Sardinie na kole
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Jeden z největších ostrovů ve Středozemním moři je zemí zaslíbenou pro milovníky cyklistiky, historie a koupání na překrásných plážích. Asfaltové silničky s výborným povrchem nás zavedou k pozůstatkům dávných civilizací – tajemným kamenným kruhovým stavbám (nuraghům) i památkám Římanů, Féničanů a dalších obyvatel, kteří kdy osídlili tento mimořádně příjemný kousek souše. Období nejpříjemnější pro návštěvu ostrova je svěží červen a září, kdy lze ochutnat všelijaké středomořské sladké plody a moře je tak akorát na koupání – toho si užijete vrchovatě. Téměř každá noc je v kempu u moře. Na tomto putování objedeme kolem dokola sever tohoto kopcovitého ostrova a urazíme přibližně 550 km. Etapy nejsou vyčerpávající, máte možnost výběru mezi lehčí a náročnější variantou.

program:

1. - 3. Přes Rakousko do Itálie, plavba trajektem do přístavu Olbia. Přejezd do kempu na severovýchodním pobřeží Sardinie. Na úvod si vychutnáme horskou etapu s úžasnými výhledy v divokém pohoří Monte Albo (90 - 100 km) či pohodové poježdění podél zálivu OROSEI s koupáním (65 km).

4. Ranní přejezd busem na východní pobřeží. Cylkovyjížďka rovinatou krajinou poloostrova Sinis, kde navštívíme vykopávky fénického města Thárros, "rýžové" pláže a ptačí rezervaci s plameňáky (58 km). Sportovci se mohou vydat k vrcholkům vysočiny Monte Ferru (75 km).

5. - 6. Ze středověkého městečka BOSA budeme po panoramatické silnici kopírovat pobřeží do opevněného ALGHERA (55 km). "Vrchaři" se mohou projet klidnějším vnitrozemím (75 km). Další den si přes nurackou vesnici Palmavera vyjedeme k Neptunově jeskyni ukryté v útesech těsně nad mořem (55 - 95 km). Odpočineme si na plážích u Torre di Porticciolo.

7. - 8. Přes pohádkové město nad mořem Castelsardo (lehčí etapa 55, těžší 65 km) a růžové skály nádherného pobřeží COSTA PARADISO budeme dále směřovat na sever (lehčí etapa 53 km). Nezdolní dobyvatelé vrcholů si dojedou pro skalp Monte Limbara (1.359 m)a prozkoumají kamenné městečko Témpio (120 km).

9. - 10. Projedeme se oblastí Gallura s výrazně erodovanými žulovými skalisky a ze Santa Teresy se pokocháme výhledy až na korsické Bonifacio (55 km). Další den vyrazíme klidným vnitrozemím za historií nuraghů u Arzacheny. Zpět podél vyhlášeného pobřeží COSTA SMERALDA přes luxusní letovisko s nablýskanými jachtami Porto Cervo (70 - 92 km).

11. - 13. Putování zakončíme fakultativní plavbou na ostrovy LA MADDALENA a CAPRERA (i s kolem), kde si užijeme pohodové poježdění kolem smaragdových zátok a koupání v průzračném moři (20 - 55 km). Nebo si rozbalíme ručník na pláži, zadovádíme ve vlnách a naposledy nasajeme sardinské paprsky před odjezdem domů. Trajektem opět do Itálie stejnou cestou zpět do ČR.

Doporučený typ kola: silniční, trekové
Povrch: 100% asfalt

nást.místo BRNO

Cena  15400 KČ  zahrnuje:

dopravu autobusem včetně kol, 2x trajekt, 10x kemp, průvodce, polopenzi, pojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK a 3x pišingr Chimpanzee

Nocovat budeme v kempech ve vlastních stanech a spacácích. Téměř každá noc je v kempu u moře, koupání si tedy užijeme dosyta. Při našem putování vystřídáme celkem 6 kempů, několikrát tedy zůstaneme na jednom místě a užijeme si větší pohodu bez častého stěhování a balení stanů. Nemáte-li vlastní stan, spacák či karimatku, můžete si je zapůjčit v naší půjčovně.

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo).  Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem).informace najdete . Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality severské kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude denně.

Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Etapy nejsou vyčerpávající, většinou máte možnost výběru mezi lehčí a náročnější variantou. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Během etap jedeme nalehko, někdy se budeme moci občerstvi u autobusu, který nás bude při některých etapách čekat v určených hodinách na kontaktních místech. Kteroukoliv část etapy či zájezdu je pak možno absolvovat busem, popř. si udělat zcela vlastní individuální program (na kole i bez něj).

Termín: 

               

Ck KUDRNA

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Program

1. den: Ranní odjezd z nástupních míst přes Rakousko do Italského Livorna. Noční trajekt na Sardinii (23:15-7:00) s noclehem na palubě.
2. den: Ráno vyspaní přijedeme do Golfo Aranci.
A:Přejezd autobusem do kempu, koupání a relaxace po cestě. Možnost krátké vyjížďky na poloostrov Capo D´orso s krásnými žulovými útvary (10 km).
B: Etapa kolem Smaragdového pobřeží. Sardéňským venkovem se dostaneme do letovisek Portisco, Capriccioli s krásnou pláží Cala di Volpe, nejdražší oblasti Sardinie Porto Cervo s luxusními vilami a hotely a krásnými karibskými plážemi. Dále si prohlédneme Baja Sardinia a malebné městečko Cannigione. Odtud podél pobřeží s výhledem na ostrov Caprera do Le Saline do kempu (60 km, nahoru 400 m, dolů 400 m). Alternativní varianta přes horské vesničky San Pantaleo a Santa Teresina (+10 km, +200 m stoupání). Večeře
3. den: Snídaně.
A: na kole do městečka Palau. Trajekt na ostrov La Maddalena. Po mostě přejezd na vedlejší ostrov Caprera. Koupání na krásných plážích na jihu ostrova. Stoupání na vyhlídkový bod s prohlídkou Garibaldiho pevnosti. Koupání na ostrově Isola Giardinelli, prohlídka hlavního města La Maddalena (40 km, 200 m převýšení).
B: navíc okruh kolem ostrova Maddalena až do letoviska Porto Massimo. Koupání na krásných opuštěných plážích na severu ostrova (+20 km, +200 m převýšení). Odpolední trajekt do Palau. Večeře.
4. den: Snídaně.
A: Na kole po severním pobřeží ostrova až do Santa Teresa Gallura, odkud je krásný výhled na Bonifacio na Korsice. Koupání. Dále na poloostrov Capo Testa s nádhernými skálami a majákem. Doporučujeme pěší procházku mezi útesy (1-2 hod.). Velmi fotogenické místo (40 km, 300 m).
B: cestou navíc zajížďka na pláž Porto Pollo a Marmoratina (+10 km, +200 m). Večeře formou balíčku při západu slunce na skalách Capo Testa. Nezapomenutelný zážitek. Zpět do kempu autobusem.
5. den: Přejezd na nejkrásnější východní část ostrova.
A: Sjezd ze sedla Genna Silana (1017 m) přes Baunei a dále úžasný sjezd k moři do Santa Maria Nvarrese. Po pobřeží s koupáním dojezd do kempu (40 km, sjezd 1000 m)
B: na kole vyhlídkovou silnicí národním parkem Golfo di Orosei vystoupáme do sedla Genna Silana (1017 m). Dále stejně jako A. Navíc možnost prohlídky Cala Gonone na začátku etapy. (+40 km, +600 m stoupání). Italská večeře v restauraci kempu.
6. den: Snídaně. Odpočinkový den na pláži. Pro zájemce plavba podél úžasných východních skal vysokých až 100 m. Několikrát zakotvíme na nepřístupných karibských plážích s bílým pískem Cala Luna, Cala Mariolu či Cala Goloritzé s úžasnou skalní špicí přímo na pláži.
7. den: Snídaně. Přejezd autobusem do pohoří Supramonte.
A: Z Orgosola do horského městečka Villagrande. Dlouhý sjezd s vyhlídkou na moře a lagunu Stagno di Tortoli do Arbataxu. Prohlídka červené skály z porfyru v Arbataxu a návrat do kempu podél pobřeží s koupáním. (65 km sjezd 600 m).
B: Navíc možná prohlídka Olieny, Lago Cedrino s vyvěračkou řeky Cedrino, případně do údolí Lanaito (+20 km, + převýšení 300 m). Večeře v restauraci kempu.
8. den: Snídaně.
A: výjezd nahoru do městečka Baunei na krásnou vyhlídku nad město přes čtyři prudké serpentiny. Dále po náhorní plošině Altopiano del Golgo zakrslým lesem národního parku. Odložíme kola a pěšky sestoupíme na možná nejkrásnější pláž Sardinie Cala Goloritzé se skalní věží. Půldenní koupání. Zpět stejnou cestou s krásným sjezdem k moři (40 km, převýšení 300 m).
B: zpáteční cesta přes horské vesnice Triei a Ardali (+15 km, + 100 m). Večeře v restauraci kempu.
9. den: Snídaně, přejezd do Golfo Aranci, nočním trajektrem do Livorna.
10. den: Ráno z Livorna přes Itálii a Rakousko zpět do ČR.Příjezd ve večerních hodinách do nástupních míst.

Nocleh a strava

Ubytování a nocování: 4x v kempu na severu ostrova, 3x v kempu na východě ostrova. Nocujeme ve vlastních stanech nebo za příplatek v mobilhomech. Mobilhome je apartmán určený pro 4 osoby. Plocha asi 19 m2. Jsou zde dvě oddělené ložnice vždy pro dvě osoby. Společná kuchyňka a posezení. Společné WC a sprchový kout. Venku je malá terasa s posezením. V kempu je možné využívat další služby. Nedaleko je obchůdek, bar a restaurace.
Pokud budete ubytovaní ve stanu, budete používat nedaleké společné sociální zařízení v kempu s perfektní hygienou.

Stravování: Dostanete polopenzi. První jídlo je večeře 2. den programu. Poslední jídlo je snídaně 9. den programu. Během pobytu bude možné dokupovat drobné zásoby na dojídání a svačinky. Kousek od kempů je restaurace.
V ceně je zahrnuta 7x snídaně a 7x večeře (4x z polní kuchyně, 3x z místní italské restaurace v kempu).

Doprava

Cestujeme pohodlným autobusem s WC, klimatizací, barem a TV/videem. Cestou si pustíme zajímavé filmy.
Nástupní místo Kroměříž, Ostrava, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno
Přeprava kol: profesionální cyklovlek na 40 kol.

Důležité informace

Vhodný typ kola: trekové kolo, horské kolo s hladkými pláštěmi, silniční kolo nebo crossové kolo.
Povrch je převážně asfaltový. V některých případech můžeme projíždět kratší úseky po nezpevněných cestách.

Cena

Ve vlastním stanu: 13600,- Kč
V mobilhomu: 14900,- Kč

Cena zahrnuje:

 • dopravu tam a zpět, včetně dopravy po ostrově
 • trajekt na Sardinii a zpět
 • trajekt na ostrov La Madallena a zpět
 • 7x ubytování ve dvou kempech
 • 7x polopenzi kombinovanou z naší polní kuchyně a místní restaurace
 • práci průvodce a organizátora zájezdu
 • materiály, mapky a další služby cestovní kanceláře
 • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky

Cena nezahrnuje:

termíny:   24.5.-2.6.2019   

                  16.8.-25.8.2019   cena 15900 Kč

                   13.9.-22.9.2019

 • CK Frčíme

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sardinie na kole - sever

27.9.-6.10.2018

1. den čtvrtek

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách (bude upřesněno v závislosti na trajektu) noční přejezd Rakouskem a Itálií.

2. den pátek

Příjezd do Livorna, trajekt do Olbie na Sardinii a přesun do Palau na severu ostrova. Večer příjezd do kempu, ubytování.

3. den sobota

"Smaragdovým" pobřežím Costa Smeralda přes luxusní Porto Cervo s jeho nablýskanými jachtami a zajímavou architekturou, "Medvědí mys" - Capo d´Orso a zpět do Palau. Cca 55 - 75 km

4. den neděle

Krátkým trajektem na ostrov La Maddalena. V libovolném směru objedeme romantický ostrov, přejedeme po hrázi na ostrov Caprera, navštívíme Garibaldiho usedlost a vrátíme se zpět trajektem do Palau. Cca 40 - 60 km

5. den pondělí

Přejezd do horského města Tempio Pausania, cestou přes městečko Aggius - známé výrobou koberců, dále  Valle del Luna ("Měsíční údolí") - zajímavá krajina zaoblených valounů. Přes vesnice Trinita d´Agultu, Badesi, Vidalba, až do města Castelsardo - úchvatné středověké město s barevnými domky přímo nad mořem - cca 62 km.

Autobusem přesun do Alghera - ubytování. 

6. den úterý

Alghera kolem římského mostu ve Fertilii, nuraghová vesnice Palmavera a pokračujeme na vápencový mys Capo Caccia. Po několika stovkách schodů sestoupíme ke vchodu do jeskyně Grotta di Nettuno - jeskyně na úrovni hladiny moře s nádhernou krápníkovou výzdobou. A zpět do Alghera, prohlídka katalánského města. Cca 52 km

7. den středa

Alghera pobřežní vyhlídkovou cestou nad mořem do Bosy. Cesta, která při cyklistice na Sardínii nelze vynechat. 3 varianty etap:

 1. Alghero - Bosa pobřežní cestou. Zde čeká autobus. Přejezd do místa ubytování v St. Catarině autobusem. Na kole celkem 55 km. 
 2. Varianta pro sportovně založené jedince, kteří mohou absolvovat cestu z Alghera do Bosy i vnitrozemskou cestou, celkem 65 km.
 3. S dojezdem až do kempu, navíc +40 km (celkem 95 - 105 km)

8. den čtvrtek

Odpočinkový den na krásných plážích Is Arenas. Doporučené trasy pro ty, co nebudou chtít odpočívat :)

 1. Cesta za plameňáky. Různé varianty po poloostrově Sinis až k archeologickému nalezišti římských památek Tharros u vesnice San Giovanni di Sinis. Cca 30 - 60 km.
 2. Horská etapa pohořím Montiferru - Cca 50 - 70 km.

9. den pátek

Autobusem na začátek etapy. Traverzovou cestou pod vrcholky vápencového pohoří Monte Albo s úžasnými vyhlídkami do krajiny, mezi vesnicemi Lula a St. Anna. Odtud 10 km dlouhý sjezd do Siniscoly a na pláže u města La Caletta. Cca 53 km.

Odjezd do Olbie, nočním trajektem do Livorna - ubytování pro všechny ve 4-lůžkových kajutách.

10. den sobota

Přejezd přes Itálií, Rakousko zpět do ČR. Příjezd do ČR kolem půlnoci.

Náročnost :

Ostrov Sardinie je zvlněný a profily tras jsou průměrně náročné. Cyklistické trasy budou variabilní, samozřejmostí je, že některé etapy podpoříme autobusem. Trasy povedou po místních komunikacích s asfaltovým povrchem, vyjímečně šotolinový povrch. I v tomto termínu může být na ostrově ještě poměrně teplo.

Vhodné pro všechny typy kol - doporučujeme horská a treková.

Doprava:

Zájezdovým autobusem s cyklovlekem pro přepravu kol, trajekt na ostrov - cca 8 hodin (Livorno-Olbie)

Ubytování:

V plně vybavených kempech ve vlastních stanech, v bungalovech nebo mobilních domech. 

Mobilní domky jsou většinou tohoto vybavení (v jednotlivých kempech se může vybavení lišit):

- 2 x ložnice (1x manželské dvojlůžko, 2x samostatné postele - někdy i přistýlka), úložné prostory

- obytná místnost (kuchyně) se sedacím koutem, plynovým vařicem, dřezem, vybavením pro vaření a stolování, většinou je mikrovlnná trouba a rychlovarná konvice.

- sprchový kout + wc

- krytá terasa se zahradním nábytkem, sušák na prádlo.

Bungalovy jsou zděné domky s podobným vybavením jako jsou mobilní domky. 

Stravování:

Kombinovaná polopenze - 3 x večeře v místních restauracích, 4 x večeře česká, připravovaná v podmínkách kempu v naší mobilní kuchyni z dovezených surovin. 

Bohatá snídaně (různé druhy pomazánek, uzeniny, sýry, obil. kaše, pečivo, káva, čaj.)

Večeře CK – polévka + hlavní jídlo, káva, čaj.

Italská večeře - podle podmínek daných v místní restauraci - pizza, těstoviny, atd...

Nástupní místa:

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno.

Cena zájezdu:

Ubytování ve vlastním stanu 14 900 Kč
Ubytování ve 2 - 4 lůžkových mobilních domech 17 000 Kč

 

Cena zahrnuje:

Doprava autobusem a přeprava kol v cyklovleku, trajekt na Sardinii, polopenze kombinovaná (viz odstavec "stravování"), ubytování (viz odstavec Cena zájezdu), informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, DPH.

Cena nezahrnuje:

Cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění), vstupy do památek, jeskyně a vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje

CK VLHA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Sardinie     5.9.-16.9.2019

Na Sardinii jsou stále ještě klidná místa nezasažená masovou turistikou, kde je možné zažít pocit pohody a odpočinku. Ostrov nabízí dlouhé písčité pláže u čistého azurového moře a také teplé počasí. Najdeme si dostatek času, abychom pláže využili jak k příjemnému odpočinku, tak hlavně ke koupání. Na stráních hor ve vnitrozemí rostou i korkové duby střídající se s rozmanitou subtropickou vegetací, vše podbarvuje vůně macchie. V krajině spatříme i záhadné kamenné nurágy, údajně stavby původních obyvatel ostrova. Za ochutnání určitě stojí i vynikající sardinská vína, která dozrávají v místním teplém klimatu.

 

Program

1. den – večerní odjezd z Ostravy (cca v 18:00), průjezd nástupními místy ČR ve večerních a nočních hodinách.

2. den – cesta do Itálie. Noční plavba z Itálie na Sardinii. Nocleh v kajutách na lodi.
3. den – připlutí na Sardinii do přístavu u Olbie. Cesta autobusem napříč ostrovem. Výlet na kole z hor Gennargentu směrem k východnímu pobřeží. Dojezd autobusem do místa pobytu. Ubytování. Večeře.
4. – 9. den – hvězdicové výlety na kolech s podporou autobusu v jihovýchodní části ostrova Sardinie. Navštívíme pláže ukryté v zátokách výběžku Capo Ferrato. Projedeme zajímavá městečka Muravera i Villaputzu a spatříme místa na pobřeží, kde často hnízdí plameňáci. Ke koupání a odpočinku nás budou lákat nádherné pláže lemující výběžek Capo Carbonara u Villasimiusu. Vypravíme se také do vnitrozemí ostrova, do přírodního parku Sette Fratelli a na náhorní planinu v oblasti Gerrei s háji korkových dubů i se zapomenutými vesničkami ukrytými v horách. Svezeme se i silnicí vedoucí skalnatým údolím řeky Cannas. Návštěva historického města Cagliari. Ubytování na jednom místě v hotelových apartmánech u moře. Večeře.
10. den – ráno odjezd z místa ubytování. Výlet na kole v národním parku Orosei. Večer dojezd autobusem do přístavu u Olbie. Trajekt ze Sardinie do Itálie. Nocleh v kajutách.
11. den – připlutí do Itálie. Cesta Itálií, Rakouskem a Německem. Pozdě večer příjezd do ČR.
12. den – noční cesta přes ČR. V ranních hodinách dojezd do Ostravy.

 

Nástupní místa na trase u dálnice: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň  

 

Charakteristika výletů

Na hornatém ostrově jsou připraveny výlety určené nejširší cykloturistické veřejnosti. Některé začínají ve vyšších polohách a z větší části směřují dolů k moři. Při výletech podél pobřeží je nutno počítat s úseky se zvlněným kopcovitým profilem. Trasy vedou po vedlejších silnicích s menším provozem a většinou s asfaltovým povrchem. Obvykle teplé středomořské klima často návštěvníkům nabízí letní počasí s dostatkem sluníčka, které je možno si užít na písečné pláži přímo u apartmánů.

 

 

Cena zahrnuje:

 

Ubytování

2x ve 4lůžkových kajutách na lodi (2lůžková kajuta za příplatek 1600 Kč/osoba/2 plavby).
7x v hotelu přímo u pláže v komfortních 2 a 3lůžkových apartmánech se sociálním zařízením a kuchyňkou.
Příplatek za obsazení apartmánu jednou osobou 4900 Kč/osoba/pobyt.

Stravování

7x česká večeře, 3 chody. Ostatní stravování vlastní s možností vaření v hotelových apartmánech. V blízkosti hotelu supermarket.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola. Trajekt s kajutami na Sardinii a zpět.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Výlet autobusem do Cagliari. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

Ck Eurocykl

 

 

Nezávazná objednávka


Sardinie
Copyright © 2017  VARIETA Travel