BURGUNDSKO
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Vinice na prosluněných svazích, svěže zelené pastviny na temenech oblých kopců, prastaré venkovské usedlosti v rovině řeky Saony. Ze všech koutů dýchá poklid a rozvaha venkovského života, tak kontrastující se současnou hektickou dobou. A hlavně víno! To vytváří nezaměnitelné kouzlo kraje, kde budeme jezdit na kolech, ať už to bude přímo v Burgundsku nebo v sousedním kraji Beaujolais.

PROGRAM

1. den - v brzkých ranních hodinách odjezd z Ostravy (cca v 5:00). Průjezd nástupními místy ČR. Cesta Německem do Francie. Večer dojezd na tranzitní ubytování v hotelu ve Francii.


2. den – snídaně. Cesta Francií na ubytování v Burgundsku. Ubytování. Večeře.


3. – 7. den – výlety na kolech s podporou autobusu v Burgundsku a kraji Beaujolais. Vydáme se do roviny s desítkami kilometrů cyklostezky po tělese zrušené železnice vedoucí do zachovalého středověkého města Cluny s významným klášterem. Rovněž se ale také vydáme do kopců mezi vinicemi k hoře Solutré, proslulé rozsáhlými vykopávkami z doby prehistorické. Navštívíme rozverné centrum kraje Beaujolais, městečko Zvonokosy, proslavené stejnojmenným románem Gabriela Chevalliera, a ochutnáme báječné beaujolais přímo v místní vinárně. Poznáme i město Macon ležící na březích řeky Saony. Zájemci si budou moci vyjet na vrcholek vyhlídkového kopce Mt. Cyr, z nějž je možno za dobré viditelnosti pozorovat vzdálený Mont Blanc. Polopenze.


8. den – snídaně. Odjezd z Burgundska. Odpoledne příjezd do hotelu na předměstí Štrasburku. Nocleh.


9. den – snídaně. Cesta Německem. Odpoledne příjezd do ČR. Ve večerních hodinách příjezd do Ostravy.

 

 CENA ZAHRNUJE:

UBYTOVÁNÍ

2x v tranzitním hotelu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením (cestou do Burgundska a zpět).
6x v hotelu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením.

U hotelu bazén.
Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 3800 Kč /osoba /8 nocí.

STRAVOVÁNÍ

2x snídaně v hotelu (cestou do Burgundska a zpět)
6x francouzská polopenze v hotelu formou švédských stolů

DOPRAVU

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A DALŠÍ

Připravený denní program výletů po trasách 25– 60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

 

CHARAKTERISTIKA VÝLETŮ

Rovina kolem řeky Saony s trasami mezi poli a po cyklostezce po zrušené železnici, nad tím pahorkatina s pastvinami a lesy. Tomu odpovídá i charakter tras výletů. Od cyklostezky téměř bez převýšení po silničky v kopcích, vše po asfaltovém povrchu. Obojí velmi zajímavé a zvládnutelné běžným cykloturistou. Ačkoliv může být i chladno, přesto se pohybujeme ve vinařském kraji s odpovídajícím klimatem. 

ck eurocykl

 

TermínPočet dnů Cena 
08.08. - 16.08. 2021 9   20 300 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

8.8.2021 16.8.2021 20300 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel