eurovíkendy vlakem
 
Způsob dopravy: ikona_vlak

KRAKOW

 

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den:
Odjezd v ranních hodinách vlakem z Prahy (06:15) do Krakova. 
Příjezd do Krakova krátce po poledni (12:13). Ubytování v hotelu v centru Krakova. Odpoledne prohlídka města. Procházka Starým městem po Královské cestě, Kanovnická ulice - nejkrásnější ulice starého Krakova, Hlavní náměstí s pouličními kavárnami, úchvatným Mariánským kostelem a impozantní historickou tržnicí Sukiennice v jeho středu. Dále pak Floriánská brána a středověký bastion, náměstí Jana Matejki.

2.den:
Dopoledne se vydáte vlakem do nedalekého městečka  Wieliczka (cca 30 minut) s proslulým solným dolem.  Prohlídka úchvatných podzemních sálů, kaplí a klikatých chodeb solného dolů WIELICZKA (památka UNESCO). Dech nám vyrazí impozantní rozměry podzemní kaple sv. Kingy vyzdobené solnými sochami a plastikami vytvořenými místními horníky. Odpoledne po návratu do Krakowa se vydáte na prohlídku královského zámku WAWEL s gotickou katedrálou sv. Stanislava a Václava - místa korunovace a posledního odpočinku polských králů.

3.den:
Dopoledne se vydáte do židovské čtvrti KAZIMIERZ (UNESCO). Navštívíte původní "srdce" a obchodní centrum čtvrti v okolí Široké ulice s nejstaršími synagogami, dnes shluk příjemných restaurací a kaváren. Procházka na Nové náměstí s původními masnými krámy a návštěva jedné ze synagog. Individuálně možnost návštěvy muzea Czartoryski s obrazem Dáma s hranostajem od Leonarda da Vinci.
Odpoledne odjezd z Krakova (15:45) zpět do ČR. Příjezd do Prahy a dalších míst ve večerních hodinách (Praha 21:34).

TERMÍNY A CENY

Termín zájezducena za osobu 
31.05. - 02.06.2024 6990 Kč Podrobnosti
06.09. - 08.09.2024 SLEVA 10% 6990 Kč Podrobnosti

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Hotel 3* v centru města, nedaleko nádraží.

STRAVOVÁNÍ

Snídaně.

PODROBNÝ POPIS

Další možná nástupní místa po trase: Kolín, Pardubice, Ústí nad Orlicí, Česká Třebová, Zábřeh na Moravě, Olomouc, Hranice na Moravě, Ostrava.
V případě požadavku zajistíme i jízdenky na spoj k uvedeným nástupním místům.
 
Orientační ceny vstupů:
 • Solný důl Wieliczka- cesta příměstským vlakem linky S1 z hlavního nádraží Kraków Glówny či stanice Kraków Zablocie poblíž čtvrti Podgórze. Jízdenka stojí 5,50 PLN jedním směrem (zpáteční není se slevou), příp. lze využít kombinované jízdenky dopravního podniku na 70 minut za 7 PLN, která platí i na tramvaje a autobusy v Krakově
 • Vstup do Solného dolu 126 PLN, studenti a senioři 116 PLN
 • Hrad Wawel - nádvoří uvnitř královského hradu 5 PLN. Královské korunovační klenoty 30 PLN, Královská zbrojnice 15 PLN, Státní pokoje/Trůnní sál 30 PLN, Královské komnaty 25 PLN, Královské zahrady 5 PLN, Sandomierska věž 5 PLN.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • jízdenku vlakem z Prahy do Krakova a zpět včetně místenky
 • 2x nocleh v hotelu v centru Krakova (osoba v 2-lůžkovém pokoji)
 • 2x snídani
 • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • místní transfery
 • pojištění
 • ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VÍDEN

 

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: 
V ranních hodinách odjezd z Prahy vlakem do Vídně. Cesta vlakem trvá cca 5 hodin. Kolem poledne příjezd na vídeňské hlavní nádraží - nejmodernější nádraží v Evropě. Dále ubytování v hotelu. Později odpoledne seznamovací prohlídka historického centra Vídně - Dóm sv. Štěpána, luxusní promenády, bývalá rezidence Habsburků - Hofburg, gotický klenot kostel Minoritů s kopií obrazu Poslední večeře. 

2. den: 
Celý den můžete věnovat poznávání Vídně. Doporučujeme například zajít k obřímu kolu do proslulého zábavního parku Prater. Navštívit svéráznou architekturu domu malíře Hunderwassera. Vyzkoušejte třeba proslulý Sacherův dort v kavárně stejnojmenného hotelu. Navštívit můžete i představení lipicánů ve Španělské dvorní jízdárně. Vynechat byste neměli ani královský Belveder a jeho přilehlé zahrady či . Muzejní čtvrť Museums Quartier s Leopoldovým muzeem, Muzeem moderního umění, Centrem architektury, Albertinou a výstavní síní Kunsthalle patří k nejvýznamnějším muzejním kom-plexům na světě.  

Odjezd zpět do České republiky v podvečer (17:10). Pozdě večer příjezd do Prahy (22:11).

TERMÍNY A CENY

Termín zájezducena zájezdu 
18.05. - 19.05.2024 4990 Kč Podrobnosti
14.09. - 15.09.2024 SLEVA 10% 4990 Kč Podrobnosti

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Hotel 3* v centru Vídně.

STRAVOVÁNÍ

Snídaně v hotelu.

PODROBNÝ POPIS

Nástupní / odjezdová místa: Praha (06:45), Pardubice (07:45), Brno (09:20), Břeclav (09:52).
V případě požadavku zajistíme i jízdenky na spoj k uvedeným nástupním místům.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • doprava vlakem
 • 1x nocleh
 • 1x snídaně
 • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • komplexní pojištění 
 • vstupné do objektů a památek
 • ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MNICHOV

 

 

PROGRAM ZÁJEZDU

 

1. den: Ráno odjezd z Prahy rychlíkem do Mnichova (odjezd z Prahy v 7:43). Příjezd do Mnichova v odpoledních hodinách (13:18). Ubytování v hotelu. Volno na prohlídku města. Projdeme společně centrum města s Marienplatzem, zde se nachází krásné historické památky, kterým vévodí mariánský sloup se zlatou sochou Panny Marie, stará a nová radnice se slavným orlojem, aj. Procházkou se dostaneme až na známé náměstí Karlsplatz. Frauenkirche dokáže pojmout až 20 tisíc návštěvníků a jeho věže poskytují překrásnou vyhlídku na město i bavorské Alpy. Při návštěvě Mnichova nelze opomenout korbel zlatavého moku v nejznámější pivnici světa, v Hofbräuhausu, který se nachází jen pár kroků od Marienplatzu. Nocleh v hotelu. 

 

2. den: Dopoledne pokračování prohlídky města. V Mnichově stojí za vidění také Olympijský park, vybudovaný pro XX. letní olympijské hry v roce 1972. V blízkosti se nachází také BMW muzeum s autosalonem, součástí je také kavárna a obchod se suvenýry, kde si můžete pořídit něco na památku. Nejhezčí výhled je z 291m vysoké věže - Olympiaturm, v jejíž restauraci si můžete dát i výborný oběd. Pro fotbalové fanoušky je takřka povinností prohlídka Allianz Areny, která je domácím stadionem klubu FC Bayern Mnichov. V podvečer odjezd z Mnichova zpět do ČR (odjezd v 16:43). Příjezd do Prahy ve večerních hodinách (22:21).

 

Nástupní / odjezdová místa: Praha, Plzeň, Domažlice.
V případě požadavku zajistíme i jízdenky na spoj k uvedeným nástupním místům.

 

TERMÍNY A CENY

Termín zájezducena za osobu 
11.05. - 12.05.2024 4990 Kč Podrobnosti
11.10. - 12.10.2024 SLEVA 10% 4990 Kč Podrobnosti

 

PODROBNÝ POPIS

 

BMW Welt

 

Ikonická architektura, vzrušující inscenovaná vozidla od BMW Group a vizionářské nápady: na návštěvu BMW Welt jen tak nezapomenete. Objevte nejnovější modely BMW, BMW Motorrad, MINI, Rolls-Royce Motor Cars a vzrušující témata týkající se značky BMW. Žasněte nad působivou a rozmanitou architekturou budovy - od značkových oblastí přes gastronomii až po pohled na slavnou premiéru, kde zákazníci obdrží své nové vozidlo. Zažijte vášeň a příslovečné potěšení z jízdy naživo a zblízka v BMW Welt. Vstup do BMW Welt je zdarma.

 

Přímo naproti Světu BMW na vás čeká BMW Museum Munich. Zde můžete zažít značku BMW od jejích počátků až po současnost živěji, úchvatněji a mnohotvárněji než kdekoli jinde. Nechte se znovu překvapit s každou novou místností, do které vstoupíte: vozidly, návrhy nebo prototypy, které se zapsaly do historie. Muzeum BMW je stejně rozmanité jako nabídka modelů. Zažijte měnící se výstavy na různá témata nebo navštivte působivou stálou expozici s milníky ze 100 let historie BMW Group.

 

Vstupné do muzea: 10 Eur.

 

 

 

Olympijská věž (Olympiaturm)

 

Pohled na Mnichov, jeho okolí a za příznivého počasí i na Alpy od Solné komory až po Allgäuské Alpy je stejně jedinečný jako Olympijská věž sám. Zde nahoře na jedné z nejvyšších věží v Evropě už není cítit ruch velkoměsta. Z vyhlídkových plošin věže ve výšce 190 metrů je silueta nablýskané stříbrné stanové střechy olympijského parku zářným příkladem mimořádné architektury.

 

Vstup: 13 Eur

 

 

 

Allianz Aréna 

 

Allianz Aréna je domácím hřištěm FC Bayern Mnichov a ročně přivítá pět milionů návštěvníků svými dvěma atrakcemi - prohlídkou Allianz Arény a Muzeem FC Bayern. Muzeum fotbalového klubu Bayern se nachází na třetí úrovni Allianz Aréna Mnichov. Vstup do muzea FC Bayern je součástí vstupenky na prohlídku Allianz Arény.

 

Vstup: 30 Eur

 

 

 

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 

 • doprava vlakem Praha - Mnichov a zpět 
 • 1x nocleh v hotelu (2-lůžkové pokoje) 
 • 1x snídaně 
 • služby průvodce

 

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 

 • místní transfery
 • vstupy do objektů
 • místní poplatek
 • ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

BERLÍN

 

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: V ranních hodinách odjezd z Prahy rychlíkem do Berlína (EC 178 Berliner, odjezd z Prahy - Hlavní nádraží v 6:25). Příjezd do Berlína dopoledne (10:47). Ubytování v hotelu možné kolem 14. hodiny. Prohlídku města začneme v historickém středu Berlína, projdeme známou třídu Unter den Linden, přes kterou se dostaneme až na Alexanderplatz s vyhlídkovou televizní věží vysokou 365m. Muzejní ostrov nám dále nabídne prohlídku známého Pergamon muzea nebo Národní galerie

2. den: Po snídani odhlášení z hotelu (možnost úschovy zavazadel v hotelu). Prohlídka západní části Berlína. Zde uvidíme největší berlínský palác Charlottenburg, budovu Říšského sněmu (Reichstag)Braniborskou bránuCheckpoint CharlieVítězný sloup. Případně možno navštívit velkou berlínskou ZOO Tiergarten. V podvečer odjezd z Berlína zpět do ČR (EC 179 Berliner, odjezd v 17:01). Příjezd do Prahy ve večerních hodinách (21:35).

TERMÍNY A CENY

Termín zájezducena za osobu3. osoba 
01.06. - 02.06.2024 5990 Kč 4990 Kč Podrobnosti
24.08. - 25.08.2024 SLEVA 4% 5990 Kč 4990 Kč Podrobnosti

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Hotel v centru Berlína.

STRAVOVÁNÍ

Snídaně v hotelu.

PODROBNÝ POPIS

Nástupní / odjezdová místa: Praha, Ústí nad Labem, Děčín.
V případě požadavku zajistíme i jízdenky na spoj k uvedeným nástupním místům.

Orientační ceny vstupů:

Orientační ceny vstupného: (vstupné do objektů není zahrnuto v ceně zájezdu): 

Televizní věž: 22,50 EUR/dospělý, 15,50 EUR/děti (vstupenka na vyhlídkovou plošinu)
Národní galerie: 12 EUR Stará galerie, 12 EUR Nová galerie
Palác Charlottenburg - Vstupné se platí pouze do vnitřních prostor, zahrady a park jsou přístupné vždy zdarma. Vstup do paláce 17 EUR
Checkpoint Charlie: vstupné není, Museum Haus am Checkpoint Charlie - 14.50 Eur
ZOO Tiergarten: 20 EUR/dospělý, 9,5 EUR/děti 4-15 let
Pergamon muzeum: 12 EUR, děti do 18 let vstup zdarma

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • doprava vlakem Praha - Berlín a zpět 
 • 1x nocleh v hotelu (2-lůžkové pokoje) 
 • 1x snídaně 
 • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • místní transfery
 • vstupy do objektů
 • místní poplatek (cca 2 Eura / osoba) - platí se na recepci hotelu při ubytování
 • ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LÉTO V TATRÁCH

 

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Ve večerních hodinách odjezd z Prahy (ve 21:40 hod.). Možnost nástupu dále po trase v ČR (viz odjezdová místa).

 

2. den: V ranních hodinách příjezd do Popradu. Přestup na tatranskou železničku do Vysokých Tater. Dopoledne příjezd do  Tatranské Lomnice.  Ubytování v hotelu dle možností a dostupnosti pokojů, zpravidla v odpoledních hodinách. Odpoledne výlet lanovkou z Tatranské Lomnice na Skalnaté pleso (1786 m.) případně na Lomnický štít. Víte, že stanici lanovky na Skalnatém plese navrhl známý architekt Dušan Jurkovič? Na Skalnatém plese můžete využít služeb nejvýše položené restaurace v Tatrách.  Po návratu z lanovky můžete navštívit  muzeum TANAPu. Odpoledne ubytování v hotelu. 

 
3.- 5.den: 

Během těchto dní si můžete vybrat mezi pěší turistikou v Tatrách nebo autokarovými zájezdy do okolních míst (Levoča, Zakopané). Délku a obtížnost trasy můžete zvolit dle vaší fyzické kondice. 

Doporučené turistické trasy: 

 

 • Výlet k vodopádům Studeného potoka a na Rainerovu chatu. 
 • Výlet na Sliezsky dom 
 • Výlet na Přední Solisko 
 • Výlet na Popradské pleso 
 • Výlet k vodopádu Skok 

Fakultativní autokarové výlety: 

 • Levoča a Spišský hrad 
 • Zakopané (Polsko)
 
6. den: Snídaně. Téměř celý den budete moci ještě využít k některému z výletů v oblasti Vysokých Tater.
V podvečer odjezd  tatranskou železnicí  do Popradu. Ve večerních hodinách odjezd z  Popradu zpět do ČR (ve 22:30 hod.). 

7. den: V sobotu v časných ranních hodinách  příjezd do Prahy (cca v 06:00 hod.).

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 18.08.2024 - 24.08.2024

SlužbyKapacitaCena
Hotel Lujza Major (cena za osobu, snídaně) Volno 11490 Kč
Hotel Hutník II (cena za osobu, polopenze) Volno 12990 Kč
PříplatkyKapacitaCena
1- lůžkový pokoj Hotel Lujza Major Volno 2200 Kč
1- lůžkový pokoj Hotel Hutník II. Volno 900 Kč
výlet Zakopané Volno 550 Kč
výlet Levoča a Spišský hrad Volno 490 Kč
komplexní pojištění Volno 420 Kč
2- lůžkové samostatné kupé (cena za 1 osobu) Volno 1200 Kč
Odjezdová místaKapacitaCena
Praha Volno 0 Kč
Kolín Volno 0 Kč
Pardubice Volno 0 Kč
Olomouc Volno -200 Kč
Ostrava Volno -200 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Ubytování je zajištěno ve 2-lůžkových pokojích. Případně 1-lůžkových pokojích (za příplatek). Pokoje 3-lůžkové jsou možné na vyžádání, dle dostupné kapacity.

Nabízíme 2 varianty ubytování:
Hotel Lujza Major v Tatranské Lomnici: Hotel leží v centru Tatranské Lomnice, cca 300 metrů od vlakové zastávky.
Hotel Hutník II. v Tatranských Matliarech: Hotel leží mimo centrum Tatranské Lomnice, cca 2 km od vlakové zastávky. Odvoz zavazadel v den příjezdu a odjezdu bude zajištěn. 

STRAVOVÁNÍ

V hotelu Lujza Major je zajišťován pobyt se snídaní.
V hotelu Hutník je zajišťován pobyt s polopenzí 

PODROBNÝ POPIS

Fakultativní autokarové výlety: 

 

Levoča a Spišský hrad 

Po snídani odjezd do Levoče. Návštěva kostela sv. Jakuba s nejvyšším dřevěným gotickým oltářem na světě (18,6 m), jehož autorem je významný pozdně gotický řezbář Pavol, zvaný Mistr Pavol z Levoče. Dále pak přejedete k Spišskému hradu, jedné z nejrozsáhlejších hradních zřícenin v Evropě. Levoča i Spišský hrad jsou zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO. V podvečer návrat do Tatranské Lomnice. 

 

Zakopané (Polsko) 

Po snídani odjezd na polskou stranu Tater. Navštívíte nejznámější polské horské středisko - Zakopané. Výlet pozemní lanovkou na Gubalowku a vycházka do okolí s panoramatickými výhledy na Tatry. V podvečer návrat zpět do Tatranské Lomnice. 

 

Doporučené turistické trasy v Tatrách: 

 

Výlet k vodopádům Studeného potoka a na Rainerovu chatu. 

Ze Smokovce vyjedte pozemní lanovkou na Hrebienok. Od budovy lanovky se pak vydáte Tatranskou magistrálou. Zamíříte nejprve k Bilíkově chatě a odtud pak sestoupíte ke kaskádě vodopádů na Studeném potoce. Od Studeného potaka pak zamíříte k Rainerově chatě. Nejstarší chatu doporučí každý horal navštívit, protože kromě nabídky občerstvení slouží i jako malé nosičské muzeum. Odtud se pak můžete vrátit zpět (mírně jinou trasou) na Hrebienok. A nebo se ještě vydat dále k Terryho chatě. 

Délka základní trasy 3,5 km (cca 90 minut). Velmi jednoduchá tatranská trasa. Při prodloužení až na Terryho chatu ujdete cca 15 km a tak počítejte s túrou o délce cca 6 hodin. 

 

Výlet na Sliezsky dom 

Vyjedete pozemní lanovkou ze Starého Smokovce na Hrebienok a napojíte se na červenou trasu magistrálou přes Slavkovskou dolinu. Uvidíte tatranskou přírodu v celé její kráse, cestou uvidíte krásná horská panoramata, průzračná Slavkovská plesa. Tento úsek vám bude trvat cca 2,5 hodiny. Občerstvení si můžete dát v chatě Sliezsky dom. Vycházku si můžete prodloužit ještě o krátký výšlap k Velickému plesu. Zpět pak sestoupíte přímo do Starého Smokovce. 

Délka trasy: 12 km, čas cca 5 hodin.  Obtížnost: středně náročná túra. Start: Hrebienok (1275 m). Cíl: Sliezsky dom (1670 m). 

 

Výlet na Přední Solisko 

Od zastávky tatranské železnice na Štrbském plese se vydáte do Mlynické doliny a do Areálu Snů. Areál snů, ze kterého vede lanovka na Chatu pod Soliskom, byl vybudován při příležitosti Mistrovství světa v klasickém lyžování v roce 1970. Odtud se pak vyvezte lanovkou na Solisko a užijte si procházku na magické Přední Solisko. Na jihovýchodním svahu Predného Soliska byl v roce 1943 uveden do provozu první lyžařský vlek na území Tater. Od Chaty Pod Soliskem se za necelou hodinu dostanete na oblíbený turistický bod s dokonalými panoramatickými výhledy na okolní štíty a doliny. Uvidět můžete tatranské štíty: Satan (2421 m), Vysoká (2547 m), Končistá (2537 m), Kriváň (2494 m) aj. Zpět se můžete vydat opět lanovkou nebo pěšky, dle vlastního uvážení. 

Délka úseku Solisko (horní stanice lanovky) - Přední Solisko: 1,2 km, čas cca 1 hodina. Celková doba výletu cca 4 hodiny. Obtížnost: lehká.  Start: Solisko (1820 m). Cíl: Přední Solisko (2314 m) 

 

Výlet na Popradské pleso

Od zastávky tatranské železnice na Štrbském plese se vydáte po červené turistické značce se kterou souběžně vede i značka naučné stezky. Trasa začíná ze začátku do kopce, ale poté se většinou jde po rovině. Tato trasa není náročná a je vhodná i pro menší děti. Po trase se vám naskytnou překrásné výhledy na Tatry například na Ostrvu 1984 m n.m. Najdeme zde i pramen s pitnou vodou a k odpočinutí jsou zde lavičky. Na Popradském plese se nachází Horský hotel, kde se můžete najíst a posedět si buď na terase nebo před hotelem u plesa. V blízkosti se nachází i Symbolický hřbitov, asi 30 min po žluté turistické značce od hotelu. Pro návrat na Štrbské pleso můžete zvolit i jinou trasu než po které jste přišli. Od Symbolického hřbitova můžete pokračovat po žluté trase až na rozcestí Popradská Poľana a zde se vydáte po modré trase až k zastávce tatranské železnice Popradské pleso.

Délka trasy: 10 km, čas cca 3,5 hodiny.  Obtížnost: lehká, převýšení 270 metrů.

 

Výlet k vodopádu Skok 

Od zastávky tatranské železnice na Štrbském plese se vydáte do Mlynické doliny a do Areálu Snů. Areál snů, byl vybudován při příležitosti Mistrovství světa v klasickém lyžování v roce 1970. Poté nás mírně stoupající a pohodlná cesta vede nejprve lesem Mlynické doliny, pak kosodřevinou s hojnou příměsí tatranských limb. Před námi dolině vévodí Štrbský štít. Téměř u cíle této túry se dostáváte až za pásmo kosodřeviny a docházíte k vodopádu Skok. Vodopád Skok je se svými 25 metry výšky třetím největším vodopádem na slovenské straně Vysokých Tater. Výhledy jsou omezené, nejlépe vidíte Mlynickou dolinu pod sebou, Patrii a skalnaté stěny Predného a Štrbského Soliska. 

Délka trasy: 12 km, čas cca 4 hodiny.  Obtížnost: lehká, převýšení 382 metrů.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • doprava vlakem Praha - Poprad a zpět  - lehátkové kupé (6 osob) 
 • 4x nocleh v hotelu (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím) 
 • 4x snídaně
 • 4x polopenze - pouze v hotelu Hutník
 • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • komplexní pojištění 
 • místní poplatek 14 EUR za osobu a noc (platba na místě)
 • místní dopravu v Tatrách
 • vstupné (orientačně): lanovka na Skalnaté Pleso 27 EUR/obousměrná, lanovka ze Skalnatého Plesa na Lomnický Štít 46 EUR/zpáteční, lanovka na Hrebienok 13 EUR/zpáteční.

 

CK SLAN TOURZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

1.5.2024 30.10.2024 objednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel