Dolomity
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Dolomity, považované za jedny z nejkrásnějších a nejpůvabnějších hor na světě, budou ohromující kulisou našich pohodových výletů na kole. Ze zelených horských luk vyrůstají majestátní horské štíty, které díky vlastnostem dolomitu reagují na změny světla. Při východu a západu slunce se barví do teplých odstínů oranžové, červené a fialové, v poledním slunci popelavě zbělají a měsíční svit jim dodává chladný, téměř mimozemský vzhled. Pod často téměř kolmými skalními stěnami se lesknou hladiny nespočetných jezer a také malebná údolí. Vznešené pohoří Dolomit silně zapůsobí na každého návštěvníka.

PROGRAM

 

1. den – odjezd z Ostravy v brzkých ranních hodinách (cca v 4:30), Brno v ranních hodinách. K večeru dojezd do místa ubytování v italských Dolomitech. Večeře.


2. – 6. den – výlety na kolech s podporou autobusu v oblasti italských Sextenerských Dolomit. Navštívíme údolí Pustertal i jeho boční údolí, která ukrývají rozmanitá jezera AntholzerseePragser WildseeToblacher See i Dürrensee. Spatříme symbol Sextenerských Dolomit, tři impozantní skalní vrcholy nazvané Tre Cime. Pojedeme okolo malebného jezera Lago di Misurina. Cyklostezkou vybudovanou na tělese zrušené železnice s tunely i mosty se vypravíme přes olympijské město Cortina d’Ampezzo k jezeru Lago di Pieve di Cadore. Jeden výlet vedoucí podél řeky Drávy zakončíme v rakouském městě Lienz. Při jednom z výletů spatříme rozeklaný více než třítisícový vrchol Cima Dodici, známý také pod německým názvem Zwölferkofel, protože se budeme pohybovat v oblasti, kde se běžně hovoří italsky i německy. Polopenze.

7. den – snídaně. Odjezd do ČR. Přes den cesta z Itálie do ČR, příjezd do Brna ve večerních hodinách. Do Ostravy příjezd v pozdních večerních hodinách.

 

CHARAKTERISTIKA VÝLETŮ

Přestože se budeme pohybovat v horách, jsou trasy připraveny tak, aby je zvládnul běžný cykloturista. Jezdit budeme v převážné míře po silnicích nebo cyklostezkách s asfaltovým povrchem, který je na některých úsecích vystřídán povrchem bez asfaltu. Zájezd je vhodný pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. Počasí v termínech našich zájezdů bývá v Dolomitech příjemné, ale je nutno počítat s jeho proměnlivostí a nižšími teplotami ve vyšších nadmořských výškách.

 

 

TermínPočet dnůKódCena 
24.06. - 30.06. 2023 7 DOL123 23 700 Kč POSL. 6 MÍST
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno

 

Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.
 

CENA ZAHRNUJE:

UBYTOVÁNÍ

6x v ***hotelu ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
Na hotelu k dispozici bazén, vířivka a sauna.
Další wellness služby za poplatek.
Příplatek 2900 Kč/osoba/pobyt za obsazení pokoje jednou osobou pouze při vyžádání, jinak bez příplatku.

STRAVOVÁNÍ

6x polopenze v hotelové restauraci. Snídaně formou švédských stolů. Večeře servírovaná, 3 chody.

DOPRAVU

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A DALŠÍ

Připravený denní program výletů po trasách 25-60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK

ck eurocykl

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

24.6.2023 30.6.2023 23700 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel