Prodloužený víkend v polské Varšavě s bohatým programem - vlakem
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo
  • o nejlepší z hlavního a největšího polského města
  • Prohlídka města a nejvýznamnějších památek se zkušeným místním průvodcem, Ochutnávka místních specialit v ceně zájezdu
  • Dostatek volného času, možnost nákupů a návštěv dalších památek a muzeí
  • Cesta moderním vlakem včetně rezervace místa
  • Ubytování v kvalitním hotelu *** se snídaní


1.den
V ranních či dopoledních hodinách odjezd vlakem dopravce České dráhy z ČR do Varšavy. Varšava je hlavním a největším městem Polska, nachází se v historickém Mazovsku. Staré město patří do dědictví UNESCO, naopak nová část Varšavy se pyšní mnoha mrakodrapy a jinými moderními stavbami.
Ve cca. 14:25 příjezd na nádraží ve Varšavě, setkání s místním česky mluvícím průvodcem a odjezd na hotel ***, který je velmi dobře situován, ubytování v hotelu.

Poté následuje prohlídka města s místním česky mluvícím průvodcem. Prohlídka začne poznáváním staré části města, které se stalo součástí dědictví UNESCO. Tato část města byla téměř celá zničena běhm 2. světové války. Projdeme kolem bývalého sídla polských panovníků na Královském hradě, barokní stavby paláce Krasinski, moderních sloupů budovy Nejvyššího soudu a památníku věnovaného Varšavskému povstání z roku 1944.

Dále zavítme do Pragy, která jako zázrakem nebyla zničena během 2. světové války. Velmi zajímavou zastávkou bude jedno z nejstarších tržišť ve Varšavě - Bazaar Różyckiego, kde budete mít možnost ochutnat jednu z polských specialit  (zahrnuto v ceně zájezdu). 


2. den
Snídaně v hotelu. Individuální volno, které doporučujeme strávit vlastním programem či jedním z nabízených fakultativních výletů (Chopinův koncert) – možnost zakoupení v doplňkových službách tohoto zájezdu).

Doporučujeme navštívit Muzeum polské vodky, kde vás čeká podrobný náhled na 500 letou historii výroby tradiční polské vodky, pohled do virtuální laboratoře, kde si prohlédnete unikátní výstavu etiket a lahví za posledních 100 let. Návštěvu muzea můžete zakončit ochutnávkou polské vodky. Také můžete zavítat na vyhlídkovou terasu Paláce kultury, kde si vychutnáte výhled na Varšavu z 30. patra budovy. 
Díky velmi dobré poloze hotelu, je možné navštívit nedaleký Noční trh či Muzeum varšavského povstání.

TIP! Kupte si jízdenku za 5 EUR a absolvujte 75 minut dlouhou jízdu historickou tramvají z období 1940-1950. Tato tramvaj byla navržena speciálně pro Varšavu a po 2. světové válce byla kompletně zrekonstruována a převezena z Berlína do Varšavy.


3. den

Snídaně v hotelu. Individuální volno, které je možné využít k dalšímu poznávání města, nebo k zakoupení některého z námi nabízených fakultativních výletů.

Pro milovníky nákupů doporučujeme navštívit velké obchodní centrum Zlote Tarasy. Z dalších lokálních specialit určitě doporučujeme ochutnat polské pivo a tzv. zapiekanku, což je polská bageta či panini, kterou si můžete nechat naplnit surovinami dle vlastního přání.
V cca. 13:30 odjezd vlakem zpět do České republiky.


Chopinův klavírní koncert
Vychutnejte si váš romantický večer na Starém Městě poslechem Chopinova klavirního koncertu koncertu. V dlážděných uličkách Starého Města stojí jedinečný neoklasicistní koncertní sál s původními omítkovými štuky, křišťálovými zrcadly a stylovou výzdobou z 19. století. Projděte dveřmi a vstupte do Chopinovy éry na dvoudílný soubor Chopinových největších skladeb v podání mezinárodně uznávaných klavíristů. Vychutnejte si sklenku jiskrného vína. Den zakončete v jedné z mnoha restaurací ve Starém městě.
V případě zájmu je možné po příjezdu do Varšavy s českým průvodcem zařídit jednosměrný či obousměrný transfer za poplatek.  

Délka trvání akce: 1 hodina, začátek 2. den zájezdu v 19:00
Cena 860 Kč


 

TERMÍNY

10.5.-12.5.2024    LAST MINUTE 5200 KČ

7.6.-9.6.2024       LAST MINUTE 5600 KČ

12.7.-14.7.2024      6100 KČ

9.8.-11.8.2024        6100 KČ

27.9.-29.9.2024      6100 KČ

25.10.-27.10.2024  6100 KČ

 

Zpáteční jízdenky vlakem včetně rezervace místa a připojení k wi-fi 
Možnost výběru z více nástupních míst 
Služby místního česky mluvícího průvodce 
Ubytování v hotelu *** se snídaní
Ochutnávka místních specialit v ceně zájezdu
3 denní jízdenku na MHD ve Varšavě

Cena nezahrnuje: 
Příplatek za jednolůžkový pokoj cca. 4000 Kč

Klienti jedoucí z měst níže, absolvují cestu vlakem Regiojet s přestupem v Ostravě na Svinově na vlak společnosti České dráhy (obě jízdenky jsou v ceně zájezdu): 
Brno, Vyškov na Moravě, Kojetín, Přerov, Suchdol nad Odrou, Studénka

CK ČEDOK

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

10.5.2024 27.10.2024 OD 5100 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel