Chorvatsko- ostrov Korčula
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Kromě pláží u blankytně modrého moře nabízí Korčula také krásné trasy na kole. Pojedeme přes malebné vesničky v horách nebo kouzelné přístavy u moře. Ze silniček vedoucích vinicemi, ale také borovými lesy, se otevírají nádherné výhledy na samotný ostrov Korčula, okolní moře i sousední ostrovy. Během výletů poznáme rozmanité pláže, které nás budou lákat k odpočinku a ke koupání v Jadranu. Přidáme-li k tomu ještě příjemný hotel v klidné zátoce na okraji rybářské vesničky a skvělou stravu, stává se představa skutečné pohody na Korčule dokonalou

Program

1. den – v brzkých ranních hodinách odjezd z Ostravy (cca v 5:30) nebo Plzně (cca v 3:00). Průjezd nástupními místy. V ranních hodinách Brno. Večer dojezd na tranzitní ubytování v Chorvatsku v severní Dalmácii.

2. den – snídaně. Cesta autobusem a trajektem na ostrov Korčula. Odpoledne příjezd do místa pobytu. Ubytování v hotelu u moře. Večeře.

3. – 8. den – výlety na kole po ostrově Korčula s podporou autobusu. Během jednotlivých výletů navštívíme romantické přístavy Prižba, Prigradica, Račišce, Zavalatica, které nás budou lákat ke koupání na plážích i k posezení v hospůdkách. Nevynecháme ani největší přístav na Korčule – Vela Luku ukrytou v zálivu. Jeden z výletů na kole nás zavede do opevněného města Korčula, údajného rodiště cestovatele Marka Pola. Poznáme vnitrozemské vesničky Blato s lipovou alejí anebo známé vinařské obce Smokvica a Čara. Jeden den věnujeme návštěvě Dubrovníku, kde se projdeme uličkami starého města a popřípadě ještě po mohutných hradbách obklopujících celé staré město. Polopenze.

9. den – snídaně. Cesta autobusem a trajektem do místa tranzitního ubytování v severní Dalmácii.

10. den – snídaně. Cesta z Chorvatska do ČR. Příjezd do Brna ve večerních hodinách. Následná cesta do Ostravy nebo Plzně.

 

 

Charakteristika výletů

Většinou málo frekventované asfaltové silničky prokládané úseky bez asfaltu a menší kilometráž, než je tomu u většiny našich zájezdů. To je charakteristika tras výletů zájezdu na Korčulu, aniž by to ale bylo možno nějak kvantifikovat. Jinak řečeno, příjemné ježdění v příjemném klimatu, ovšem z pohledu cykloturisty, protože ani zde nechybějí na trasách kopce.

 

Nástupní místa na trase u dálnice: Ostrava – Olomouc – Brno
Nástupní místa na 2.trase u dálnice: Plzeň – Praha – Brno

 

 

Cena zahrnuje:

 

Ubytování

2x v hotelu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením (cestou na Korčulu a zpět).
7x v ****hotelu s výhodnou polohou přímo u moře ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
Orientace pokojů na mořskou stranu. U hotelu bazén.
Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou
2600 Kč / osoba / 9 nocí.

Stravování

2x snídaně v hotelu (cestou na Korčulu a zpět)
7x polopenze v hotelové restauraci formou švédských stolů.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola. Trajekty na ostrov Korčula a zpět.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 25–50 km.
Výlet autobusem do Dubrovníku.
Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

CK EUROCYKL

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

24.5.2019 2.6.2019 19500 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel