Rakousko- jezera solné komory
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Krajina plná jezer obklopená horami je jako stvořená pro výlety na kole. Okouzlí nás výhledy na alpské velikány i jejich odrazy na hladinách jezer. Poznáme idylická městečka s historickými jádry, která nás budou lákat k příjemnému posezení – třeba u kávy a jablečného štrúdlu se šlehačkou. K Solné komoře také patří kvetoucí muškáty zavěšené pod okny domů. Pojedeme cyklostezkami nebo vedlejšími silničkami podél jezer a řek, okolo soutěsek, zelených luk s pasoucími se kravami. Navštívíme i Mozartovo město – majestátný Salcburk s malebnými uličkami i náměstími pod mohutnou pevností

 

Program

1. den – v ranních hodinách odjezd z Ostravy (cca v 8:00). Průjezd nástupními místy ČR. Cesta Rakouskem na ubytování nedaleko Salcburku. Večeře.

2. – 5. den – výlety na kolech s podporou autobusu v oblasti Solné komory. Projedeme se kolem Halštatského jezera a také známého krásného jezera Wolfgangsee. Využijeme cyklostezek mezi rozkvetlými alpskými loukami. Projedeme se pod majestátním Dachsteinem kolem jezera Gosausee. Navštívíme nádhernou soutěsku Lammerklamm i s její temnou komorou a cestou se zajedeme podívat na romantický Gollingský vodopád. Nezapomeneme ani na Salcburk a na zámek Hellbrunn na předměstí Salcburku. Polopenze.

6. den – snídaně, poslední výlet na kolech v oklí jezera Mondsee. Odpoledne odjezd a večer příjezd do ČR.

 Nástupní místa na trase u dálnice: Ostrava – Olomouc – Brno  

 

Charakteristika výletů

Zájezd vede do jezerní oblasti Solné komory, kde trasy výletů vedou nejčastěji údolími a kolem jezer a odpovídají schopnostem běžného cyklo turisty. Jezdit budeme většinou po asfaltových cyklostezkách a vedlejších silnicích. Zájezd je vhodný pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. Počasí je obdobné střední Evropě, ovšem může se projevit vliv nedalekých Alp. 

 

Cena zahrnuje: 

Ubytování

5x v Rakousku v penzionu ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením. Sleva za ubytování v penzionu v plně obsazených 4lůžkových (3 a 1lůžkový pokoj) neprůchozích apartmánech 600 Kč/osoba/pobyt.
Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou
2000 Kč/osoba/pobyt.

Stravování

5x rakouská polopenze v restauraci. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírované, 3 chody.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 30–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

CK Eurocykl

 

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

29.6.2019 4.7.2019 12300 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Salzburg
Copyright © 2017  VARIETA Travel