Chorvatsko - Kvarnerské ostrovy
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

CRES, KRK A LOŠINJ

Neporušená příroda, kde se doplňuje blankytně modrá voda moře se zelení lesů a lesoparků. Najdete zde krajinu porostlou bujnou středomořskou vegetací i úzké uličky středověkých měst. To jsou Kvarnerské ostrovy Cres, Krk a Lošinj, nabízející příjemné prostředí pro zajímavé výlety na kole, pláže ke koupání v moři a také restaurace s venkovními zahrádkami, kde se příjemně a pohodlně sedí. Atmosféru doplňuje všudypřítomná vůně rostlin charakteristická pro Středomoří. Za zmínku stojí i geografická poloha ostrovů, protože několikrát během výletů na kole překročíme 45. rovnoběžku, odkud je to stejně daleko k rovníku i k severnímu pólu. Kvarnerské ostrovy nabízejí odpočinek v příjemném prostředí i zajímavé výlety na kole pro cykloturisty.

 

PROGRAM

 

1. den – odjezd z Plzně v nočních hodinách cca v 2:00. Brno v ranních hodinách. Průjezd nástupními místy. Přes den cesta do Chorvatska. Trajekt na ostrov Cres. Večer dojezd autobusem na ubytování na ostrově Cres. Večeře.

2. – 7. den – výlety na kole s podporou autobusu na ostrovech CresKrk Lošinj. Na Cresu navštívíme rázovité vesničky Lubenice – typickou horskou vesnici s překrásným výhledem na moře, Beli přilepenou vesničku na temeni kopce a také Valun ležící přímo na břehu moře. Ve všech vesničkách lze posedět v místních restauracích, užít si středomořskou atmosféru a pochutnat si na místní kuchyni. Za návštěvu stojí historické centrum města Cres, kde moře ohraničuje jednu stranu ulic a náměstí a vše láká k posezení v místních venkovních restauracích a pozorování připlouvajících jachet. Ve vnitrozemí ostrova spatříme v údolí schované Vranské jezero, viditelné jen z mála míst. Na skalnatém ostrově Krk, největším chorvatském ostrově, poznáme historické městečko Vrbnik s mohutným kostelem Panny Marie s renezanční zvonicí. Projdeme se městem Krk s románskou katedrálou, kde se za hradbami ukrývají úzké uličky s jednou údajně nejužší na světě. Na ostrově Lošinj, který je s Cresem spojený mostem, poznáme lesy obklopené letovisko Malý Lošinj vyhledávané již Habsburky. Zavítáme také do malebného městečka Veli Lošinj s barevnými domy, ukrytého v zátoce. Pohled hlavně v odpoledním slunci připomíná divadelní kulisu. Ubytování na ostrově Cres v hotelu u moře na stejném místě. Polopenze.

8. den – snídaně. Odjezd do ČR. Trajekt na ostrov Krk. Přes den cesta z Chorvatska do ČR. Příjezd do ČR ve večerních hodinách, návrat do Plzně v pozdních večerních hodinách.

 

 

 

CHARAKTERISTIKA VÝLETŮ

Na Kvarnerských ostrovech vedou výlety po silnicích a silničkách, které občas doplňují cesty bez asfaltu. Kilometráž výletů je menší, než je tomu u většiny našich zájezdů. Na zdolání občasných stoupání, která na trasách jsou, bude určitě dost času. Trasy jsou úměrné schopnostem cykloturisty, který rád a pravidelně jezdí na výlety. Na ostrovech panuje obvykle teplé počasí, ale je nutno počítat s možností dešťových srážek. Bude-li přát počasí, bude určitě dost času na odpočinek na plážích a koupání v moři.

 

 

TermínPočet dnůKódCena 
28.08. - 04.09. 2024 8 CRS124 23 900 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Plzeň – Praha – Brno

 

Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

 

 

 

UBYTOVÁNÍ

 

CENA ZAHRNUJE:

UBYTOVÁNÍ

7x v hotelu s výhodnou polohou přímo u moře ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
Orientace všech pokojů na mořskou stranu. Wellness služby (sauny, masáže) za poplatek. 
Povinný příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 3900 Kč /osoba /pobyt.

STRAVOVÁNÍ

7x polopenze v hotelové restauraci formou švédských stolů. 

DOPRAVU

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola. Trajekty mezi ostrovy Krk a Cres.

A DALŠÍ

Připravený denní program po trasách 25–50 km. Výlet na ostrov Krk. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK

 ck eurocykl

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

28.8.2024 4.9.2024 23900 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel