Chorvatsko 

OSTROV KORČULA
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Kromě pláží u blankytně modrého moře nabízí Korčula také krásné trasy na kole. Pojedeme přes malebné vesničky ve vnitrozemí nebo kouzelné přístavy u moře. Ze silniček vedoucích vinicemi, ale také borovými lesy, se otevírají nádherné výhledy na samotný ostrov Korčula, okolní moře i sousední ostrovy. Během výletů poznáme rozmanité pláže, které nás budou lákat k odpočinku a ke koupání v Jadranu. Přidáme-li k tomu ještě příjemný hotel v klidné zátoce na okraji rybářské vesničky a skvělou stravu, stává se představa skutečné pohody na Korčule dokonalou

PROGRAM

1. den – v brzkých ranních hodinách odjezd z Ostravy (cca v 5:30). Průjezd nástupními místy. V ranních hodinách Brno. Večer dojezd na tranzitní ubytování v Chorvatsku v severní Dalmácii.

2. den – snídaně. Cesta autobusem přes Pelješacký most a trajektem na ostrov Korčula. Odpoledne příjezd do místa pobytu. Ubytování v hotelu u moře. Večeře.

3. – 8. den – výlety na kole po ostrově Korčula s podporou autobusu. Během jednotlivých výletů navštívíme romantické přístavy Prižba, Prigradica, Račišce, Zavalatica, které nás budou lákat ke koupání na plážích i k posezení v hospůdkách. Nevynecháme ani největší přístav na Korčule – Vela Luku ukrytou v zálivu. Jeden z výletů na kole nás zavede do opevněného města Korčula, údajného rodiště cestovatele Marka Pola. Poznáme vnitrozemské vesničky Blato s lipovou alejí anebo známé vinařské obce Smokvica a Čara. Jeden den věnujeme návštěvě Dubrovníku, kde se projdeme uličkami starého města a popřípadě ještě po mohutných hradbách obklopujících celé staré město. Polopenze.

9. den – snídaně. Cesta autobusem, trajektem a přes Peješaský most do místa tranzitního ubytování v severní Dalmácii. Podvečerní návštěva centra Zadaru, města s historickými památkami i originálními mořskými varhanami.

10. den – snídaně. Cesta z Chorvatska do ČR. Příjezd do Brna ve večerních hodinách, následná cesta do Ostravy.

 

CHARAKTERISTIKA VÝLETŮ

Většinou málo frekventované asfaltové silničky prokládané úseky bez asfaltu a menší kilometráž, než je tomu u většiny našich zájezdů. To je charakteristika tras výletů zájezdu na Korčulu. Jinak řečeno, příjemné ježdění v příjemném klimatu, ovšem z pohledu cykloturisty, protože ani zde nechybějí na trasách kopce.

 

 

TermínPočet dnůKódCena 
23.09. - 02.10. 2023 10 KRC123 27 500 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezd

 

 

 

CENA ZAHRNUJE:

 

UBYTOVÁNÍ

2x v hotelu ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením (cestou na Korčulu a zpět).
7x v **** hotelu s výhodnou polohou přímo u moře ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením (třetí lůžko formou přistýlky 80x190cm).
Orientace pokojů na mořskou stranu. U hotelu bazén.
Příplatek 2900 Kč/osoba/9 nocí za obsazení pokoje jednou osobou pouze při vyžádání, jinak bez příplatku.

STRAVOVÁNÍ

2x snídaně v hotelu (cestou na Korčulu a zpět)
7x polopenze v hotelové restauraci formou švédských stolů.

DOPRAVU

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola. Trajekty na ostrov Korčula a zpět.

A DALŠÍ

Připravený denní program výletů po trasách 25–50 km.
Výlet autobusem do Dubrovníku.
Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

ck eurocykl

 

Nezávazná objednávka


Černá hora
Copyright © 2017  VARIETA Travel