Norsko na kole: fjordy, hory, řeky
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

 

Zájezd je zaměřený především na poznávání přírodních krás. Pojedeme částí Zlaté cesty severu, cestou Trollů (Trollstigen) a Orlí cestou. Dojedeme do Geirangerfjordu, který je přírodní památkou UNESCO a který je díky Golfskému proudu stále zelený. Zde se můžeme nalodit na výletní člun a z hladiny Geirangerfjordu obdivovat nádhernou scenérii zelených a strmých břehů fjordu a vodopády Ženich nebo Sedm sester.

Stejně jak jsou krásné norské fjordy, jsou nádherné i norské hory a náhorní plošiny. V národním parku Jotunheimen projedeme na kole horskou cestou Jotunheimvegen a také méně známá, ale o to romantičtější místa jako jezero Tesse či hora Steinho.

V Jotunheimenu žijí sobi, losi, jeleni, rosomáci a rysi. Soby jsme potkali již nejednou a pravděpodobnost, že je uvidíme opět, je větší, než že bychom potkali nějakého človíčka. V Jotunheimenu budeme ubytováni poblíž ledovcové řeky Sjoa a kdo má rád adrenalin, může si vyzkoušet sjíždění řeky na raftu.

Navštívíme říši norského národního hrdiny v údolí Peer Gynta. Poslední zastávkou bude hlavní město Oslo, prohlídkou centra, přístavu, moderny budovy opery naši severskou pouť ukončíme.

 

Na kole, pěšky i na raftu 

PROGRAM:

 

1. DEN | Odjezd do Skandinávie

Autobusem: Z ČR přes Německo do Rostocku, noční plavba trajektem (cca 8 hod.) z Rostocku do Trelleborgu, možnost kajuty za příplatek.

Letecky A: Večer odlet letadlem večer do Osla, ubytování u letiště v hotelu se snídaní.
Varianta může být A nebo B podle místa odletu do Osla a dle dostupnosti letenek.

 

2. DEN | Příjezd do Norska

Přejezd Švédska přes Oslo, odpoledne napojení leteckých pasažérů na autobus (vyzvednutí u hotelu), dále přes Lillehamer do Andlasness, večer ubytování v kempu.

Letecky B: Ráno odlet letadlem.

Varianta může být A nebo B podle místa odletu do Osla a dle dostupnosti letenek

 

3. DEN | Romsadalen, Trollvegen

Údolím Romsadalen výjezd na hřeben s překrásným výhledem na údolí Romsdalen s řekou Rauma. Pod nejvyšší svislou stěnu v Evropě Trollvegen.
25 km / 60 m, 37 km / 760 m nebo 57 km / 820 m.
 

4. DEN | Trollí cesta

Proslulá Trollí cesta - Trollstigen, součást Zlaté cesty severu, 11 serpentin vinoucích se k vyhlídce na Trollvegen a vodopád Stigfosen. Výzvou je nejdelší trasa: přejezd přes nádherné peřeje a jahodová pole na druhou stranu k fjordu Strofjorden a zpět.
33 km / 790 m, 73 km / 1 590 m nebo 103 km / 1 920 m.
 

5. DEN | Orlí cesta - Geiranger fjord

Překrásnou Orlí cestou mezi vodopády od fjordu k fjordu dorazíme do Geirangerfjordu, nejkrásnější fjord na světě, přírodní památka Unesco. Volitelně výlet lodí fjordem za vodopády Sedm sester a Ženich. Autobusem přejezd do druhého kempu.  
30 nebo 35 km

Výlet lodí: Volitelně hodinová výjížďka lodi po Geironger fjordu.

6. DEN | Jezero Tesse, Glitterheim

Kolem jezera Tesse v Jotunheimem, přes vřesy, potoky, lesy, místy připomínajíc českou krajinu, podél horské řeky Veo na úpatí druhé nejvyšší hory Glittertind k chatě Glitterheim s možností pěšího výstupu na pleso pod druhou nejvyšší horu Norska - Glittertind.
41 km / 560 m, 64 km / 750 m nebo 82 km / 840 m.
 

7. DEN | Peer Gynt Vegen

Horská etapa povede nejkrásnějšími horami přes údolí Gudbrandsdal rovnou do říše Peer Gynta, norského národního hrdiny. Etapa začíná v lyžařském středisku Skeikampen a pokračuje po štotolinové cestě náhorní plošinou vskutku magické a liduprosté norské krajiny. Delší trasa je pro opravdové borce, jízda horami až do našeho ubytování v kempu.
41 km / 420 m, nebo i 111 km / 1 050 m.

8. DEN | Sjoa

Nádherná trasa vedoucí údolím ledovcové řeky Sjoa, pokračuje pak do nevelkých pohoří plných jezer, krátký pěší výstup na horu Steinho s překrásným výhledem na rozlehlou krajinu.Podél hřmějící třpytivé řeky Sjoa s peřejemi a skalními průrvami k Ridderspranget.
37 km / 320 m nebo 74 km / 1 380 m.

Rafting: Adrenalinový zážitek na burácející řece Sjoa, 16 km sjezd řeky Sjoa na raftu.

9. DEN | Bessegen

Světoznámá norská tůra Bessegen začíná lodí přes jezero Gjende, odtud pěší výstup na hřeben s nejvyšším bodem 1743 m. Hřeben je mezi jezery Gjende a Bessvatnet, které jsou výškově mezi sebou 400 m a každé ma jinou barvu. Famózní scenérie. Kdo nemá fotku z Bessegenu jako by nikde nebyl ! Plavba jezerem není v ceně.
Pěšky 15 km

10. DEN | Jotunheimvegen

Královská etapa Jotunheimvegen, náhorní plošinou z Bygdinu kolem jezera Vinstre zemí nikoho, kde na na vás dýchne ticho a klid. Otevře se nekonečný prostor. Na trase se nepotkáte s civilizací.
38 km / 430 m nebo 83 km / 860 m.

11. DEN | Oslo

Na cestě zpět se zastavíme v Oslu, česká nás Individuální prohlídka: nejznámější ulice Karl Johans Gate vedoucí ke královskému paláci, unikátní moderní budova Opery, City hall, Nobelovo centrum. Nevynecháme ani přístaviště Osla s kotvívími loděmi a také s mnoha bary a restaracemi.

Autobusem: z Osla do přístavu v Trelleborgu na noční trajekt.
Letecky varianta A: Z centra Osla individuálně na letiště (metro), odlet z Osla odpoledních hodinách, večer přílet do Prahy

12. DEN | Příjezd do ČR

Ráno připlutí do Německa, autobusem dále přes Německo do ČR.
Letecky varianta B: Po přespání v hotelu odlet z Osla ráno, během dne přílet do Prahy

Varianta může být A nebo B dle dostupnosti letenek, nemá vliv na cenu letecké přepravy.

Vzhledem k měnícím se jízdním řádům trajektové a letecké přepravy, může být posunut datum odjezdu a příjezdu zájezdu, stejně tak odlet a přílet u letecké přepravy, o max.1 den. Tato změna nejpozději 20 dní před odjezdem. 

UBYTOVÁNÍ 

Norsko na kole - ubytování

Standardně ubytování na chatě střední velikosti cca 22 m2 + terasa, čtyři lůžka, palandy, kuchyňka, pohovka a stolek, elektrické topení. Toalety se sprchou v kempu.

Norsko na kole - kemp

Za příplatek velká chata komfort 36 m2 + terasa. Dvě samostatné dvoulůžkové ložnice. Obývací pokoj s kuchyňkou, pohovkou a stolem, televize, elektrické topení, vlastní toaleta se sprchou.

Ubytování na dvou místech v Andalsnes a v Heidalu. 

STRAVOVÁNÍ

Česká polopenze, snídaně a teplá večeře o dvou chodech. Při přejezdech může být polopenze balená. Možnost zakoupení svačin za příplatek. 

 

OBTÍŽNOST TRAS - VÝBĚR

Máte na výběr trasy náročnosti č. 2 mírná nebo č. 3 střední nebo č. 4. náročná. Díky výběru tras se mohou cyklozájezdu zúčastnit zdatní i méně zdatní cyklisté. Vzhledem k severskému počasí je vhodné být zvyklý na delší pobyt ve venkovním prostředí.
Více o obtížností tras >>

V CENĚ ZÁJEZDU

 • Služby průvodce
 • Ubytování v chatce 9 x
 • Polopenze 9 x
 • Doprava autobusem
 • Plavba trajektem 3 x
 • Denní program s popisem cyklotras
 • Elektronické mapky a trasy gpx
 • GPS cyklonavigace pro skupinky (5 na zájezd)
 • Norský večer s občerstvením a hudbou
 • Poklad BONDO

V CENĚ NENÍ

 • Extra zážitky (vstupné apod.), příplatky

EXTRA ZÁŽITKY

 • 400 NOKVýlet lodi Geiranger fjord skupina
 • 200 NOKLodí na jezeru Gjende
 • 50 NOKNávštěva dřevěného kostela Lom

 

Cena extra zážitků je orientační dle předchozí sezóny.

ZA PŘÍPLATEK

 • 1 490 KčRafting na řece SJOA
 • 4 940 KčNeobsazené lůžko standard
 • 1 980 KčSvačiny k polopenzi
 • 1 800 KčExtra sedadlo v busu (do obsazení)
 • 3 940 KčChata komfort
 • 7 940 KčNeobsazené lůžko komfort
 • 1 260 KčKajuta 4L lůžko tam i zpět
 • 800 KčPřeprava elektrokola
 • od 5 900 KčLetecky orientačně
 
 

Aktuální cena letenky na vyžádání. Součástí ceny letecké přepravy je letenka z Prahy nebo Krakova do Osla a zpět plus, je-li potřeba, 1 x hotel se snídaní, mínus cena přepravy trajektem.

 

 

Poznámka: výsledná cena zájezdu je dána základní cenou zájezdu, fakultativními službami a může být mírně upravena při mimořádných cenových výkyvech nakupovaných služeb.

DOPRAVA

Autobusem: Zájezdový autobus se speciálním přívěsem na kola. První a poslední noc se přejíždí v autobusu. Na ostrov se přejíždí trajektem.

Letecky: Letecká přeprava do / z Osla s napojením na autobus. Letecká přeprava je za příplatek, v ceně příplatku je letenka se slevou bez lodního lístku na trajekt, v ceně letenky je malé příruční zavazadlo. Letecká přeprava je bez delegáta, přeprava na / z letiště je individuální (MHD) a účastník si hradí sám. Kola a hlavní zavazadlo se nakládají do autobusu v nástupních místech v ČR, a to první a poslední den zájezdu.

DOPORUČENÝ KOLA

Trekové, horské. Terén po silnici (50%), zpevněná šotolina (50%).

NÁSTUPNÍ MÍSTA

Moravsko - česká trasa:
Ostrava, Olomouc, Brno, Jihlava, Praha, Ústí nad Labem

Poznámka:
Změna programu vyhrazena v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní zdržení, počasí, úrazy, onemocnění, mimořádné případy aj.) a s ohledem na bezpečnost účastníků. Změna pořadí a dne programu se nepovažuje za změnu programu. Délka zájezdu se může lišit pro jednotlivá nástupní místa v ČR podle času odjezdu / dojezdu. U zájezdu se uvádí maximální délka. Vzhledem k měnícím se jízdním řádům trajektové přepravy, může být posunut datum odjezdu a příjezdu zájezdu, stejně tak odlet a přílet u letecké přepravy, o max.1 den. Tato změna nejpozději 2 měsíce před odjezdem.

CK BONDOZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

28.6.2024 9.7.2024 25840 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel