Sardinie na kole
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Jeden z největších ostrovů ve Středozemním moři je zemí zaslíbenou pro milovníky cyklistiky, historie a koupání na překrásných plážích. Asfaltové silničky s výborným povrchem nás zavedou k pozůstatkům dávných civilizací – tajemným kamenným kruhovým stavbám (nuraghům) i památkám Římanů, Féničanů a dalších obyvatel, kteří kdy osídlili tento mimořádně příjemný kousek souše. Období nejpříjemnější pro návštěvu ostrova je svěží červen a září, kdy lze ochutnat všelijaké středomořské sladké plody a moře je tak akorát na koupání – toho si užijete vrchovatě. Téměř každá noc je v kempu u moře. Na tomto putování objedeme kolem dokola sever tohoto kopcovitého ostrova a urazíme přibližně 550 km. Etapy nejsou vyčerpávající, máte možnost výběru mezi lehčí a náročnější variantou.

program:

1. - 3. Přes Rakousko do Itálie, plavba trajektem do přístavu Olbia. Přejezd do kempu na severovýchodním pobřeží Sardinie. Na úvod si vychutnáme horskou etapu s úžasnými výhledy v divokém pohoří Monte Albo (90 - 100 km) či pohodové poježdění podél zálivu OROSEI s koupáním (65 km).

4. Ranní přejezd busem na východní pobřeží. Cylkovyjížďka rovinatou krajinou poloostrova Sinis, kde navštívíme vykopávky fénického města Thárros, "rýžové" pláže a ptačí rezervaci s plameňáky (58 km). Sportovci se mohou vydat k vrcholkům vysočiny Monte Ferru (75 km).

5. - 6. Ze středověkého městečka BOSA budeme po panoramatické silnici kopírovat pobřeží do opevněného ALGHERA (55 km). "Vrchaři" se mohou projet klidnějším vnitrozemím (75 km). Další den si přes nurackou vesnici Palmavera vyjedeme k Neptunově jeskyni ukryté v útesech těsně nad mořem (55 - 95 km). Odpočineme si na plážích u Torre di Porticciolo.

7. - 8. Přes pohádkové město nad mořem Castelsardo (lehčí etapa 55, těžší 65 km) a růžové skály nádherného pobřeží COSTA PARADISO budeme dále směřovat na sever (lehčí etapa 53 km). Nezdolní dobyvatelé vrcholů si dojedou pro skalp Monte Limbara (1.359 m)a prozkoumají kamenné městečko Témpio (120 km).

9. - 10. Projedeme se oblastí Gallura s výrazně erodovanými žulovými skalisky a ze Santa Teresy se pokocháme výhledy až na korsické Bonifacio (55 km). Další den vyrazíme klidným vnitrozemím za historií nuraghů u Arzacheny. Zpět podél vyhlášeného pobřeží COSTA SMERALDA přes luxusní letovisko s nablýskanými jachtami Porto Cervo (70 - 92 km).

11. - 13. Putování zakončíme fakultativní plavbou na ostrovy LA MADDALENA a CAPRERA (i s kolem), kde si užijeme pohodové poježdění kolem smaragdových zátok a koupání v průzračném moři (20 - 55 km). Nebo si rozbalíme ručník na pláži, zadovádíme ve vlnách a naposledy nasajeme sardinské paprsky před odjezdem domů. Trajektem opět do Itálie stejnou cestou zpět do ČR.

Doporučený typ kola: silniční, trekové
Povrch: 100% asfalt

nást.místo BRNO

Cena  15400 KČ  zahrnuje:

dopravu autobusem včetně kol, 2x trajekt, 10x kemp, průvodce, polopenzi, pojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK a 3x pišingr Chimpanzee

Nocovat budeme v kempech ve vlastních stanech a spacácích. Téměř každá noc je v kempu u moře, koupání si tedy užijeme dosyta. Při našem putování vystřídáme celkem 6 kempů, několikrát tedy zůstaneme na jednom místě a užijeme si větší pohodu bez častého stěhování a balení stanů. Nemáte-li vlastní stan, spacák či karimatku, můžete si je zapůjčit v naší půjčovně.

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo).  Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem).informace najdete . Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality severské kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude denně.

Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Etapy nejsou vyčerpávající, většinou máte možnost výběru mezi lehčí a náročnější variantou. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Během etap jedeme nalehko, někdy se budeme moci občerstvi u autobusu, který nás bude při některých etapách čekat v určených hodinách na kontaktních místech. Kteroukoliv část etapy či zájezdu je pak možno absolvovat busem, popř. si udělat zcela vlastní individuální program (na kole i bez něj).

Termín: 

               

Ck KUDRNA

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Program

1. den: Ranní odjezd z nástupních míst přes Rakousko do Italského Livorna. Noční trajekt na Sardinii (23:15-7:00) s noclehem na palubě.
2. den: Ráno vyspaní přijedeme do Golfo Aranci.
A:Přejezd autobusem do kempu, koupání a relaxace po cestě. Možnost krátké vyjížďky na poloostrov Capo D´orso s krásnými žulovými útvary (10 km).
B: Etapa kolem Smaragdového pobřeží. Sardéňským venkovem se dostaneme do letovisek Portisco, Capriccioli s krásnou pláží Cala di Volpe, nejdražší oblasti Sardinie Porto Cervo s luxusními vilami a hotely a krásnými karibskými plážemi. Dále si prohlédneme Baja Sardinia a malebné městečko Cannigione. Odtud podél pobřeží s výhledem na ostrov Caprera do Le Saline do kempu (60 km, nahoru 400 m, dolů 400 m). Alternativní varianta přes horské vesničky San Pantaleo a Santa Teresina (+10 km, +200 m stoupání). Večeře
3. den: Snídaně.
A: na kole do městečka Palau. Trajekt na ostrov La Maddalena. Po mostě přejezd na vedlejší ostrov Caprera. Koupání na krásných plážích na jihu ostrova. Stoupání na vyhlídkový bod s prohlídkou Garibaldiho pevnosti. Koupání na ostrově Isola Giardinelli, prohlídka hlavního města La Maddalena (40 km, 200 m převýšení).
B: navíc okruh kolem ostrova Maddalena až do letoviska Porto Massimo. Koupání na krásných opuštěných plážích na severu ostrova (+20 km, +200 m převýšení). Odpolední trajekt do Palau. Večeře.
4. den: Snídaně.
A: Na kole po severním pobřeží ostrova až do Santa Teresa Gallura, odkud je krásný výhled na Bonifacio na Korsice. Koupání. Dále na poloostrov Capo Testa s nádhernými skálami a majákem. Doporučujeme pěší procházku mezi útesy (1-2 hod.). Velmi fotogenické místo (40 km, 300 m).
B: cestou navíc zajížďka na pláž Porto Pollo a Marmoratina (+10 km, +200 m). Večeře formou balíčku při západu slunce na skalách Capo Testa. Nezapomenutelný zážitek. Zpět do kempu autobusem.
5. den: Přejezd na nejkrásnější východní část ostrova.
A: Sjezd ze sedla Genna Silana (1017 m) přes Baunei a dále úžasný sjezd k moři do Santa Maria Nvarrese. Po pobřeží s koupáním dojezd do kempu (40 km, sjezd 1000 m)
B: na kole vyhlídkovou silnicí národním parkem Golfo di Orosei vystoupáme do sedla Genna Silana (1017 m). Dále stejně jako A. Navíc možnost prohlídky Cala Gonone na začátku etapy. (+40 km, +600 m stoupání). Italská večeře v restauraci kempu.
6. den: Snídaně. Odpočinkový den na pláži. Pro zájemce plavba podél úžasných východních skal vysokých až 100 m. Několikrát zakotvíme na nepřístupných karibských plážích s bílým pískem Cala Luna, Cala Mariolu či Cala Goloritzé s úžasnou skalní špicí přímo na pláži.
7. den: Snídaně. Přejezd autobusem do pohoří Supramonte.
A: Z Orgosola do horského městečka Villagrande. Dlouhý sjezd s vyhlídkou na moře a lagunu Stagno di Tortoli do Arbataxu. Prohlídka červené skály z porfyru v Arbataxu a návrat do kempu podél pobřeží s koupáním. (65 km sjezd 600 m).
B: Navíc možná prohlídka Olieny, Lago Cedrino s vyvěračkou řeky Cedrino, případně do údolí Lanaito (+20 km, + převýšení 300 m). Večeře v restauraci kempu.
8. den: Snídaně.
A: výjezd nahoru do městečka Baunei na krásnou vyhlídku nad město přes čtyři prudké serpentiny. Dále po náhorní plošině Altopiano del Golgo zakrslým lesem národního parku. Odložíme kola a pěšky sestoupíme na možná nejkrásnější pláž Sardinie Cala Goloritzé se skalní věží. Půldenní koupání. Zpět stejnou cestou s krásným sjezdem k moři (40 km, převýšení 300 m).
B: zpáteční cesta přes horské vesnice Triei a Ardali (+15 km, + 100 m). Večeře v restauraci kempu.
9. den: Snídaně, přejezd do Golfo Aranci, nočním trajektrem do Livorna.
10. den: Ráno z Livorna přes Itálii a Rakousko zpět do ČR.Příjezd ve večerních hodinách do nástupních míst.

Nocleh a strava

Ubytování a nocování: 4x v kempu na severu ostrova, 3x v kempu na východě ostrova. Nocujeme ve vlastních stanech nebo za příplatek v mobilhomech. Mobilhome je apartmán určený pro 4 osoby. Plocha asi 19 m2. Jsou zde dvě oddělené ložnice vždy pro dvě osoby. Společná kuchyňka a posezení. Společné WC a sprchový kout. Venku je malá terasa s posezením. V kempu je možné využívat další služby. Nedaleko je obchůdek, bar a restaurace.
Pokud budete ubytovaní ve stanu, budete používat nedaleké společné sociální zařízení v kempu s perfektní hygienou.

Stravování: Dostanete polopenzi. První jídlo je večeře 2. den programu. Poslední jídlo je snídaně 9. den programu. Během pobytu bude možné dokupovat drobné zásoby na dojídání a svačinky. Kousek od kempů je restaurace.
V ceně je zahrnuta 7x snídaně a 7x večeře (4x z polní kuchyně, 3x z místní italské restaurace v kempu).

Doprava

Cestujeme pohodlným autobusem s WC, klimatizací, barem a TV/videem. Cestou si pustíme zajímavé filmy.
Nástupní místo Kroměříž, Ostrava, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno
Přeprava kol: profesionální cyklovlek na 40 kol.

Důležité informace

Vhodný typ kola: trekové kolo, horské kolo s hladkými pláštěmi, silniční kolo nebo crossové kolo.
Povrch je převážně asfaltový. V některých případech můžeme projíždět kratší úseky po nezpevněných cestách.

Cena

Ve vlastním stanu: 13600,- Kč
V mobilhomu: 14900,- Kč

Cena zahrnuje:

 • dopravu tam a zpět, včetně dopravy po ostrově
 • trajekt na Sardinii a zpět
 • trajekt na ostrov La Madallena a zpět
 • 7x ubytování ve dvou kempech
 • 7x polopenzi kombinovanou z naší polní kuchyně a místní restaurace
 • práci průvodce a organizátora zájezdu
 • materiály, mapky a další služby cestovní kanceláře
 • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky

Cena nezahrnuje:

termíny:   

 • CK Frčíme

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sardinie na kole -

19.5.-29.5.2021

 

19600 Kč

 

1. den středa 

Odjezd z ČR v závislosti na čase vyplutí trajektu (zřejmě v časných ranních hodinách), přejezd Rakouskem a Itálií. Noční trajekt na Sardinii. 

2. den čtvrtek 

Vylodění na ostrově Sardinie a přesun do místa prvního ubytování u města Arbatax. Ubytování v kempu a odpočinek po cestě. 

3. den pátek 

Z kempu k červenému porfyrovému útesu v Arbataxu, pokračujeme přes Girasole do příjemného přístavního městečka Santa Maria Navarese, s krásnou pláží. Dále směrem na Baunei, odbočíme a prudkým sjezdem se dostaneme k výrazné skalní věži Pedra Longa. Zpět do kempu. Cca 40 – 55 km.  

4. den sobota 

Autobusem do sedla (cca 1000 m n. m.) nad město Lanusei, vyložení kol a odtud do Gairo, kolem stolové hory Perda Liana, sjezd k přehradě Lago Flumendosa a přes městečko Villagrande, dlouhý sjezd až téměř do našeho kempu u moře. 35 – 75 km. 

