Dunajská cyklostezka
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Dunajská cyklostezka vede po březích Dunaje. Začíná v Německu a pokračuje přes Rakousko a Slovensko do Maďarka. Její délka měří přes tisíc kilometrů. Úsek Dunajské cyklostezky přibližně mezi Pasovem a Vídní označujeme jako údolí Wachau. Tato část měří něco málo přes tři sta kilometrů a tato část je známá svou vinařskou historií, kterou obdivovali četní panovníci. Ti zde postavili svá sídla - hrady a zámky, ale také kláštery, kostely a krásná města.

 

Program

 

1. den: Brzy ráno odjezd z nástupních míst. Dopoledne přijedeme do Německého Pasau. Prohlídka historického centra města na ostrově tvořeném řekou Inn a Dunaj. A: autobusem přejezd k městu Engelhartszell an der Donau. Je zde mimo jiné krásný klášter. Cyklo trasa dnes projíždí atraktivní meandry řeky Dunaje, užijeme si lodní převoz přes řeku (5 EUR), projedeme krásné město Aschach an der Donau. Nocleh je zajištěn v okolí města Ottensheim (? 60 km, ? 50 m, ? 100 m). B: Celá trasa už z Pasau (+20 km).


2. den: Snídaně.A: Přímo z ubytování pokračujeme do Linz s barokními památkami až do Mauthausen, kde je známý koncentrační tábor - prohlídka (? 40 km, ? 100 m, ? 150 m). Ubytování v okolí Mauthausenu. B: navíc navštíví krásnou obec Enns na kopci s historickou zvonicí, náměstím a příjemným posezením (+20 km).


3. den: Snídaně. A: Přesun autobusem po proudu řeky. Z Ybbs (středověké památky) do Melk s obrovským klášterem (možná prohlídka) a dále vjedeme do opravdovéhoúdolí Wachau. Mineme hrad Aggstein, prohlédneme si Spitz a zříceninu hradu Dürnstein. Přijedeme až do Kremsu (? 65 km, ? 100 m, ? 150 m). B: vystoupíme dříve a projedeme si krásný zalesněný úsek s meandry Dunaje z Grein do Ybbs (+20 km), případně zajedeme na dobré víno do sklípků v Mauternbach. Nocleh v Krems.


4. den: Snídaně. A: i B: Z Krems pokračujeme dále podél Dunaje až do města zahrad a květin Tulln s příjemným náměstím, kde naše putování po Dunajské cyklostezce kolem poledne zakončíme. (? 40 km, ? 200 m, ? 250 m). Návrat do nástupních míst ve večerních hodinách.

 

Nocleh a strava

 

Čeká nás 3x ubytování v ubytovacích zařízeních podél Dunaje. Jedná se o turistické Ferienwohnung se snídaní. Pokoje pro 2 osoby. Večeře Vám domluví náš průvodce v místních pohostinstvích formou výběru z menu v restauraci. Cena menu se pohybuje kolem 10-15 EUR/osobu. Je možné se také stravovat z vlastních zásob na pokoji. Ubytování máme zajištěno ve městech Ottensheim, Mauthausen a Krems.

 

Doprava

 

Doprava bude zajištěna podle zájmu účastníků mikrobusem, minibusem nebo autobusem s cyklovlekem na kola. Autobus nás doveze do startovního místa a po celou dobu pobytu bude s námi popojíždět až do cíle cesty.
Nástupní místa: Ostrava, Olomouc, Vyškov, Kroměříž, Brno. Další nástupní místa jsou možná po předchozí dohodě s CK.

 

Důležité informace

 

Cyklotrasa podél Dunaje je vhodná pro jakýkoliv druh kola. Doporučujeme silniční nebo trekové kolo. V případě horského kola doporučujeme hladké pláště. Zájezd je velmi vhodný také pro rodiny s dětmi nebo cyklo vozíčky.

 

Cena

 

Základní cena: 6900,- Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu s cyklovlekem a výdaje na vozidlo,
  • 3x ubytování se snídaní,
  • pobytovou taxu a poplatky k ubytování,
  • práci průvodce, řidiče a organizátora

Cena nezahrnuje:

  • večeře (vlastní nebo cca +15 EUR/osobu a den)
  • lodní převoz přes Dunaj (lze vynechat) (+5 EUR)
  • komplexní pojištění na cesty (Union turista 24,- Kč/den)
  • ck frčíme

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

30.4.2020 3.5.2020 6900 Kčobjednat
13.8.2020 16.8.2020 6900 Kčobjednat
25.9.2020 28.9.2020 6900 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Dunaj.cyklost.
Copyright © 2017  VARIETA Travel