Julské Alpy na kole

 
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

  

Julské Alpy jsou považovány za jednu z nejkrásnějších oblastí Alp. Julské Alpy byly vždy oblíbeny českými turisty. Vysoké vápencové vrcholy, průzračná jezera, kaňony horských řek …to vše můžeme poznat i ze sedla kola. Vyjedeme pod majestátní severní stěnu Triglavu, budeme obdivovat  nádherný vodopád Peričnik, vykoupeme se v Bledském jezeře, projedeme se po cyklostezce, vybudované na zrušené železniční trati.

 

1. den 

Odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2. den 

Ranní příjezd na sedlo Sella Nevea (1200 m) v Itálii. Odtud příjemným sjezdem k jezeru Predil a dále do horského, hraničního města Tarvisio. Zde se napojíme na cyklostezku, vybudovanou na zrušené železniční trati a po ní pokračujeme na hranici se Slovinskem. Po cestě si vyjedeme k Mangrtským jezerům s vyhlídkou na majestátný Mangrt. Dále se zajedeme podívat do doliny Planica na skokanské můstky, na kterých se překonávaly rekordy v letech na lyžích. Zájemci si mohou dopřát přídavek po šotolině k chatě Tamar pod horou Jalovec. Dojezd na ubytování v Kranjské Goře. Cca 40 -55 km (podle množství přídavků)

3. den

Z Kranjské Gory po cyklostezce do Mojstrany. Odtud dolinou Radovna, s možnou zajížďkou k horské chatě Kovinarská Koča, do vesnice Krnica a k soutěsce Vintgar (prohlídka soutěsky zajištěné lávkami, cca 60-90 minut). Dojezd k jezeru Bled, prohlídka lázeňského města, možnost koupání v jezeře. Možnost navštívit Bledský hrad. Odtud autobusem zpět na ubytování v Kranjské Goře. Cca 60 km

4. den 

Autobusem do známého biatlonového centra Rudno Polje na planině Pokljuka. Pokračujeme na pastevecké planiny JeljeKonjská DolinaZajamniky a na planinu Uskovnica (letní pastevecké salaše), nádherné výhledy na centrální část Julských Alp. Sjezd do vesnice Studor, do vsi Stará Fužina, k Bohinjskému jezeru, možnost si zajet až k vodopádu Savica a nebo výjezd lanovkou na vrch Vogel (vyhlídky na centrální Julské Alpy). Naložení kol a odjezd autobusem zpět na ubytování. Cca 40 km

5. den

Z místa ubytování po cyklostezce do Mojstrany a odtud výjezd dolinou Vrata k Aljažev domu (1000 m) – památník pod severní stěnou Triglavu (nejvyššího vrcholu Julských Alp, 2864 m). Při sjezdu zpět do údolí se zastavíme u mohutného vodopádu Peričnik. Můžeme pěšky vystoupat až k jeho prvnímu i druhému stupni a projít se za jeho padajícími vodami. Sjezd do Mojstrany a po cyklostezce zpět na ubytování. Cca 48 km.

6. den 

Na poslední den je možné si vybrat z více variant programu:

  • Sportovní „výšvih“ do hor: z Kranjské Gory výjezd slavnou horskou silnicí na nejvyšší sedlo Julských Alp Vršič (1611 m). Sjezd stejnou cestou do Kranjské Gory. Relaxace u přírodního koupaliště Jasna. Cca 24 km 
  • Zájemci se mohou vydat z Gozdu Martuljek  k vodopádům na potoce Martuljek. Cca 10 km na kole a 2 hodiny pěší výšlap.
  • Krátká vyjížďka a procházka naučnou stezkou ke smaragdovému jezírku Zelenci, z něhož vyvěrá pramen řeky Sáva Dolinka.  Cca 10 km po rovině.

Odpolední odjezd zpět do ČR. Noční příjezd domů.

 

Nástupní místa

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

 

Náročnost :

Přestože se budeme pohybovat ve vysokých horách, etapy nejsou příliš náročné, ale do kopce také vyjedeme. Většina tras vede po asfaltu, ale také vyjedeme na šotolinové cesty. Některé etapy budou s podporou autobusu (navezení nebo návrat z etapy). Zájemci si budou moci k etapám přidat další kilometry, a tím náročnost navýšit. 

Vhodné pro horská a treková kola.

Ubytování:

4 x ubytování v apartmánech s možností vaření ve vybavených kuchyňkách. Apartmány mají kapacitu 4 nebo 5 lůžek. Apartmány mají ložnici (2-3 místa na spaní) a rozkládací gauč (2 místa na spaní) v obytné kuchyňce.

 

Stravování:

1x společná večeře v místní restauraci (ochutnáme slovinské speciality)

Další stravování je ve vlastní režii – apartmány mají vybavené kuchyňky, můžeme i zajistit polopenzi ve vedlejším hotelu (za příplatek). V těsné blízkosti ubytování je velmi dobře zásobený supermarket, kde lze nakoupit všechny potraviny v podobné cenové relaci jako u nás. V Kranjské Goře je dostatek restaurací s výtečnou kuchyní. 

Cena zájezdu za osobu:

Pokud se přihlásí samostatní cestovatelé, najdeme vhodné spolubydlící z ostatních účastníků zájezdu.

  • Spaní ve 4 – 5 osobách v apartmánu –   9.700 Kč
  • Spaní ve 3 osobách v apartmánu –       10.900 Kč
  • Spaní ve 2 osobách v apartmánu –       12.200 Kč
  • ck vlha
Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel