Slovinsko - přes Julské Alpy k jadran.pobřeží
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

O Slovinsku lze jednoznačně prohlásit, že je to "malá země pro velkou dovolenou". Většinu rozlohy země pokrývají hory, kopce a kopečky, takže nás rozhodně nečeká fádní bicyklování po rovinách. Vychutnáme si všechny krásy Slovinska - Alpy na severu země, krasové útvary s tajuplnými jeskyněmi na jihu i poježdění či plážovou pohodu na slovinském pobřeží. Komu se zachce trochu adrenalinu, může vyzkoušet i rafting v průzračných vodách řeky Soči či canyoning na Sušci. Jako vždy pojedeme nalehko, bus většinou v poledne potkáme, takže dál se můžete svézt. K pohodlí přispívá i méně časté střídání kempů.

program:

1. - 3. Večerní odjezd z Brna přes Rakousko do Slovinska. Na rozježdění si nedáme nic menšího než stoupání přes Sorišku planinu do Bohinjského sedla (1.307 m). Hlubokými lesy dojedeme k překrásnému BOHINJSKÉMU JEZERU sevřenému v klínu vápencových štítů (75 km). Další den zůstaneme u jezera, a tak lze vyjet lanovkou na okolní horský hřeben, pěšky si udělat výlet k vodopádu SAVICA, projít se kaňonem říčky Mostnice, vyjet na kole vysoko do hor ke skanzenu ZAJAMNIKY (max. 50 km) nebo si udělat výlet lanovkou na VOGEL, odkud je krásný rozhled na celé údolí Bohinjského jezera a někdy až na samotný Triglav. Zrovna tak ale můžete jen tak relaxovat, koupat se, či na loďce křižovat hladinu jezera.

4. - 7. Malebnou romantickou krajinu budeme šněrovat k BLEDSKÉMU JEZERU s hradem vysoko na skále a fotogenickým kostelíkem na ostrůvku uprostřed jezera. Projedeme soutěsky VINTGARPOKLJUKA, největší borci si vyšlápnou až pod nejvyšší vrchol Julek – TRIGLAV (2.864 m) (70 km). Cyklostezka zbudovaná na náspu bývalé úzkokolejky nás provede podél Sávy Dolinky až pod Fusinská jezera v Itálii (50 - 90 km). Další metou bude nejvyšší slovinské silniční sedlo VRŠIČ (1.611 m). Desítky serpentin jsou postrachem pro řidiče autobusu, ale cyklisté tuto trasu milují. Je totiž na co koukat. Na mnohakilometrový sjezd k pramenům řeky SOČI také nezapomenete (60 km). Tam si dopřejeme odpočinkový den, kdy bude čas i na fakultativní rafting na nádherné Soči či canyoning na Sušci.

8. SLOVINSKÝ KRAS je proslulý kraj hlubokých lesů a kopců provrtaných jeskyněmi. Jedny z nejhezčích jsou propasťovité ŠKOCJANSKE JAME a světoznámá POSTOJNA JAMA. Nejednu fotku vás bude stát majestátný Predjamský Grad postavený v obřím skalním převisu (55 - 60 km). V pátek večer se již přesuneme k moři.

9. - 10. Celodenní relax u moře nebo cyklovyjížďka do půvabného přístavního městečka PIRAN, nazývaného pro svoji typickou architekturu slovinskými Benátkami, či k solným polím v Sečovlje s muzeem o získávání soli z mořské vody. A pak už jen cesta přes Rakousko domů.

Doporučený typ kola: trekové, horské s hladšími plášti
Povrch: 75% asfalt, 25% šotolina

nást.místo BRNO

Cena  9200 Kč zahrnuje:

dopravu autobusem včetně kol, 7x kemp, polopenzi, průvodce, pojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK a 2x pišingr Chimpanzee,

Cena nezahrnuje:

fakultativní canyoning na Sušci (45 EUR) nebo rafting na Soči (33 EUR)

Studentská cena: 8.200 Kč

Nocovat budeme v kempech ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, spacák či karimatku, můžete si je zapůjčit v naší půjčovně

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality severské kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně.

Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Během etap jedeme nalehko, někdy se budeme moci občerstvi u autobusu, který nás bude při některých etapách čekat v určených hodinách na kontaktních místech. Kteroukoliv část etapy či zájezdu je pak možno absolvovat busem, popř. si udělat zcela vlastní individuální program (na kole i bez něj).

Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem

Ck KUDRNA

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Julské Alpy na kole

21.8.-26.8.2018

 

Julské Alpy jsou považovány za jednu z nejkrásnějších oblastí Alp. Julské Alpy byly vždy oblíbeny českými turisty. Vysoké vápencové vrcholy, průzračná jezera, kaňony horských řek ...to vše můžeme poznat i ze sedla kola. Vyjedeme pod majestátní severní stěnu Triglavu, budeme obdivovat  nádherný vodopád Peričnik, vykoupeme se v Bledském jezeře, projedeme se po cyklostezce, vybudované na zrušené železniční trati.

 

 

1. den úterý 

Odjezd z ČR ve večerních hodinách. 

2. den středa 

Ranní příjezd na sedlo Sella Nevea (1200 m) v Itálii. Odtud příjemným sjezdem k jezeru Predil a dále do horského, hraničního města Tarvisio. Zde se napojíme na cyklostezku, vybudovanou na zrušené železniční trati a po ní pokračujeme na hranici se Slovinskem. Po cestě si vyjedeme k Mangrtským jezerům s vyhlídkou na majestátný Mangrt. Dále se zajedeme podívat do doliny Planica na skokanské můstky, na kterých se překonávaly rekordy v letech na lyžích. Zájemci si mohou dopřát přídavek po šotolině k chatě Tamar pod horou Jalovec. Dojezd na ubytování v Kranjské Goře. Cca 40 -55 km (podle množství přídavků) 

3. den čtvrtek 

Z Kranjské Gory po cyklostezce do Mojstrany. Odtud dolinou Radovna, s možnou zajížďkou k horské chatě Kovinarská Koča, do vesnice Krnica a k soutěsce Vintgar (prohlídka soutěsky zajištěné lávkami, cca 60-90 minut). Dojezd k jezeru Bled, prohlídka lázeňského města, možnost koupání v jezeře. Možnost navštívit Bledský hrad. Odtud autobusem zpět na ubytování v Kranjské Goře. 

4. den pátek 

Autobusem do známého biatlonového centra Rudno Polje na planině Pokljuka. Pokračujeme na pastevecké planiny Jelje, Konjská Dolina, Zajamniky a na planinu Uskovnica (letní pastevecké salaše), nádherné výhledy na centrální část Julských Alp. Sjezd do vesnice Studor, do vsi Stará Fužina, k Bohinjskému jezeru, možnost si zajet až k vodopádu Savica a nebo výjezd lanovkou na vrch Vogel (vyhlídky na centrální Julské Alpy). Naložení kol a odjezd autobusem zpět na ubytování. Cca 40 km 

5. den sobota 

Z Kranjské Gory výjezd slavnou horskou silnicí na nejvyšší sedlo Julských Alp Vršič (1611 m). Sjezd stejnou cestou do Kranjské Gory. Po cyklostezce pokračujeme do Gozdu Martuljek a pěší výšlap k vodopádům na potoce Martuljek. Cca 35 km. 

6. den neděle 

Z místa ubytování po cyklostezce do Mojstrany a odtud výjezd dolinou Vrata k Aljažev domu (1000 m) - památník pod severní stěnou Triglavu (nejvyššího vrcholu Julských Alp, 2864 m). Při sjezdu zpět do údolí se zastavíme u mohutného vodopádu Peričnik. Vystoupíme až k němu a projdeme se za jeho padající vodou. Sjezd zpět do Mojstrany, kde nás bude čekat autobus. Cca 35 km.

 

Naložení kol a odjezd zpět do ČR. Noční příjezd domů.

 

Náročnost : 

Přestože se budeme pohybovat ve vysokých horách, etapy nejsou příliš náročné, ale do kopce také vyjedeme. Většina tras vede po asfaltu, ale také vyjedeme na šotolinové cesty. Některé etapy budou s podporou autobusu (navezení nebo návrat z etapy). Zájemci si budou moci k etapám přidat další kilometry, a tím náročnost navýšit. 

 

Vhodné pro horská a treková kola.

 

Ubytování: 

4 x ubytování v apartmánech s možností vaření ve vybavených kuchyňkách. Apartmány mají kapacitu 4 nebo 5 lůžek. Apartmány mají ložnici (2-3 místa na spaní) a rozkládací gauč (2 místa na spaní) v obytné kuchyňce. 

Stravování: 

1x společná večeře v místní restauraci (ochutnáme slovinské speciality)

 

Další stravování je ve vlastní režii - apartmány mají vybavené kuchyňky, můžeme i zajistit polopenzi ve vedlejším hotelu (za příplatek). V těsné blízkosti ubytování je velmi dobře zásobený supermarket, kde lze nakoupit všechny potraviny v podobné cenové relaci jako u nás. V Kranjské Goře je dostatek restaurací s výtečnou kuchyní. 

 

Nástupní místa: 

Prostějov, Olomouc, Lipník, Přerov, Kroměříž, Vyškov, Brno, Mikulov

Cena 7100 kč zahrnuje: 

 

Doprava osob a přeprava kol, 4 x ubytování v apartmánech, 1x společná večeře v místní restauraci, informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, DPH. 

Cena nezahrnuje: 

Stravu (kromě 1 společné večeře v místní restauraci), pojištění do zahraničí , vstupné (do památek, soutěsek apod.), plavba po jezeře, zapůjčení loďky.  příplatek za 1/1 l pokoj +1900 kč

CK VLHA

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Slovinsko - Pod Julskými Alpy 

 

Program

1. den – ranní odjezd z ČR (Ostrava cca v 7:00, Plzeň v 6:00). Průjezd nástupními místy ČR, cesta Rakouskem, večer příjezd do Slovinska. Ubytování v hotelu. Večeře.
2. – 6. den – výlety na kole s podporou autobusu v podhůří, údolích a po planinách Julských Alp. Jádrem našich výletů budou údolí v okolí Kranjske Gory na úpatí hor. Zajedeme se podívat do Planice na skokanské můstky proslavené rekordy v letech na lyžích. Navštívíme romantický vývěr řeky Sávy Dolinky i divoký vývěr Sávy Bohinjky. Trasa cyklovýletu z lesnaté planiny Pokljuka, známé biatlonovým stadionem, nás zavede k lesknoucí se hladině Bohinjského jezera. Údolím řeky Radovny dojedeme ke známému jezeru Bled, nad kterým se na skále tyčí Bledský hrad. Během výletů poznáme řadu rázovitých podhorských vesniček Mojstrana, Stara Fužina a Rateče s typickou alpskou architekturou. Do lůna Julských Alp se vydáme údolími Vrata a Radovny. V maximální míře využijeme cyklostezku po zrušené železnici a zavítáme po ní i k Mangartským jezerům v Itálii. Zájemci si budou moci vyjet i po slavné alpské silnici na sedlo Vršič. Příznivci pěších výletů budou mít prostor vypravit se turistickou trasou k vodopádům Martuljek, na Slemenovu špicu nebo vrchol Vošce v Karavankách, v hraničních horách s Rakouskem. Polopenze.
7. den – snídaně. Ráno odjezd do ČR. K večeru příjezd do ČR.

 

 

Charakteristika výletů

Zájezd s rozmanitými trasami co do povrchu, délky, volitelných tras a převýšení. Od vyasfaltované cyklostezky po zrušené železnici s minimálním sklonem až po náročné výjezdy do údolí Julských Alp. Specialitou zájezdu je možnost téměř každý den si zvolit trasu podle svých schopností nebo momentální nálady, protože ve třech z pěti programových dní se vyjíždí na výlety od hotelu na kolech a vrací zpět k hotelu opět na kolech bez závislosti na autobusu. Zájezd zcela určitě uspokojí i nejnáročnější cykloturisty, pro které není jistě problémem ani někdy opravdu horské počasí. Příjemná je v té souvislosti každodenní možnost relaxace v bazénu

 

 

Termín 2019Počet dnů Cena 
19.7. - 25.7. 7   15900 Kč  
Nástupní místa na trase u dálnice: Ostrava – Olomouc – Brno
27.7. - 2.8. 7   15900 Kč  
Nástupní místa na trase u dálnice: Plzeň - Praha - České Budějovice

  

Cena zahrnuje:

Ubytování

6x v ****hotelu v podhůří Julských Alp ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím.
Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 2700 Kč/osoba/pobyt

Stravování

6x polopenze v hotelové restauraci formou švédských stolů.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km.
Každodenní vstupné do bazénového komplexu. Dva vstupy do sauny (jen pro dospělé). Vedoucího zájezdu a informační materiály.
Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

CK Eurocykl

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel