eurovíkend v Lisabonu
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

odlet za Prahy, ubytování ve 4* hotel v Lisabonu

1. den:

Odlet z Prahy, přílet do Lisabonu, tranfer na hotel, ubytování. Po krátkém odpočinku bude následovat první seznámení s Lisabonem pocházkou po hlavní ose historické části města:  Parque Eduardo VII. s vyhlídkou, hlavní tepna Av. Da Liberdede, kolem sochy Marquese da Plombal na náměstí Praca dos Restauradores. Uvidíte Teatro Nacional, kostel Sao Domingos, náměstí Praca da Figuerira. Úzkými uličkami starého města se dostaneme ke hradu Castelo de Sao Jorge, který stojí na nejvyšším bodě městského vrchu a nabízí excelentní výhledy na město. Poté projížďka slavnou žlutou tramvají č.28 jež vám ukáže to pravé kouzlo Lisabonu. Osobní volno k posezení a občerstvení v restauracích a barech starého města. Návrat na hotel. Nocleh.
 • 2. den:
  Prohlídka Lisabonu začne na jednom z největších a nejkrásnějších náměstí Terreiro do Paco na nábřeží řeky Tejo. Nedaleko odsud je náměstí Praca do Commercio, kde stával původní královský palác zničený zemětřesením, nový palác slouží jako vládní budovy. Triumfální oblouk  Arco da Victoria je vstupní bránou do staré čtvrti Baixy. Zajímavý je také kostel Nostra Senhora da Conceicao Velha. Projdeme se po Rua Augusta– mozaikou dlážděná ulice lemovaná butiky, kavárnami, která tvoří hlavní tepnu Baixe. Své kouzlo mají i boční uličky pojmenovány podle řemesel, kudy povede procházka po nejstarší čtvrti Alfama, tvořená úzkými křivolakými uličkami s typickými domy zdobeny keramikou. Od Katedrály Sé zamíříme na náměstí Slunečních brana zastavíme se na Trhu zlodějky - Fiera da Ladra, který má stoletou tradici. Spatříme také kostel sv.Rocha či Diamantový dům, náměstí Praca Rossio -oficiálně náměstí Dona Pedra IV., které bylo v minulosti dějištěm býčích zápasů a vojenských přehlídek.  Zde osobní volno, možnost posezení nad specialitou Baclhau což je treska na místní způsob či dalšími zdejšími specialitami. V podvečer výjezd historickým výtahem - Elevador de Santa Justa nebo tradiční žlutou tramvají do čtvrti bohémů Bairro Alto, kde se nalézá torzo Karmelitského kláštera, zničeného zemětřesením. Ve čtvrti jsou k vidění domy vyzdobené typickou barevnou keramikou Azulejas. Je zde množství možností k posezení u dobrého vína a tradičního jídla. Večer návrat na hotel, osobní volno, možnost návštěvy klubů s typickou hudbou Fado, nebo večerních procházek. Nocleh.
 • 3. den:
  Pokračování prohlídky západní části Lisabonu – čtvrti Belém v ústí řeky Tejo, odkud se vydávaly karavely na své objevitelské cesty. Na nábřeží se nalézá jeden ze symbolů města - vodní hrad Torre de Belém. Přes stejnojmený park se dostaneme k památníku Cabrala a Countiho v podobě dvouplošníku. Projdeme se ulicí Bartolomeu Dias. Následně uvidíte Památník zámořských objevů, budete mít možnost návštívit muzeum námořnictví  - Museum da Marinha, představující slávu portugalského námořnictví. Klášter sv.Jeronýma Vás zaujme svou velkolepostí i architekturou. Byl založen jako výraz díků za šťastnou výpravu Vasca da Gamy, který nalezl cestu do Indie po moři.  Poté kouzelné náměstí připomínající park Jardim da Praca do Imperio Jardim Vasco da Gama. V těchto místech se nalézá centrum čtvrti Belém se svými restauracemi a pekárnami jež jsou spojeny s tradicí typických pudinkových koláčů Pastéis de Belém, které se zde pečou již více než 200 let a které budete mít možnost ochutnat. Nedaleko se nalézá  Tropický park s jezírky, Orientální zahradou s velkou branou v čínském slohu. Palacio de Belem – letní palác hraběte de Aveiras je dnes sídlo Portugalského presidenta, zahrady Jardim Alfonso de Albuquerque pojmenované podle prvního Portugalského místokrále Indie. Neomanuelský sloup nese sochu tohoto muže a jsou na něm vytesány příběhy z jeho života. Na řadu příjde Most 25.dubna který je podobný Golden Gate Bridge ze San Francisca. Je dlouhý 2 km, vede po něm i železniční trať. Za mostem se nalézá slavná socha Krista - Cristo Rei, postavená podle předlohy Cristo Redentor z Rio de Janeiro. Poté osobní volno: zájemci mohou navštívit Parque das Nacoes - bývalé centrum veké světové výstavy, kde uvidíte věž Torre Vasco da Gama s vyhlídkou na stejnojmenný slavný most Vasco de Gama, jedné z dominant Lisabonu. Navštívit zde budete moci známé vodní zahrady nebo velkolepé Oceanario de Lisboa, které patří k největším na světě. Zájemci o nákupy s příjdou na své v moderním schoping centru Vasco de Gama. Návrat na hotel, nocleh.
 • 4. den:
  Fakultativní výlet místní dopravou do asi 30 km vzdálené historické Sintry. Sintra bývala královské letní sídlo a patří k nejnavštěvovanějším místům Portugalska. Na zalesněných úbočích zdejších kopců zde stojí staré paláce a panské domy. Město ja na seznamu světového dědictví UNESCO.V rámci svého osobního volna v Sintře a na doporučení průvodce budete moci navštívit některé z památek. Přímo v centru města stojí působivý Palácio Nacional de Sintra řečený Paço Real tedy Královský palác. Od 14. století sloužil jako letní sídlo portugalských králů a vyznačuje se nádherným vnitřním zařízením, k němuž patří i jedna z nejstarších a nejcennějších sbírek azulejos v celém Portugalsku. Na dalším kopci stojí ve výšce 450 m nad mořem Palácio da Pena, extravagantní palác z roku 1840, jehož architektura je bizarní směsicí gotiky, renesance, manuelského slohu a maurských prvků. Byl postaven  pro královnu Marii II. jejím bláznivě zamilovaným manželem Ferdinandem. Další možností jak strávit čas v Sintře je možnost  navštívit starý hrad Castelo dos Mouros z 8. století. Výhled z hradu je však úžasný. Později odpoledne návrat vlakem do Lisabonu. Osobní volno v hlavním městě Portugalska. Nocleh.
 • 5. den:
  Osobní volno dle časových dispozic před odletem, možnost návštěvy některého z muzeí, projížďky lodí po řece Tejo, jež vám nabídne pohled na město z jiného úhlu než jste jej při pěších procházkách mohli zažít. Transfer na letiště, odlet zpět do ČR.

 

Ceny First minute

KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Doprava
126 1 (St) 28.4 – (Ne) 2.5.2021 15.990 Kč 16.990 Kč Doprava Letecky
126 2 (Čt) 14.10 – (Po) 18.10.2021 16.990 Kč 17.990 Kč Doprava Letecky

 (

Cena zahrnuje

 • Zpáteční letenku Praha - Lisabon - Praha včetně tax, malé kabinové zavazadlo dle podmínek letecké společnosti
 • 4 x ubytování v hotelu *** v dostupnosti MHD
 • průvodce
 • zákonné pojištění CK, DPH

Cena nezahrnuje

 • Dopravu MHD, cestu místní dopravou do Sintry 15 EUR, vstupy, místní taxy
 • 4 x snídaně hotel 1.690 Kč
 • Transfery z a na letiště 20 EUR
 • Za příplatek je možné provést rezervaci sousedících sedadel v rámci turistické třídy
 • Odbavené zavazadlo 20-23 kg dle podmínek letecké společnosti 1.800 Kč

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LISABON a jeho pobřeží

 

26.3.-29.3.2020             14999 Kč

26.6.-29.6.2020             15499 Kč

14.11.-17.11.2020         14999 Kč

 

 

1. den Odlet z ČR do Lisabonu 

 

 • Přiletíte do Lisabonu. Transferem z letiště se dostanete do lisabonské čtvrti Belém, která je nejvíce spojena s obdobím portugalských zámořských objevů a kde se nachází bohatě zdobené stavby ze 16.stol.
 • Každý návštěvník by měl ochutnat typické smetanové dortíky v místní pekárně, které se zde tradičně pečou již od roku 1837. Prohlédnete si Klášter sv. Jeronýma, připomínající úchvatnou manuelskou architekturu.
 • Pokračovat budete k Belémské věži, bráně do Lisabonu a symbolu města. Nejvýznamnější osobnosti tohoto období v čele s Jindřichem Mořeplavcem připomíná Památník objevů, který bude vaší další zastávkou. V Belému strávíte celé dopoledne, poté vás čeká panoramatická projížďka historickým centrem města a ubytování na hotelu.
 • Těšit se můžete na pěší poznávání nejstarších lisabonských čtvrtí a uliček. Projdete čtvrť Alfamu a Chiado s palácem, kostelem, ohromujícími vyhlídkami, malebnými kavárničkami a restauracemi. Nebudou chybět ani slavné lisabonské výtahy, typické úzké tramvaje či monumentální náměstí. 

 

 

 

2. den Sintra, Park Serra de Sintra a mys Cabo da Roca

 

 

 

 • Odjedete do Sintry - pohádkového města, nacházejícího se jen pár kilometrů od Lisabonu, uprostřed věčně zelených lesů přírodního parku Serra de Sintra.
 • Toto kouzelné místo bylo letním útočištěm portugalských králů a šlechticů. Stojí zde hned dva královské paláce a nespočet dalších honosných šlechtických domů, pompézních sídel umělců, cestovatelů či obchodníků, kteří se zde usazovali. Město je pro svůj historický význam zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.
 • Na oběd se přesunete do vesničky vyhlášené místní specialitou - seletem v pepřové omáčce, kterou zde budete mít možnost ochutnat.
 • Poté se vydáte na cestu na konec světa, mys Cabo da Roca, nejzápadnější pevninský výběžek kontinentální Evropy. Pohled na širý oceán z 140 m vysoké skály je přímo magický. Podél pobřeží budete pokračovat zpět do Lisabonu 

 

3. den Cristo Rei, Park národů  

 • Abyste se dostali k mohutné soše Krista (Cristo Rei), která bdí nad Lisabonem, musíte přejet přes jeden ze dvou lisabonských mostů, Most 25. dubna, připomínající slavný Golden Gate v San Franciscu. Výtahem se vyvezete nahoru na fascinující vyhlídku, ze které budete mít město a řeku jako na dlani.
 • Poté přejedete do moderní části Lisabonu s názvem Park národů, vystavené k příležitosti celosvětové výstavy, která se zde konala v roce 1998 (EXPO 98) a je skvostnou ukázkou moderní architektury na břehu řeky Tejo.
 • Mezi nejzajímavější stavby patří například vlakové nádraží Oriente navržené španělským architektem Santiagem Calatravou, budova casina nebo Portugalský pavilon.
 • Nad celým areálem Parku národů se lze projet lanovkou a z výšky obdivovat bývalé pavilony, nejvyšší budovu Lisabonu pojmenovanou po slavném mořeplavci - věž Vasco da Gama nebo stejnojmenný nejdelší most v Evropě dlouhý 17 km.
 • Budete mít příležitost navštívit místní oceanárium, které patří k největšm v Evropě, nebo si nakoupit v shopping centru Vasco de Gama. Odpoledne bude volný program.  

4. den Individuální program, odlet z Lisabonu do ČR 

 • Dopoledne individuální program, v odpoledních hodinách odlet zpět do ČR

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka vč. poplatků a zavazadla do 20kg (PRG-LIS, LIS-PRG)
 • 3x ubytování v hotelu***
 • 3x snídaně
 • transfer z/na letiště v Lisabonu
 • česky nebo slovensky mluvící průvodce
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pobytová taxa - 3 € / os. / noc
 • cestovní pojištění (lze sjednat přes CK od pojišťovny Slavia, cena: 30 Kč/den nebo 40 Kč/den včetně storna zájezdu)
 • vstupy v rámci programu
 • doprava metrem

Vstupy v rámci programu

 • celodenní výlet Sintra/Cabo da Roca/Cascais 40 €/os.
 • celodenní výlet Cristo Rei/Park národů 38 €/os.
 • klášter sv. Jeronýma 10 €/os.
 • Národní Palác v Sintře 10 €/os.
 • Oceanário v Lisabonu 19 €/os.
 • Socha Krista 6 €/os.
 • obědy/večeře cca 20 €/os. (chléb, máslo, olivy, hlavní chod, dezert, nápoj)

  Ceny vstupů se mohou v průběhu roku 2020 změnit, návštěva památek záleží na aktuální situaci v destinaci.

ck metal 

 

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

28.4.2021 2.5.2021 od 15990 Kčobjednat
4.10.2021 18.10.2021 od 16990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Lisabon
Copyright © 2017  VARIETA Travel