ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ 
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Když se řekne Karlovy Vary, Františkovy Lázně, Mariánské Lázně, Lázně Kynžvart nebo Konstantinovy Lázně, tak není třeba mnoho dodávat. Každý si jistě představí noblesní kolonády s léčivými prameny a lázeňskou atmosférou. V tomto zájezdu budeme vhodně kombinovat procházky lázněmi s připravenými výlety na kole. Při výletech rozmanitou krajinou Slavkovského lesa poznáme oblast nazývanou Lázeňský trojúhelník.

PROGRAM

1. den – odjezd z Ostravy v ranních hodinách (cca v 6:00). Průjezd nástupními místy ČR. Odpolední výlet na kole v okolí Konstantinových Lázní, ke zřícenině hradu Švamberk a do Polžic spojených se šlechtickým rodem Harantů. Večeře.

2. – 5. den – výlety na kole s podporou autobusu v oblasti západočeských lázní. Každé z lázeňských míst na západě Čech má svou jedinečnou atmosféru a během zájezdu postupně navštívíme Karlovy VaryFrantiškovy Lázně, Mariánské Lázně i Lázně Kynžvart. Jeden výlet nás přes poutní místo Maria Loreto zavede po zrušené železnici do Chebu se souborem starých hrázděných domů nazvaných Špalíček. Nevynecháme ani rezervaci bahenních sopek SOOS. Na náhorní planině Slavkovského lesa se projdeme po chodníčcích Kladských rašelinišť, uvidíme skálu U Tří Křížů i obec pro lázeňskou oblast s charakterizujícím názvem Prameny. Spatříme architektonický skvost, premonstrátský klášter v Teplé. Stranou nenecháme meandrem řeky Ohře obklopený Loket, kterému dominuje gotický hrad. Cestou po cyklostezce údolím Ohře do světově proslulých Karlových Varů spatříme Svatošské skály. Polopenze.

6. den – snídaně. Výlet na kole z Konstantinových Lázní do Stříbra – historického původně gotického města s renesanční radnicí. V odpoledních hodinách odjezd a ve večerních hodinách příjezd do Ostravy.

 

CHARAKTERISTIKA VÝLETŮ

Výlety na kole vedou po vedlejších silnicích a tam, kde je to možné, tak i po cyklostezkách. Výlety jsou připraveny tak, aby je zvládnul každý běžný cykloturista. Zájezd je vhodný i pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. Počasí bývá obvykle příjemné, ale nelze vyloučit možnost dešťových srážek nebo výjimečně i chladnějších dnů.

 

TermínPočet dnů Cena 
10.06. - 15.06. 2021 6   12 500 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň
27.07. - 01.08. 2021 6   12 500 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň

 

ENA ZAHRNUJE:

UBYTOVÁNÍ

5x v ***hotelu v Konstantinových Lázních ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením.

Wellness centrum s relaxačním bazénem a saunami za poplatek (cca 300 m od hotelu).

Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 1800Kč /osoba/pobyt.

STRAVOVÁNÍ

5x polopenze v hotelu. Snídaně formou švédských stolů. Večeře servírované, 3 chody.

DOPRAVU

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A DALŠÍ

Připravený denní program výletů po trasách 25-60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

ck eurocykl

     
         
 
         
 


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

18.6.2022 23.6.2022 12900 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel