Atocha, které je upraveno na tropický skleník. Poté se vydáme do parku Retiro, prvního a největšího parku v Madridu s řadou soch, fontán, paláců i tichých zákoutí.

Pro zájemce přesun k býčí aréně Las Ventas.

Také možnost návštěvy dalších muzeí: Archeologického (zdarma v sobotu odpoledne), Museo de América nebo Muzea voskových figurín.

Možnost prohlídky Stadionu Real Madridu nebo návštěva královské botanické zahrady

 

5 den V dopoledních hodinách odjezd na letiště a odlet do Prahy.

 

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Madrid – Praha se všemi poplatky (kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže)
 • transfer letiště – Madrid (hotel) – letiště
 • 4x ubytování v hotelu
 • 4x kontinentální snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • přesuny v Madridu (místní doprava, MHD)
 • vstupné na místě
 • cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 700 Kč
 • ck rady na cestu

 

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena
10.4.2020 13.4.2020 14099 Kčobjednat
17.10.2019 21.10.2019 16490 Kčobjednat
1.4.2020 6.4.2020 18990 Kčobjednat
21.4.2020 26.4.2020 18990 Kčobjednat
9.6.2020 12.6.2020 14099 Kčobjednat
8.8.2020 11.8.2020 14099 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Madrid
Copyright © 2017  VARIETA Travel