Korutany na kole
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Nejjižnější spolková země Rakouska Korutany , která sousedí s Itálií a Slovinskem, oplývá velkým množstvím přírodních krás, především jezer a horských vrcholů. Korutany mají ze všech spolkových zemí Rakouska nejvíce slunečných dní v roce. Při našem putování mezi korutanskými jezery si přijdou na své jak pohodáři, tak ti, kteří si rádi vyjedou do kopců (například na vrchol Gerlitzen 1909 m n. m.) Pohodu jistě umocní ubytování v apartmánech na břehu jezera, kde se snad budeme moci v začínajícím létě i vykoupat, případně využijeme krytý bazén a welnes centrum v areálu. 

1. den středa

Odjezd z ČR v časných ranních hodinách, příjezd do místa ubytování kolem poledne, možnost krátkých vyjížděk do okolí, koupání v jezeře, apod.

2. den čtvrtek

Etapa kolem jezera Ossiachersee, které leží v cca 500 m n.m. Etapa jen s malým převýšením. Možnosti koupání, návštěva zříceniny hradu Landskron u Villachu (ukázky výcviku  dravých ptaků,  Affenberg – opičí hora – kolonie makaků). Cca 60 km.

3. den pátek

Výjezd na horu Gerlitzen 1909 m n.m. - významný vyhlídkový vrchol v oblasti, v zimě lyžařské centrum. Máme připravené 2 varianty výjezdu na vrchol. Výrazně sportovní varianta obnáší zdolání cca 1500 výškových metrů vlastními silami. Pohodáři vyjedou i s koly lanovkou na vrchol Gerlitzen a odtud následuje sjezd s nádhernými výhledy a vcelku nenáročná cesta kolem masívu hory až do kempu. Cca 45 - 70 km

4. den sobota

Etapa kolem jezera Wörtersee. Navštívíme lázeňská města Velden, Pörtschach s jejich noblesní atmosférou, vesničku Maria Wörth na poloostrově vybíhajícím do jezera s významným gotickým kostelem.  Odsud je možné dalšího prodloužení na vyhlídku Pyramidenkogel s rozhlednou, ze které je vidět celé jezero a okolí.  Zájemci se mohou vypravit do hlavního města Korutan Klagenfurtu  s historickým centrem, expozicí Minimundus /FOTO/- svět v malém. Více variant při této etapě. Cca 45 - 85 km

5. den neděle

Dopoledne relax u jezera Maltschachersee, možnost cca 30 km vyjížďky v okolí po okolních vesničkách a statcích. V odpoledních hodinách návrat do ČR.

Náročnost :

Trasy výletů povedou po cyklostezkách a místních komunikacích s převážně asfaltovým povrchem, alternativně lze vyjet do terénu. Etapy kolem jezer nejsou náročné, jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, včetně rodin s dětmi. Trasy je možné libovolně prodlužovat a ztížit si je výjezdy do okolních kopců.

Vhodné pro všechny typy kol.

Ubytování:

V komfortních apartmánových domech nad jezerem vždy po 2 - 3. Každý apartmán má své sociální zařízení. V rámci ubytování je volný vstup do vnitřního bazénu a sauny, taktéž lze využít bowling (na objednání na recepci). 

Stravování:

Snídaně - formou bohatého bufetu v restauraci nad jezerem.

Večeře - opět formou bohatého bufetu (včetně salátů, zákusků atd), včetně nápojů (víno, pivo, nealko).

Nástupní místa:

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Cena zahrnuje:

Doprava osob a přeprava kol v cyklovleku, ubytování v apartmánových domech u jezera, polopenze formou bufetu, Informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, DPH.

Cena nezahrnuje:

Lanovka na Gerlitzen, pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění), vstupy do kulturních památek a vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

CK VLHAZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

3.6.2020 7.6.2020 9000 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel