Prodloužený víkend v Athénách
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

Athény, Mykény, lodní výlet na Sarónské ostrovy ( Hydra, Paros,Aegina)...

program:

1. den: Odlet z Prahy do Athén, po příletu transfer z letiště do metropole a dle časových možností okružní jízda autokarem pro základní seznámení se s městem, ubytování v hotelu v centru Athén.
2. den:
Po snídani pěší prohlídka centra města s průvodcem (s využitím MHD), nejstarší čtvrť města Plaka s řeckou a římskou agorou, Héfaistovým chrámem a známou Věží větrů, prohlídka slavné dominanty města Akropole -Dionýsovo divadlo z 5. stol. př.n.l., Parthenon, chrám Erechtheion zdobený šesti karyatidami, možnost návštěvy úchvatného moderního Muzea Akropole… Návrat na hotel.
3. den:
Po snídani volno k individuálnímu programu ve městě, nákupům, návštěvám muzeí apod. nebo možnost fakultativních výletů. Mykény – centrum mykénské civilizace, prohlídka známé Lví brány, kruhových hrobů Klytaimnéstry a Agamemnona, Átreovy pokladnice a muzea… Nafplio - první hlavní město svobodného Řecka střežené pevnostmi Akronafplia a Palamidi z jižní strany a Bourtzi na malém ostrůvku při pobřeží je zvané nejelegantnějším městem pevninského Řecka s typickými úzkými uličkami s obchody, mramorem dlážděnými náměstími, malebnou nábřežní promenádou… Epidauros -jedno z proslulých míst starověkého Řecka s nejzachovalejším starořeckým divadlem na světě s výbornou akustikou a posvátným okrskem boha lékařství Asklepia. Večer návrat na hotel. Nebo fakultativně lodní výlet na Sarónské ostrovy (Hydra, Poros, Aegina) s občerstvením během plavby. Ostrovy s malebnými historickými městečky s křivolakými uličkami, malebnými přístavy a průzračným mořem jsou oblíbeným výletním cílem Atéňanů. Chrám bohyně Afaie z konce 6. stol. př.n.l. na ostrově Aegina je označován za jedno z nejromantičtěji položených řeckých kultovních míst a patří k nejzachovalejším dórským svatyním. Návrat lodí zpět do přístavu Pireus a odjezd na hotel.
4. den:
Po snídani volno k individuálnímu programu, v dopoledních hodinách transfer na letiště a odlet do Prahy.

• leteckou přepravu Praha-Athény-Praha včetně tax a příplatků • 3 noclehy se snídaní v hotelu*** v pokojích s příslušenstvím v centru města • transfery z/ na letiště • služby průvodce • pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Fakultativní služby: • příplatek za jednolůžkový pokoj1.990,- Kč • výlet Mykény, Nafplio, Epidauros (minimální počet účastníků k realizaci výletu je 15 osob) 1.990,- Kč • výlet lodí na Sarónské ostrovy Hydra, Poros, Aegina s občerstvením během plavby (bez průvodce) 2.490,- Kč Informace: Změna programu vyhrazena. Cena nezahrnuje: • vstupy do památkových objektů • přepravu MHD

CK ČEDOK

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

vyprodáno

15.4.2022 18.4.2022 16149 Kčobjednat

vyprodáno

5.5.2022 8.5.2022 15669 kčobjednat
26.5.2022 29.5.2022 15999 kčobjednat
28.9.2022 1.10.2022 16489 kčobjednat

vyprodáno

17.11.2022 20.11.2022 15999 kčobjednat


Nezávazná objednávka


Athény
Mykény
ostrov Hydra
Copyright © 2017  VARIETA Travel