eurovíkend v Moskvě
 
Způsob dopravy:

Výjimečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Moskvy. Projdete se po Rudém náměstí, budete obdivovat proslulý Kreml, užijete si okružní jízdu stanicemi moskevského metra i vyhlídkovou plavbu. Prohlédnete si klášterní městečko Sergijev Posad či matrjošky v Muzeu hraček. Ponořte se s námi do carského Ruska a poznejte Moskvu!

To nejlepší z Moskvy

 

29.1. -2.2.2020   16590 Kč

16.6.-20.6.2020   16990 Kč

22.7.-26.7.2020   16990 kč

 

Program zájezdu   

 

1.den  Přílet do Moskvy, transfer na hotel, ubytování. V závislosti na čase příletu procházka centrem města s průvodcem. 

 

2 den Dnes se budeme věnovat Moskvě a nejznámějším místům jako např. Mauzoleum V. I. Lenina, Kreml či Chrám Vasila Blaženého.

Ráno se vydáme na notoricky známé Rudé náměstí, na němž se odehrály podstatné okamžiky z dějin města. Zájemci se budou moci podívat do kontroverze budícího Mauzolea V. I. Lenina. Neunikne nám ani směsice barev a tvarů v podobě impozantního Chrámu Vasila Blaženého, uvidíme Kazaňský kostel a budeme mít čas na prozkoumání známého obchodního domu GUM.

 

Poté budeme pokračovat v prohlídce v srdci Ruska, Kremlu, odkud je celá federace ovládána již po staletí. Zde uvidíme hlavní Chrámové náměstí se čtyřmi nádhernými pravoslavnými chrámy, sídlo prezidentského úřadu, hlavní chrám Nanebevzetí Panny Marie i největší zvon na světě, Car. Následně půjdeme k budově slavného „Velkého divadla“, Bolšoj těatr a kolem Státní dumy se projdeme po ulici Tverskaja, hlavní třídě s obchody a kavárnami, kterou lemují krásné měšťanské domy a paláce. Dorazíme až k památníku A. S. Puškina a budeme mít prostor k večeři nebo nákupům, např. ve vyhlášené restauraci Kafe Puškin, a ochutnat některé ruské speciality.

 

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně

 

3.den Společně se dnes vydáme do městečka Sergijev Posad, odpoledne návrat a pro zájemce návštěva nejvýznamnější moskevské galerie.

Ráno se vlakem vypravíme na výlet do jednoho z nejdůležitějších náboženských center v zemi, klášterního městečka Sergijev Posad, které je srdcem ruské pravoslavné církve. Navštívíme komplex zdejšího kláštera, jehož modré a zlaté kupole tvoří nezapomenutelné panorama. Po prohlídce se vydáme do centra města, na hlavní náměstí obklopené kavárnami a obchůdky a také tržnicí s řemeslnými výrobky. Zájemci budou moci v individuálním volnu navštívit Muzeum hraček, jejichž výroba má ve městě mnohaletou tradici. Údajně zde dokonce byla vyrobena vůbec první matrjoška.

Odpoledne se vrátíme zpět do Moskvy a budeme si moci užít návštěvu světoznámé Treťjakovské galerie, nejslavnějšího muzea v Moskvě, ve kterém uvidíme cenné ikony a obrazy ruských malířů od středověku až do počátku 20. století. Kolem galerie narazíme na velké množství restaurací a kaváren, v nichž se budeme moci po kulturním zážitku občerstvit. Na závěr dne nás čeká okružní jízda moskevským metrem, které je jedním z turistických magnetů města. Jeho stanice jsou opravdovými uměleckými díly a leckteré byly zapsány i na seznam světového dědictví UNESCO

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

 

4.den Dnes nás čeká návštěva největšího významného kláštera, hřbitova s hroby významných ruských osobností a také plavba lodí.

Ráno se vydáme na prohlídku do poklidného areálu Novoděvičího kláštera, který je největším moskevským ženským klášterem. Nedaleko se rozkládá také Novoděvičí hřbitov, na kterém jsou pohřbeny ty největší ruské osobnosti, ať již z uměleckého či politického života (Čechov, Gogol, Jelcin aj.). Po prohlídce hřbitova a kláštera nás bude vyrazíme na vyhlídkovou plavbu lodí, během níž uvidíme významné památky tím nejlepším možným způsobem - z hladiny řeky Moskvy.

Dopravíme se do centra města a projdeme si starou kupeckou čtvrť Kitaj Gorod s množstvím historických domů a muzeí. Poté se vydáme k ohromnému Chrámu Krista Spasitele, který vévodí panoramatu řeky Moskvy a jeho původní stavba měla oslavovat ruské vítězství nad Napoleonem. Stalin tento chrám nechal strhnout, současná budova je replikou z konce 90. let.

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

 

5.den Individuální program, v závislosti na čase odletu možnost návštěvy některého z moskevských muzeí.

Komu muzea nebudou po chuti, může volný čas využít k návštěvě dalších pamětihodností či si jen užít atmosféru města. V odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

 

Co už máte v ceně?

 • letenku Praha – Moskva – Praha se všemi poplatky
 • kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
 • transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět
 • 4x ubytování ve 3* hotelu se snídaní
 • průvodcovské služby
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • vízum do Ruska (cena 2 400 Kč/os.)
 • jízdné po Moskvě
 • vstup do památek
 • doporučené kapesné minimálně 13 500 RUB/osoba
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 000 Kč

Kde budete ubytováni?

 • Hotel v blízkosti zastávky MHD s dobrou dostupností do centra města.

Jak je to s jídlem?

 • Snídaně v hotelu formou bufetu.
 • Během dne časový prostor a doporučení průvodce k možnostem občerstvení.

Ck RADY Na CESTU

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Matička Moskva

 

30.4.- 3.5.2020   13590Kč

3.6.-6.6.2020   13490 Kč

3.7.-6.7.2020     13490 Kč

 

 

4 denní eurovíkend

2 výlety s českým průvodcem

ubytování ve 3* hotelu se snídaní

odlet z Prahy v 10.50h, návrat do Prahy v 17.10 hod

 

 

Program zájezdu 

1. den: Praha–Moskva
Odlet z Prahy, přílet do Moskvy, uvítání průvodce na letišti, transfer, základní info o Moskvě, ubytování v hotelu. 

2. den: prohlídka Moskvy
Snídaně, celodenní prohlídka města s česky hovořícím průvodcem. Okružní jízda vás seznámí s nejznámějšími pamětihodnostmi Moskvy, uvidíte Lomonosovu státní univerzitu na Vrabčích horách s panoramatickým výhledem na město, Park Vítězství, Vítězný oblouk, světoznámou čtvrť umělců Starý Arbat a historickou Tverskou třídu. 

3. den: prohlídka Moskvy
Snídaně, půldenní prohlídka Moskvy s česky hovořícím průvodcem – Rudé náměstí s jeho nejvýznamnějšími památkami – Chrám Vasila Blaženého, Kazaňská katedrála, Leninovo mauzoleum, Spasská věž. V odpoledních hodinách fakultativně možnost navštívit Treťjakovskou státní galerii – nejvýznamnější galerii ruského umění na světě. 

4. den
Snídaně, volno, transfer s průvodcem na letiště, odlet do Prahy. 

V ceně zájezdu je zahrnuto 

 • 3 noci ve dvoulůžkových pokojích 3* hotelu se snídaní, letecká doprava včetně všech poplatků, zákonné pojištění CK, 2× prohlídka Moskvy s česky nebo slovensky hovořícím průvodcem, transfer z/na letiště. 

V ceně zájezdu není zahrnuto 

 • Cestovní pojištění, vstupní vízum do Ruska cca 2 400 Kč, fakultativní výlety nad rámec programu a spropitné. 

Upozornění 

 • Minimální počet účastníků nutných k realizaci zájezdu 16 osob. Změna programu vyhrazena 

CK EXIM

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

MOSKVA  - víkend v největším města Ruska

 

21.5.-24.5.2020

20.8.-23.8.2020

 

 1. den Odlet z ČR do Moskvy 

 

 • Odpolední odlet. Ve večerních hodinách přiletíte do Moskvy a vlakem se přepravíte na ubytování v centru města. 

 

2. den Moskva - Rudé náměstí, Kreml 

 

 • Čeká vás prohlídka Moskvy. Začnete na Rudém náměstí, které je pomyslným srdcem města a místem, kde se psala historie. Na tomto náměstí stojí celá řada dalších památek, které postupně navštívíte.
 • V případě zájmu máte možnost zavítat do Mauzolea V. I. Lenina, kde leží i jiné významné osobnosti komunismu. Uvidíte klasicistní budovu Velkého divadla, pravděpodobně nejznámějšího ruského divadla, kde měl premiéru například balet Labutí jezero.
 • Následuje prohlídka Kremlu, rozsáhlého areálu, ve kterém stojí paláce, chrámy, kostely i muzea. V kremelských palácích žili všichni ruští carové a dodnes zde má sídlo prezident země. Mimo jiné to jeden z největších hradních komplexů na světě. Poté půjdete k Hrobu neznámého vojína, projdete se po Čínské čtvrti a významné třídě Arbat.

  

3. den Moskva - Novoděvičí klášter, chrám Vasila Blaženého 

 

 • Ráno odjedete k Novoděvičímu klášteru, který je největší a nejkrásnější ženský klášter v celém Rusku a prohlédnete si hřbitov, kde jsou pohřbeny nejvýznamnější ruské osobnosti (Jelcin, Gogol…).
 • Až se na vše vynadíváte, přesunete se zpět do centra. Projdete se úžasnou historickou budovou obchodního domu GUM, kde si můžete koupit i něco na památku.
 • Na Rudém náměstí neopominete chrám Vasila Blaženého. Chrám nechal postavit Ivan IV. Hrozný a je jednou z dominant a nejznámějších památek Moskvy.
 • Podíváte se také do okolí Rudého náměstí. Zastavíte se v Muzeu hraček, kde uvidíte například tradiční matrjošky, a ve věznici a sídlu KGB Ljubljance. 

 

4. den Odlet z Moskvy do ČR 

 • Dopoledne budete mít příležitost individuálně navštívit některé z mnoha muzeí, např. Tretjakovskou galerii, nebo využit času k nákupům.
 • Odpoledne odjedete na letiště a v pozdních odpoledních hodinách přiletíte zpět do ČR.

 

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka vč. poplatků a zavazadla do 20kg (PRG-SVO,SVO-PRG)
 • 3x ubytování v hotelu***
 • 3x snídaně
 • transfer v místě pobytu (z/na hotel)
 • služby průvodce
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pobytová taxa - 5 € / os. / noc
 • cestovní pojištění (lze sjednat přes CK od pojišťovny Slavia, cena: 30 Kč/den nebo 40 Kč/den včetně storna zájezdu)
 • vstupy v rámci programu

Orientační čas odletu

Níže uvedené časy odletů jsou informační a budou upřesněny v pokynech na cestu.

 • ODLET TAM: Praha (linka OK0892)21.05.2020 8:25
 • PŘÍLET TAM: Moskva, Šeremetěvo (linka OK0892)21.05.2020 13:00
 • ODLET ZPĚT: Moskva, Šeremetěvo (linka OK0892)24.05.2020 17:05
 • PŘÍLET ZPĚT: Praha (linka OK0892)24.05.2020 18:50

Doplňující informace

Kde budete v době zájezdu bydlet?

Izmailovo Gamma Hotel***

 • Poloha hotelu
  vzdálenost do centra: cca 15 min MHD
  MHD od hotelu: 5 minut chůze do stanice metra Partizanskaya 
 • Stravování
  snídaně - formou bufetu
  kuchyně ruská, evropská a asijská
 • Pokoje
  vlastní koupelna s vanou, TV, pracovní kout, bezpečnostní schránka, fén, pantofle, WiFi
 • Okolí hotelu
  Hotel se nachází v blízkosti parků a památek, např stojí 750 metrů od historické rezidence Izmailovo.
 • ck metal

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena
29.1.2020 2.2.2020 16590 Kčobjednat
16.6.2020 20.6.2020 16990 Kčobjednat
22.7.2020 26.7.2020 16990 Kčobjednat
3.6.2020 6.6.2020 13490 Kčobjednat
30.4.2020 3.5.2020 13590 Kčobjednat
3.7.2020 6.7.2020 13490 Kčobjednat
21.5.2020 24.5.2020 12499 Kčobjednat
20.8.2020 23.8.2020 13499 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Moskva
Moskva
Copyright © 2017  VARIETA Travel