Elba- cyklovýlety s koupáním v moři
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Krajina Elby si vás získá svou rozmanitostí, mírným středomoř.podnebím a  čistým azur.mořem, ostrov Elba v minulosti proslul nuceným pobytem Napoleona Bonaparte, ale nyní si právem vysloužil označení " prázdninový ráj ", kde se příjemně jezdí na kole i báječně koupe v moři

 

ELBA na kole

11.9.-20.9.2020

 

1. den pátek

Odjezd z Prostějova v podvečerních hodinách, noční přejezd do Itálie.

2. den sobota

Trajekt na ostrov Elba, příjezd do kempu, ubytování.

3. – 8. den neděle – pátek

Hvězdicové výlety na kole po ostrově Elba, navštívíme přístavní městečka Marciana Marina, Porto Azzuro, horské vesničky Poggio, Rio nell Elba, zříceninu hradu Volteraio. Poznáme hlavní město Elby Portoferraio, zájemci vystoupí na nejvyšší vrchol ostrova Monte Capane 1018 m.n.m. Cyklistické trasy směřují do všech koutů ostrova. 2x využijeme autobus k navezení na začátek etapy. 

9. den sobota

Ukončení pobytu na Elbě, trajekt na pevninu, eventuelní zastávka v Toskánském městě  Lucca.

Noční přejezd do ČR.

10. den neděle

Příjezd do Prostějova v dopoledních hodinách.

Na tento zájezd navazuje další pobytový zájezd se sportovními aktivitami na Elbě "Elba - nejen s cvičením jógy".Zájemci mohou navázat a prodloužit si pobyt u moře o další týden. Kromě jógy je možné dále pokračovat v cyklistice, lehké turistice, relaxaci u moře aj.  Bude zvýhodněná cena za oba pobyty.

Náročnost etap:

Trasy výletů povedou po místních komunikacích s asfaltovým povrchem, alternativně lze vyjet do terénu. Provoz na silnicích je v tuto dobu již mírný, s vyjímkou okolí hlavního města Portoferraia. Profil ostrova je kopcovitý ale trasy jsou zvládnutelné i pro průměrně trénované jedince. Vždy je možné cyklistický program zaměnit za odpočinek u moře. Všechny plánované etapy lze absolvovat s průvodcem a nebo také působit zcela samostatně (doporučíme trasy i zajímavosti). Pokud absolvujete všechny námi doporučené etapy, najezdíte i na zdánlivě malém ostrově cca 300 km. 

Vhodné pro všechny typy kol, doporučujeme treková a horská kola. Pro zájemce můžeme zajistit zapůjčení kvalitních elektrokol KTM (nutné nahlásit s předstihem).

Další aktivity na Elbě:

Koupání v moři je v tuto dobu samozřejmostí - pláže Elby jsou různorodé a všechny krásné. Pobřeží Elby je vyhledávané potápění. Potápěčské brýle a šnorchl se ve Vaší výbavě určitě neztratí. V okolí kempu je možné pronajmout si tenisové kurty, zapůjčit si skútry, případně motorový člun.

Doprava:

Zájezdovým autobusem s cyklovlekem pro přepravu kol. Trajekt z Piombina do Portoferraia (cca 1 hodina).

Ubytování:

V plně vybaveném kempu u moře, situovaném uprostřed jižního pobřeží ostrova - ideální místo pro všechny cykloetapy. Kemp se rozkládá v borovicovém háji, který i v horkých dnech zaručuje stín. V blízkosti je písečná pláž Lacona s postupným přístupem do moře (vhodné pro děti). Kemp má vlastní bazén, hřiště pro děti (nafukovací hrady aj.atrakce). V kempu je obchod, restaurace, wi-fi připojení, moderní sociální zařízení.

Možnost spaní ve vlastních stanech - na terasách, ve stínu borovic.

Ubytování ve zděných bungalovech - jsou to malé domky s vlastní terasou, která umožňuje příjemné večerní posezení. Každý domek je rozdělený na 2 samostatné jednotky s vlastním sociálním zařízením, kuchyňkou, lednicí, veškerým nádobím, mikrovlnou troubou. Jedna polovina je komfortní pro 2  osoby. V obytné části se dají využít rozkládací lůžka, vhodné pro přátelé a rodinu s 1-2 dětmi. Obě poloviny domku se po odsunutí dělící stěny dají spojit v jeden celek (pro velké rodiny a dobré přátelé). Vznikne tím pádem domek s 2 samostatnými ložnicemi, 2x sociální zařízení, společenská místnost s kuchyňkou a společná terasa. 

Stravování: 

Polopenze připravovaná CK z dovezených a čerstvých surovin: bohatá snídaně (různé druhy pomazánek, uzeniny, sýry, obil. kaše, pečivo, káva, čaj. Večeře – polévka + hlavní jídlo, káva, čaj. Jedna večeře v místní restauraci - pizza, víno, zákusek. 

Nástupní místa: 

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov. 

Cena zájezdu:

 

Cena za osobu ve vlastním stanu

11 500 Kč

Cena za osobu v  bungalovu / obsazenost 3 osobami

14500 Kč

Cena za osobu v  bungalovu / obsazenost 2 osobami

15500 Kč

Obsazení bungalovu 1 osobou

17900 Kč

 

Pokud se přihlásí samostatní zájemci o ubytování v bungalovech, pokusíme se najít vhodné spolubydlící z ostatních účastníků zájezdu. 

Cena zahrnuje: 

Doprava osob a přeprava kol, trajekt z Piombina do Portoferraia, polopenze připravovaná CK +  jedna večeře v místní restauraci, ubytování (viz odstavec "cena zájezdu"), informační materiály, programový průvodce, pojištění CK proti úpadku, DPH. 

Cena nezahrnuje: 

Pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění), vstupy do kulturních památek, případně lanovka na horu Monte Capanne a vše, co není uvedeno v odstavci "cena zahrnuje".

CK VLHA

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

11.9.2020 20.9.2020 od 11500 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


ostr.Elba
Copyright © 2017  VARIETA Travel