Rakousko- LUNGAU

 
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Oblast horského údolí Lungau se ukrývá na jižní straně Alp a honosí se největším počtem slunečných dní v Rakousku, a proto se mu říká Slunečné údolí. To neznamená, že zde neprší… Projedeme okolo potoků i říček a několika romantickými údolími, která paprskovitě vybíhají z hlavního údolí. Otevřou se nám kouzelné pohledy na alpské velikány dekorované na úpatích zelenými alpskými loukami. Spatříme středověké hrady, tradiční dřevěné statky i salaše. Klidná a romantická příroda často prosvícená sluncem působí v tomto koutu Rakouska jako balzám na duši.

PROGRAM

 

1. den – v ranních hodinách odjezd z Ostravy (cca v 6:30). Průjezd nástupními místy ČR. Večer příjezd na ubytování v údolí Lungau v Nízkých Taurech. Večeře.


2. – 5. den – výlety na kole s podporou autobusu v horském údolí Lungau, ze kterého paprskovitě vybíhá dalších patnáct údolí. V sedle kola poznáme nejromantičtější z nich – Weisspriach, Murtal, Riedingtal. Navštívíme horské jezero Prebersee, čarodějný zámek Moosham i mohutný hrad Mauterndorf. Spatříme malebná zákoutí vybraných údolí: louky, pastviny, lesy, salaše, potoky nebo vrcholky Alp na obzoru. Výlety nás zavedou na začátek Murské cyklostezky. Možnost pěšího výletu k pramenům řeky Mur. Polopenze.


6. den – po snídani odjezd do ČR. Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

 

CHARAKTERISTIKA VÝLETŮ

Zájezd má centrum v údolí alpské řeky Mur, odkud trasy výletů vedou nahoru a dolů bočními údolími podél horských potoků a říček po cestách s asfaltovým, ale i neasfaltovým povrchem. Trasy plánovaných výletů odpovídají schopnostem běžného cykloturisty. Nad rámec je možné rozšíření o výjezdy do vyšších poloh. Zájezd je vhodný pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. Možná trochu nadneseně je tato oblast nazývána Slunečné údolí.

 

 

TermínPočet dnů Cena 
06.07. - 11.07. 2021 6   13 900 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno
16.08. - 21.08. 2021 6   13 900 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno
    

 

CENA ZAHRNUJE:

 

UBYTOVÁNÍ

5x v pěkném rodinném *** hotelu ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
Na hotelu sauna za poplatek.
Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 1800 Kč /osoba /pobyt.

STRAVOVÁNÍ

5x rakouská polopenze. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírované, 3 chody.

DOPRAVU

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A DALŠÍ

Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

ck eurocykl

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

6.7.2021 11.7.2021 13900 Kčobjednat
16.8.2021 21.8.2021 13900 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel