Rakousko- Ennská cyklostezka
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Kraj kolem řeky Enns je schoulený pod obrovskými masivy Dachsteinu a Grimmingu. Cyklostezka kolem řeky začíná u známého Tauernského tunelu a směřuje dolů podle toku mezi zelenými pastvinami s pasoucím se skotem. Prochází historickým městem Radstadt a zastavuje se ve známém lyžařském středisku Schladming. Dále pokračuje rozšiřujícím se údolím s romantickými výhledy na úbočí Alp. Nevynecháme ani projížďku kolem jezer a možnost koupat se v termálních lázních.

Program

1. den – v ranních hodinách odjezd z Ostravy (cca v 8:00). Průjezd nástupními místy ČR. Příjezd na ubytování v Rakousku. Večeře.

2. – 5. den – výlety na kolech s podporou autobusu Ennskou cykostezkou od Tauernského tunelu přes Radstadt, Schladming a další alpská městečka a vesničky. Bude-li nám přát počasí, bude možno se kochat kouzelnými pohledy na Dachstein. Jeden výlet uskutečníme kolem jezer Grundlsee a Altausee u známých klimatických lázní Bad Aussee. Na kolech se projedeme přes malebné letovisko Bad Mitterndorf u mohutné hory Grimming. Odpočinout si budeme moci v nedalekých termálních lázních. Polopenze.

6. den – snídaně. Výlet na kole vedoucí z větší části po trase zrušené železnice. Odpoledne odjezd do ČR. Příjezd do ČR ve večerních hodinách.

 

Nástupní místa na trase u dálnice: Ostrava – Olomouc – Brno  

 

Charakteristika výletů

Budeme se pohybovat v alpské horské oblasti, ale trasy výletů vedou podhůřím, nejčastěji údolími a kolem jezer. Trasy výletů odpovídají schopnostem běžného cykloturisty. Asfaltový povrch je jen v malé míře vystřídán povrchem bez asfaltu. Zájezd je vhodný pro rodiny s dětmi. Jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. Přestože se jedná o horskou a podhorskou oblast, může být počasí obdobné našemu

 

Cena zahrnuje:

Ubytování

5x v rodinném penzionu ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
Sleva 1000 Kč/osobu/pobyt za ubytování v pokoji bez sociálního zařízení v penzionu nebo v sousedství.
Příplatek za obsazení pokoje se sociálním zařízením jednou osobou
2500 Kč/osoba/pobyt.
Obsazení pokoje bez sociálního zařízení jednou osobou bez příplatku.

Stravování

5x rakouská polopenze. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírované, 3 chody.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Pro děti připraveny i kratší varianty výletů do 40 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK

CK Eurocykl

 

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel