Jedinečný Řím a Vatikán
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

PROGRAM

Nezapomenutelný zájezd, při kterém poznáte proslulá místa Říma, nejmenší a zároveň nejslavnější městský stát Vatikán, vychutnáte si tu nejlepší kávu a skvělé italské jídlo.

1.den: Odlet z Prahy v odpoledních hodinách. Přílet do Říma, transfer na hotel, ubytování. Dle času a možností procházka městem nebo posezení u kávičky nebo večeře v některé z místních restaurací.

2. den: Po snídani začneme prohlídku Říma u San Giovanni in Laterano – jedné ze čtyř exteritoriálních bazilik městského státu Vatikán, v jehož blízkosti se nachází i slavné Svaté schody. Kolem kostela San Clemente dojdeme ke Koloseu největšímu antickému amfiteátru a asi nejznámější antické římské památce. Poté následuje návštěva archeologického areálu Fora Romana a Palatinu. Dále budeme pokračovat na vrcholek Kapitolu, jednoho ze 7 římských pahorků, jehož dnešní tvář navrhnul sám Michelangelo. Sejdeme k novodobému památníku krále Viktora Emanuela II., projdeme se kolem císařských fór (Trajánovo, Vespasiánovo, Nervovo,...). Návrat na hotel.

3. den: Po snídani se vydáme na území nejmenšího státu na světě Vatikánu, navštívíme baziliku Svatého Petra, zájemci mohou vystoupat na kopuli chrámu a kochat se výhledem na Řím. Posléze bude následovat možnost navštívit Vatikánská muzea se Sixtinskou kaplí. V odpoledních hodinách se procházkou vydáme kolem Andělského hradu – někdejšího papežského úkrytu. V podvečer se projdeme kolem nejznámějšího antického koňského závodiště Circo Massimo a zastavíme se u kostela Santa Maria in Cosmedin, u kterého se nachází proslulá „ústa pravdy". Posléze budeme pokračovat do čtvrti Trastevere – Zátibeří, která si i dnes dokázala uchovat krásnou atmosféru toho „pravého" Říma. Možnost večeře v jedné z místních typických restaurací. Návrat na hotel.

4. den: Po snídani začneme prohlídku u Španělských schodů. Zastavíme se také u fontány di Trevi, odtud se přesuneme kolem jedné z nejlépe zachovalých antických památek ve městě Pantheonu na nejznámější římské náměstí Piazza Navona s proslavenou Berniniho fontánou Čtyř řek. Volno na nákupy či kávu. Transfer na letiště v odpoledních hodnách, návrat do Prahy.

Cena zahrnuje: Letenku Praha - Řím - Praha, 1x základní kabinové zavazadlo/os. v základní ceně letenky dle podmínek dané letecké společnosti (obvykle 40x20x25 cm), transfer letiště - hotel - letiště, 3 x ubytování v hotelu 3* s příslušenstvím, snídaně, českého průvodce, pojištění CK, povinný poplatek do Garančního fondu.

Rádi Vám zajistíme hotel vyšší kategorie za příplatek. Info na vyžádání.

Cena nezahrnuje: Příplatek za jednolůžkový 2400,- Kč, pobytová taxa (cca 3 - 4 eura/osoba/noc), komplexní cestovní pojištění Pandemic A 30 - 280,- Kč/osoba/pobyt, další kabinové zavazadlo, odbavované zavazadlo, jízdné hromadnou dopravou (cca 1,5 euro/jízda), individuální vstupné do památek.

Předběžné ceny vstupného: Koloseum + Forum Romane + Palatine cca 30 euro/dospělý, Vatikánská muzea včetně Sixtinské kaple cca 50 euro/dospělý.

ck gr.travelZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

22.2.2024 25.2.2024 11990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel