Dolomity
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Dolomity, považované za jedny z nejkrásnějších a nejpůvabnějších hor na světě, budou ohromující kulisou našich pohodových výletů na kole. Ze zelených horských luk vyrůstají majestátní horské štíty, které díky vlastnostem dolomitu reagují na změny světla. Při východu a západu slunce se barví do teplých odstínů oranžové, červené a fialové, v poledním slunci popelavě zbělají a měsíční svit jim dodává chladný, téměř mimozemský vzhled. Pod často téměř kolmými skalními stěnami se lesknou hladiny nespočetných jezer a také malebná údolí. Vznešené pohoří Dolomit silně zapůsobí na každého návštěvníka.

 

PROGRAM

1. den – DOL121 odjezd z Ostravy v brzkých ranních hodinách (cca v 4:30), Brno v ranních hodinách. DOL221 odjezd z Prahy v ranních hodinách (cca v 5:00). K večeru dojezd do místa ubytování v italských Dolomitech. Večeře.


2. – 6. den – výlety na kolech s podporou autobusu v oblasti italských Sextenerských Dolomit. Navštívíme údolí Pustertal i jeho boční údolí, která ukrývají rozmanitá jezera AntholzerseePragser WildseeToblacher See i Dürrensee. Spatříme symbol Sextenerských Dolomit, tři impozantní skalní vrcholy nazvané Tre Cime. Pojedeme okolo malebného jezera Lago di Misurina. Cyklostezkou vybudovanou na tělese zrušené železnice s tunely i mosty se vypravíme přes olympijské město Cortina d’Ampezzo k jezeru Lago di Pieve di Cadore. Jeden výlet vedoucí podél řeky Drávy zakončíme v rakouském městě Lienz. Při jednom z výletů spatříme rozeklaný více než třítisícový vrchol Cima Dodici, známý také pod německým názvem Zwölferkofel, protože se budeme pohybovat v oblasti, kde se běžně hovoří italsky i německy. Polopenze.

7. den – snídaně. Odjezd do ČR. Přes den cesta z Itálie do ČR. DOL121 příjezd do Brna ve večerních hodinách. Do Ostravy příjezd v pozdních večerních hodinách. DOL221 příjezd do Plzně a Prahy ve večerních hodinách.

 

CHARAKTERISTIKA VÝLETŮ

Přestože se budeme pohybovat v horách, jsou trasy připraveny tak, aby je zvládnul běžný cykloturista. Jezdit budeme v převážné míře po silnicích nebo cyklostezkách s asfaltovým povrchem, který je na některých úsecích vystřídán povrchem bez asfaltu. Zájezd je vhodný pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. Počasí v termínech našich zájezdů bývá v Dolomitech příjemné, ale je nutno počítat s jeho proměnlivostí a nižšími teplotami ve vyšších nadmořských výškách.

 

TermínPočet dnů Cena 
06.06. - 12.06. 2021 7   19 700 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno
05.09. - 11.09. 2021 7   19 700 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Praha – Plzeň

 

 

 

CENA ZAHRNUJE:

UBYTOVÁNÍ

6x v *** hotelu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
Jednoduše vybavené ubytování, které ale zajišťuje potřebné zázemí a soukromí.
Na hotelu k dispozici sauna.
Další wellness služby za poplatek.
Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 2000 Kč /osoba /pobyt.

STRAVOVÁNÍ

6x italská polopenze. Snídaně formou švédských stolů. Večeře servírované, 3 chody.

DOPRAVU

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A DALŠÍ

Připravený denní program výletů po trasách 25-60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK

 ck eurocykl

     
         
 
         
 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

6.6.2021 12.6.2021 19700 Kčobjednat
5.9.2021 11.9.2021 19700 Kčobjednat


Copyright © 2017  VARIETA Travel