okolo Bodamského jezera
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Bodensee, vodní klenot pod Alpami a údajně jedno z nejčistších jezer v Evropě. Podél jeho průzračné modrozelené hladiny vede jedna z nejúžasnějších evropských cyklostezek, která nás provede územím tří států a my tak budeme mít možnost porovnat si v relativně krátkém čase kulturní i přírodní odlišnosti těchto alpských zemí. Švábské moře, jak jezero hrdě nazývají Němci i moře rakouské, nám poskytne kromě skvělého poježdění v sedle kola také četné příležitosti  k vykoupání  i k návštěvě památek, kterými celá oblast bohatě oplývá.

termíny: 

program:

1.–2. Podvečerní odjezd z Brna a přejezd k Bodamskému jezeru do německého FRIEDRICHSHAFENU s muzeem vzducholodí Kudrnova současníka i velkého kamaráda hraběte Ferdy von Zeppelina a odtud už stále vlastní silou v sedlech kol furt po břehu kolem vinic do ostrovního historického LINDAU bizarními hrázděnými domy. Nedaleko rakouského BREGENZ s divadelní scénou na jezeře strávíme noc ( ? 0 m ? 55 km ).

3.–4. Po ránu překonáme hraniční Rýn a dál budeme pohodově pokračovat kolem jezera po fantastických švýcarských cyklostezkách přes RORSCHACH, ARBON, ROMANSHORN do gotické i renesanční KOSTNICE s muzeem Jana Husa. „Draci“ se mohou od jezera odklonit a zajet pod alpské velikány k St. Gallenu ( ? 0 m ? 60 km ). V okolí Kostnice budeme obdivovat „květinový ostrov“ MAINAU a vyzkoušíme i trajekt přes jezero z malebného MEERSBURGU ( ? 150 m ? 60 km ).

5.–6. Čeká nás zeleninový ostrov REICHENAU, odkud se stylově přeplavíme přes Rýn. Rýnská cyklostezka nás pak přes středověká města Stein am Rhein a Schaffhausen dovede do cíle, kde uvidíme burácející RÝNSKÉ VODOPÁDY – největší v Evropě ( ? 50 m ? 60 km ). Noční cesta busem domů.

 

  

Cena  7300 Kč zahrnuje:

dopravu busem včetně kol, 2x přívoz přes Rýn, 3x kemp, polopenzi, průvodce, pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK a 1x Chimpanzee pišingr

 

 

Doporučený typ kola: silniční, trekové 
Povrch: 85% asfalt, 15% šotolina

Nocovat budeme 3x v kempech ve vlastních stanech a spacácích (2 noci na jednom místě, 1 noc na místě druhém). Nemáte-li vlastní stan, můžete si ho zapůjčit v naší půjčovně.

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo).  Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem).

Denně ujedeme průměrně 50 - 60 km po perfektně udržovaných cyklostezkách, zájezd je tedy vhodný i pro rodiny s dětmi. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu.

Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Doporučujeme mít minimálně 50 EUR a 20 CHF na trajekt, občerstvení, suvenýry a vstupy do památek při trase.

CK KUDRNA

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Bodamské jezero

Oblast Bodamského jezera, které tvoří hranici mezi Německem a Švýcarskem, patří k nejvyhledávanějším rekreačním místům ve střední Evropě pro své velice příjemné, teplé klima s množstvím slunečných dní. K tomu je třeba ještě přičíst atraktivní prostředí s kouzelnými promenádami na břehu jezera a lázeňskými letovisky obklopenými vinicemi na svazích. Rovněž nás upoutá romantické údolí ještě „mladého“ Dunaje, kolem něhož vede proslulá Dunajská cyklostezka. Dramatičnost pak této idylické krajině dodává mohutný vodopád na řece Rýn, k němuž nás dovede jedna z mnohých cyklostezek.

 

 

Program

1. den – v nočních hodinách odjezd z Ostravy (cca v 2:00), průjezd nástupními místy. V brzkých ranních hodinách Brno, v ranních hodinách Praha, dopoledne Plzeň. Cesta Německem k Bodamskému jezeru. Ubytování v hotelu. Večeře.
2. – 6. den – výlety na kole s podporou autobusu po cyklostezkách v okolí a po břehu Bodamského jezera. Jeden výlet prochází Friedrichshafenem, letoviskem na břehu Bodamského jezera, u nějž byly zkonstruovány slavné vzducholodě, např. Zeppelin. Projedeme známými lázeňskými městečky Meersburg, Überlingen, Bodman, Radolfzell prodchnutými atmosférou pohody. Cyklostezkou, která vede podél Rýna, se dostaneme do Švýcarska k vodám proslulého Rýnského vodopádu u Schaffhausenu. Další výlet zakončíme u ostrova Mainau spojeného s pevninou pouze dřevěným mostem, po němž procházejí tisíce návštěvníků do nádherných zahrad pokrývajících celý ostrov. Jeden den strávíme výletem po cyklostezce kolem řeky Dunaje, v místech ne příliš vzdálených od pramene, kde je Dunaj ještě malou řekou. Podél řeky Rýna dojedeme do města Kostnice, které se tak pohnutě zapsalo do našich dějin upálením mistra Jana Husa. Polopenze.
7. den – po snídani odjezd do ČR. Příjezd do ČR v odpoledních hodinách, do Ostravy v pozdních večerních hodinách.

 

 

TermínPočet dnů Cena 
23.06. - 29.06. 2021 7   17 500 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň

 

 

Charakteristika výletů

Trasy výletů na kole vedou značenými cyklotrasami mírně zvlněnou krajinou v okolí Bodamského jezera. Střídají se zde samostatné cyklostezky většinou s asfaltovým povrchem a vedlejší silnice. Zájezd je vhodný pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. U Bodamského jezera obvykle panuje příjemně teplé klima. 

 

 

CENA ZAHRNUJE:

 

UBYTOVÁNÍ

6x v hotelu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením.

Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 2000 Kč /osoba /pobyt.

STRAVOVÁNÍ

6x německá polopenze v restauraci. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírované, 3 chody.

DOPRAVU

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A DALŠÍ

Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

 

CK Eurocykl

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

23.6.2021 29.6.2021 17500 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Bodam.jezero
Copyright © 2017  VARIETA Travel