Kanárské ostrovy na kole
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

CO VÁS ČEKÁ, NA CO SE MŮŽET TĚŠIT

 • Výběr ze 3 programů a tras:
  - cykloturistika
  - silniční turistika
  - MTB horská kola
 • Gran Canaria  - ostrov věčného jara
 • Příznivé klima ve všech ročních odbobích
 • Moře, pláže, písečné duny
 • Nádherné horské scenérie
 • Dóm Casa de Colón
 • Kanárské benátky Puerto de MogánPrůměrná maximální teplota vzduchu Gran Canaria:
leden 20 °C,  únor 20 °C,  březen 21 °C,  duben 22 °C

Vzhledem k pestrosti tohoto "malého kontinentu", tu může dovolená vypadat všelijak. Najdeme tu veliké hory, kompletně holé, ale i zalesněné. Řeky se vinou v hlubokých údolích, často shora „opevněných“ přehradou. Flóra je povětšinou původní a díky subtropickému pásu i značně exotická. V kopcích tu najdete jak malé vesničky, kde se zastavil život, tak živoucí města. U moře zase uvidíte četné pláže, letoviska, ale i písečné duny.

Ostrov věčného jara

Za celoroční zájem turistů může mimo jiné zdejší velmi příznivé klima - ne náhodou je Gran Canaria nazývaná „ostrovem věčného jara“. Příjemné teploty, které se v létě pohybují okolo 26 a v zimě okolo 20° C, tvoří v kombinaci s 320 slunečnými dny v roce skutečně ideální podmínky pro návštěvu ostrova v průběhu celého roku. Teplota moře se během roku výrazně nemění díky teplému Golfském proudu (20 - 24 stupňů Celsia).


PROGRAM

 

1. DEN | Odlet

Odlet z Prahy, Vídně či z Mnichova do Las Palmas. Přesun hromadnou dopravou do hotelu u Playa del Inglés.

2 - 7. DEN | Program dle Vašeho výběru

Vyberete si z výletů pro cykloturistiku, mtb či silniční cyklistiku. Anebo můžete kombinovat.

8. DEN | Přílet

Hromadnou dopravou na letiště v Las Palmas a odlet.

 

PROGRAM Cykloturistika 

Pedro González

Údolím řeky Ayagaures až k přehradě Presa de Ayagaures. Poté ještě na vrchol Pedro González a už jen příjemným sjezdem údolím zpět do města. Okruh zakončíme v písečných dunách v Maspalomas.
45 km

Puerto de Mogán

Pobřežní etapou se vydáma kolem letovisek i divokých pláží přes Arguineguín, nádherný přístav v Puerto Rico až do Puerto de Mogán, přezdívanému díky svým kanálům "malé benátky".
72 km (Zkrácení trajektem - 40 km nebo 55 km)

Palmitos Park

Oddychová etapa spojená s návštěvou parku Palmitos, který patří mezi nejoblíbenější atrakce ostrova. Zoo a botanická zahrada v jednom, umístěné v panenské přírodě hostí více než 200 druhů ptáků, akvárium, dům motýlů, kaktusovou zahradu, dům orchidejí, ale také delfíní show.
29 km

Barranco de Arguineguin

Od pobřeží z Arguineguín se vydáme nádherným údolím řeky Barranco de Arguineguin přes Las Filipinas až k přehradě Presa de Soria.
73 km


Fataga

Údolím řeky Fataga se spoustou výhledů na moře, bizardní skalnaté útesy i starověké vesnice. Přes Mundo Aborigen, rekonstrukci kanárské vesnice, San Bartolomé de Tirajana, Santa Lucia de Tirajana s vodnímy mlýny zpátky k pobřeží do El Doctoral.
68 km

Las Palmas

MHD do hlavního města a prohlídka Las Palmas.

 

PROGRAM MTB

Fataga

Údolím řeky Fataga se spoustou výhledů na moře, bizardní skalnaté útesy i starověké vesnice. Přes Mundo Aborigen, rekonstrukci kanárské vesnice, San Bartolomé de Tirajana, Santa Lucia de Tirajana s vodnímy mlýny. Cesta dolů vede MTB sjezdem údolím k pobžeží do Maspalomas. 60 km (23 km MTB)

Presa de Ayagaures

Údolím řeky Ayagaures až k přehradě Presa de Ayagaures. Následně nástup na MTB klesání zpět k pobřeží do Maspalomas.45 km (23 km MTB)

Barranco de Arguineguin

Pobřežní cestou do Puerto Rico. MTB okruhem na vyhlídku do údolí Barranco de Arguineguin. Podél pobřeží zpět do Maspalomas. 53 km (13 km MTB)

Chira

Stoupáním až k údolí Barranco de Soria. Odtud pozvolným klesáním po cestách podél vodní nádrže Chira. Klesám zpět až do Maspalomas. 77 nebo 60 km (22 nebo 40 km MTB)

Puerto de Mogán

Pobřežní cesta vedoucí do údolí Barranco de Arguineguin kde se stoupáním dostane trasa na začátek MTB sjezdu do Puerto de Mogán. Podél pobřeží poté zpět okruhem do Maspalomas. 86 km (Zkrácení trajektem - 54 km nebo 69 km - 11 km MTB)

PROGRAM Silniční cyklistika

Pico de la Nieves

Údolím řeky Fataga přes San Bartolomé de Tirajana až na nejvyšší vrchol Gran Canaria Pico de la Nieves (1949m). Okruhem k pobřeží zpět do Maspalomas. 101 km

Arguineguin

Podél pobřeží do Arguineguín odkud se vydáme nádherným údolím řeky Barranco de Arguineguin přes Las Filipinas až k přehradě Presa de Soria. Okruhem přes Puerto de Mogán a podél pobřeží zpět do Maspalomas. 90 km

Parque Rural del Nublo

Podél pobřeží do Arguineguín. Stoupáním podél řeky Barranco de Arguineguin do vnitrozemí ostrova skrz park Parque Rural del Nublo až k La Aldea de San Nicolas de Tolentino na druhé straně ostrova. Okruhem přes San Bartolomé de Tirajana zpět do Maspalomas. 132 km

Vuelta Gran Canaria

Okružní výlet po pobřeží celého ostrova. Od jižních pláží a sopečné krajiny až po severní lesy. 216 km

UBYTOVÁNÍ

Hotel***, dvoulůžkové pokoje s koupelnou, toaletou. Hotel nedaleko od pláže. Hotel střední kategorie v centru letoviska Playa del Inglés, nacházející se kousek od pláže.

STRAVOVÁNÍ

Polopenze, snídaně a večeře formou švédských stolů. Španělská / italská / mezinárodní kuchyně.

 

OBTÍŽNOST TRAS

Obtížnost č. 2 mírná nebo
Obtížnost č. 3 střední

Více o obtížností tras >>

 

V CENĚ ZÁJEZDU

 • Služby průvodce
 • Ubytování v hotelu 7 x
 • Polopenze 7 x
 • Denní program s popisem cyklotras
 • Elektronické mapky a trasy gpx

V CENĚ NENÍ

 • vstupné, příplatky, extra zážitky
 • letecká přeprava
 • přeprava z letiště a na letiště

EXTRA ZÁŽITKY

 • 20 EURPalmitos Park
 • 30 EURSkútr, auto / den, cca
 • 30 EURAqualand
 

ZA PŘÍPLATEK

  • 7 450 KčJednolůžkový pokoj

  • od 3 800 KčPřeprava kola letecky

  • od 3 500 KčPůjčení kola na místě
 

LETECKÁ PŘEPRAVA

 • 9 700  KčLetecky od
Cena letenecké přepravy se může měnit, aktuální cena je na vyžádání před podpisem cestovní smlouvy.
 
Letenku si rovněž můžete koupit samostatně u jiného prodejce.
 

SELF GUIDED

Self guided zájezd je bez průvodce či delegáta. Průvodcujete se tzv. "sami". Před odletem dostanete veškeré informace potřebné k absolvování zájezdu. Itinerář pro všechny typy programu, tištěné mapy, trasy ve formátu GPX do chytrých telefonů, informace jak se dostat do hotelu, na letiště, co všechno vidět a jak to na ostrově chodí. A pokud si i tak nebudete vědět rady, můžete nám kdykoliv zavolat či napsat.

V místě je veškeré potřebné zázemí. Servis a půjčovna kol je poblíž ubytování. V hotelu je stravování, možnost obědu za příplatek. Další restaurace a obchody s potravinami v blízkém okolí.

KOLO

Terén je po silnici, vhodné silniční, trekové i horské kolo. Kolo lze půjčit na místě - můžete si sami objednat zde. Ceny se pohybují od 15- 25 EUR/den. Kolo lze zajistit i přes CK BONDO, napište nám k objednávce. Kolo zaplatíte na místě v půjčovně.

DOPRAVA

Letecká přeprava na Gran Canaria. Přeprava je bez delegáta. Přeprava na / z letiště je individuální (MHD) a účastník si jí hradí sám (cca 8 EUR). Přeprava kola není v ceně.

Poznámka:
Změna programu vyhrazena v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní zdržení, počasí, úrazy, onemocnění, mimořádné případy aj.) a s ohledem na bezpečnost účastníků. Změna pořadí a dne programu se nepovažuje za změnu programu.

ck bondoZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

24.2.2024 2.3.2024 od 13840 Kčobjednat
2.3.2024 9.3.2024 OD 13840 KČobjednat


Copyright © 2017  VARIETA Travel