5. den neděle 

Z kempu pobřežím Lido di Orri ke „karibské“ pláži Cea, dále ke strážní věži Torre di Bari – která „střeží“ nádhernou pláž, případně až k pláži Musedu, a možnost občerstvení v baru Cucamonga u oblázkové pláže.  Ti nejzdatnější si mohou dopřát MTB výjezd do hor nad touto částí pobřeží. Tato etapa je velmi variabilní. Cca 20 – 70 km. 

6. den pondělí 

Odpočinkový den. Zájemci mohou absolvovat plavbu motorovými čluny z přístavu Arbatax do zálivu Golfo di Orosei k jeho jedinečným plážím (plavba není v ceně zájezdu). Motorové čluny si po instruktáži řídíme sami a to nám poskytuje svobodu při poznávání této části, jinak těžko přístupného, pobřeží. Samozřejmostí je koupání na těchto „dokonalých“ plážích (Cala Goloritze, Cala Sisine, Cala Mariolu, Cala Luna). Golfo di Orosei je přírodní památka UNESCO. 

7. den úterý 

 Autobusem do sedla Genna Silana (1017 m) v pohoří Supramonte. Odtud možnost pěší túry do kaňonu Gola Su Gorropu (600 výškových metrů – tam i zpět cca 5 hodin chůze).  Autobus bude čekat v sedle. Nejzdatnější zvládnou jak pěší túru, tak cykloetapu.

 

Cyklisté si sjedou po legendární panoramatické silnici SS 125 (Strada Orientale Sarda) přes město Urzulei (nebo Baunei) až do místa ubytování. Cesta vede převážně s kopce, nádhernou horskou krajinou mezi pastvinami s pasoucími se stády ovcí a krav (můžeme zde ochutnat a nakoupit sýry u místních chovatelů dobytka). Cca 50 km 

8. den středa 

Odpočinkový den u moře. Pro zájemce budou doporučeny možnosti kratších cykloetap.  

9. den čtvrtek 

Autobusem do sedla Passo di Caravai (1118 m) a odtud na kole přes sedlo Arcu Dorreboi (1246 m) a dále buď přes město Talana nebo Villagrande až do místa ubytování. Při této etapě si užijeme dlouhých sjezdů s panoramatickými výhledy z vrcholů hor až k moři. Cca 55 – 65 km. 

10. den pátek 

Ukončení pobytu a autobusem přesun k trajektu, v závislosti na času odplutí zařadíme cyklistickou etapu. Noční trajekt na pevninu.  

11. den sobota

 Autobusem přejezd přes Itálií, Rakousko zpět do ČR. Příjezd v nočních hodinách. 

 

Doprava:

Zájezdovým autobusem s cyklovlekem pro přepravu kol, trajekt na ostrov – cca 8 hodin (Livorno-Olbie)

Ubytování:

V plně vybavených kempech, v mobilních domech. 

Mobilní domky jsou většinou tohoto vybavení:

 • 2 x ložnice (1x manželské dvojlůžko, 2x samostatné postele – někdy i přistýlka), úložné prostory
 • obytná místnost (kuchyně) se sedacím koutem, plynovým vařičem, dřezem, vybavením pro vaření a stolování, většinou je mikrovlnná trouba a rychlovarná konvice.
 • sprchový kout + wc
 • krytá terasa se zahradním nábytkem, sušák na prádlo.

Stravování:

Polopenze

 • Snídaně připravovaná v polní kuchyni z dovezených i čerstvých surovin (různé druhy pomazánek, uzeniny, sýry, obilná kaše, pečivo, káva, čaj)
 • Večeře v místní restauraci (nápoje ve vlastní režii)

Nástupní místa:

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Cena zájezdu:

Základní cena: 19 600 Kč

příplatek za spaní ve 4-lůžkové kajutě (1000 Kč/1 směr cesty)

 

 

Cena zahrnuje

 

 • doprava autobusem
 • přeprava kol v cyklovleku
 • trajekt na Sardinii
 • 8 x ubytování v mobilních domech
 • polopenze
 • informační materiály
 • průvodce
 • pojištění CK proti úpadku
 • DPH

 

Cena nezahrnuje

 

 • stravování během dne
 • cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)
 • příplatek za kajutu na trajektu
 • pronájem motorových člunů
 • vstupy do památek
 • vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • ck VLHA

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Sardinie     

Na Sardinii jsou stále ještě klidná místa nezasažená masovou turistikou, kde je možné zažít pocit pohody a odpočinku. Ostrov nabízí dlouhé písčité pláže u čistého azurového moře a také teplé počasí. Najdeme si dostatek času, abychom pláže využili jak k příjemnému odpočinku, tak hlavně ke koupání. Na stráních hor ve vnitrozemí rostou i korkové duby střídající se s rozmanitou subtropickou vegetací, vše podbarvuje vůně macchie. V krajině spatříme i záhadné kamenné nurágy, údajně stavby původních obyvatel ostrova. Za ochutnání určitě stojí i vynikající sardinská vína, která dozrávají v místním teplém klimatu.

 

Program

1. den – večerní odjezd z Ostravy (cca v 18:00), průjezd nástupními místy ČR ve večerních a nočních hodinách.

2. den – cesta do Itálie. Noční plavba z Itálie na Sardinii. Nocleh v kajutách na lodi.
3. den – připlutí na Sardinii do přístavu u Olbie. Cesta autobusem napříč ostrovem. Výlet na kole z hor Gennargentu směrem k východnímu pobřeží. Dojezd autobusem do místa pobytu. Ubytování. Večeře.
4. – 9. den – hvězdicové výlety na kolech s podporou autobusu v jihovýchodní části ostrova Sardinie. Navštívíme pláže ukryté v zátokách výběžku Capo Ferrato. Projedeme zajímavá městečka Muravera i Villaputzu a spatříme místa na pobřeží, kde často hnízdí plameňáci. Ke koupání a odpočinku nás budou lákat nádherné pláže lemující výběžek Capo Carbonara u Villasimiusu. Vypravíme se také do vnitrozemí ostrova, do přírodního parku Sette Fratelli a na náhorní planinu v oblasti Gerrei s háji korkových dubů i se zapomenutými vesničkami ukrytými v horách. Svezeme se i silnicí vedoucí skalnatým údolím řeky Cannas. Návštěva historického města Cagliari. Ubytování na jednom místě v hotelových apartmánech u moře. Večeře.
10. den – ráno odjezd z místa ubytování. Výlet na kole v národním parku Orosei. Večer dojezd autobusem do přístavu u Olbie. Trajekt ze Sardinie do Itálie. Nocleh v kajutách.
11. den – připlutí do Itálie. Cesta Itálií, Rakouskem a Německem. Pozdě večer příjezd do ČR.
12. den – noční cesta přes ČR. V ranních hodinách dojezd do Ostravy.

 

Nástupní místa na trase u dálnice: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň  

 

Charakteristika výletů

Na hornatém ostrově jsou připraveny výlety určené nejširší cykloturistické veřejnosti. Některé začínají ve vyšších polohách a z větší části směřují dolů k moři. Při výletech podél pobřeží je nutno počítat s úseky se zvlněným kopcovitým profilem. Trasy vedou po vedlejších silnicích s menším provozem a většinou s asfaltovým povrchem. Obvykle teplé středomořské klima často návštěvníkům nabízí letní počasí s dostatkem sluníčka, které je možno si užít na písečné pláži přímo u apartmánů.

 

 

Cena zahrnuje:

 

Ubytování

2x ve 4lůžkových kajutách na lodi (2lůžková kajuta za příplatek 1600 Kč/osoba/2 plavby).
7x v hotelu přímo u pláže v komfortních 2 a 3lůžkových apartmánech se sociálním zařízením a kuchyňkou.
Příplatek za obsazení apartmánu jednou osobou 4900 Kč/osoba/pobyt.

Stravování

7x česká večeře, 3 chody. Ostatní stravování vlastní s možností vaření v hotelových apartmánech. V blízkosti hotelu supermarket.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola. Trajekt s kajutami na Sardinii a zpět.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Výlet autobusem do Cagliari. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

Ck Eurocykl

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

19.5.2021 29.5.2021 19600 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Sardinie
Copyright © 2017  VARIETA Travel