poloostrov Istrie
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Blankytně modré moře, ale i krásné výlety na kole nabízí sluncem zalitý Istrijský poloostrov. Pojedeme přes kouzelné vesničky ukryté v horách, kde dodnes poklidně žijí místní obyvatelé, a budeme mít pocit, že se tam kdysi dávno zastavil čas. Kulisu tvoří staré kamenné domy, uzounké uličky s obchůdky i vyhlídkovými restauracemi. Pobřeží zase lemují přístavní městečka a vesničky obklopené plážemi a piniovými lesy. Ze sedla kola se nám naskytne pohled na vnitrozemské zalesněné hory, rozlehlé vinohrady i olivové háje. Po výletech na kole budeme odpočívat na mořských plážích nebo u hotelového bazénu. Nelze opomenout ubytování v hotelu u moře a skvělou chorvatskou stravu.

 

Program

1. den – odjezd z Ostravy v brzkých ranních hodinách, z Plzně v nočních hodinách. Průjezd nástupními místy. Brno v ranních hodinách. Přes den cesta do Chorvatska. Večer dojezd autobusem na ubytování v Chorvatsku na Istrijském poloostrově. Večeře.
2. – 7. den – výlety na kole s podporou autobusu na Istrijském poloostrově. Během jednotlivých výletů zavítáme do kouzelných, historií opředených horských vesniček Grožnjan a Motovun. Zastavíme se i v obci Livade obklopené dubovými lesy a známé sběrem zvláštních hub – lanýžů. Vypravíme se také do historických měst – Puly s původním římským amfiteátrem a malebného Rovinje s příjemnou atmosférou díky jeho poloze na malém poloostrově. Spatříme i historické město Poreč se spletí původních uliček. Při výletě podél pobřeží navštívíme Novigrad – jachetní přístavní městečko s úzkými uličkami ukrytými za hradbami. Díky cyklotrase vedoucí po zrušené železnici poznáme i slovinské pobřeží s historickými městy Koper, Izola a turistickou perlu – město Piran s jedinečným panoramatem, kterému dominuje štíhlá zvonice. Ubytování v hotelu u moře na stejném místě. Polopenze.
8. den – snídaně. Odjezd do ČR. Přes den cesta z Chorvatska do ČR. Příjezd do ČR ve večerních hodinách, návrat do Ostravy nebo Plzně v pozdních večerních hodinách.

 

cena zahrnuje: 7x ubytování v hotelu s výhodnou polohou přímo u moře, ve 2 lůžk.pokojích se sociál.zařízením, ( u hotelu venkovní i vnitřní bazen ), 7x chorvatská polopenze v hotel.restauraci formou švédských stolů, včetně neomezeného množství nápojů ( pivo, víno, nealko nápoje)podávaných k večeři., dopravu klimatiz.autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kole, připravený denní program výletů po trasách 25-60 km. Výlet autobusem do histor.měst Pula a Rovinj.

 

 

 

6.6.-13.6.2020

Nástupní místa na trase: Ostrava - Starý Jičín - Bělotín - Olomouc - Brno  

 

13.6.-20.6.2020

nástupní místa: Plzeň-Praha-Brno

 

 

Charakteristika výletů

Trasy výletů na kole na hornatém poloostrově vedou po místních asfaltových silnicích často po vyznačených cyklotrasách a zvládne je každý běžný cykloturista. Některé trasy vedou po zrušené železnici většinou s asfaltovým povrchem. Části bez asfaltu je možno objet po silnici. Na Istrii obvykle panuje teplé počasí, ale je nutno počítat s možností dešťových srážek.

CK EUROCYKLZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

6.6.2020 13.6.2020 18900 Kčobjednat
13.6.2020 20.6.2020 18900 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Pula
Copyright © 2017  VARIETA Travel