Chorvatsko- poloostrov Istria
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Blankytně modré moře, ale i krásné výlety na kole nabízí sluncem zalitý Istrijský poloostrov. Pojedeme přes kouzelné vesničky ukryté v horách, kde dodnes poklidně žijí místní obyvatelé, a budeme mít pocit, že se tam kdysi dávno zastavil čas. Kulisu tvoří staré kamenné domy, uzounké uličky s obchůdky i vyhlídkovými restauracemi. Pobřeží zase lemují přístavní městečka a vesničky obklopené plážemi a piniovými lesy. Ze sedla kola se nám naskytne pohled na vnitrozemské zalesněné hory, rozlehlé vinohrady i olivové háje. Po výletech na kole budeme odpočívat na mořských plážích nebo u hotelového bazénu. Nelze opomenout ubytování v hotelu u moře a skvělou chorvatskou stravu.

PROGRAM

1. den – v brzkých ranních hodinách odjezd z Ostravy (cca v 5:00). Průjezd nástupními místy. Brno v ranních hodinách. Přes den cesta do Chorvatska. Večer dojezd autobusem na ubytování v Chorvatsku na Istrijském poloostrově. Večeře.


2. – 7. den – výlety na kole s podporou autobusu na Istrijském poloostrově. Během jednotlivých výletů zavítáme do kouzelných, historií opředených horských vesniček Grožnjan Motovun. Zastavíme se i v obci Livade obklopené dubovými lesy a známé sběrem zvláštních hub – lanýžů. Vypravíme se také do historických měst – Puly s původním římským amfiteátrem a malebného Rovinje s příjemnou atmosférou díky jeho poloze na malém poloostrově. Zavítáme i do historického města Poreč ležícího na poloostrově se starou původní římskou ulicí Decumanus lemovanou obchůdky a v boční ulici ukrytou jedinečnou Eufraziovou bazilikou z byzantské doby. Při výletě podél pobřeží navštívíme Novigrad – jachetní přístavní městečko s úzkými uličkami ukrytými za hradbami. Ubytování v hotelu u moře na stejném místě. Polopenze.


8. den – snídaně. Odjezd, přes den cesta z Chorvatska do ČR. Příjezd do ČR ve večerních hodinách, návrat do Ostravy.

 

CHARAKTERISTIKA VÝLETŮ

Trasy výletů na kole na Istrijském poloostrově vedou po místních většinou asfaltových silnicích a cestách, často po vyznačených cyklotrasách a zvládne je každý běžný cykloturista. Na Istrii obvykle panuje teplé počasí, ale je nutno počítat s možností dešťových srážek.

 

 

CENA ZAHRNUJE:

 

UBYTOVÁNÍ

7x v *** hotelu s výhodnou polohou přímo u moře ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
U hotelu bazén.
Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 2000Kč /osoba /pobyt.

STRAVOVÁNÍ

7x chorvatská polopenze v hotelové restauraci formou švédských stolů.

DOPRAVU

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A DALŠÍ

Připravený denní program výletů 25–55 km. Výlet autobusem do historických měst Pula a Rovinj. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

 

 

TermínPočet dnůKódCena 
04.09. - 11.09. 2021 8 IST121 19 700 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

4.9.2021 11.9.2021 19700 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel