Česká Kanada na kole
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

  

Přírodní park Česká Kanada, to je kraj lesů, rybníků, pastvin, bludných balvanů a tajemných zákoutí, skrytých v pohraničí. Města Dačice, Slavonice a především Telč s překrásným náměstím, zapsaná od roku 1992 na seznam světového dědictví UNESCO, jsou skvosty mezi městy naší republiky. Hrad Landštejn, keramikou proslulá osada Maříž, trojmezí Čech – Moravy a Rakouska, Stará a Nová Říše, kostel „Montserrat“ u obce Mutná a k tomu rozsáhlá síť cyklotras. To vše nás čeká při cyklistických toulkách Českou Kanadou
 
 

1. den

Naší základnou pro poznávání České Kanady bude město Dačice – město „kostkového cukru“, dvou zámku, barokního františkánského kláštera. Příjezd upřesníme dle pokynu ubytovatele. Kratší vyjížďky do okolí, seznámení s Dačicemi.

2. – 3. den

Naše cykloetapy budou směřovat na nejznámější místa České Kanady:

  • Slavonice – město proslulé svým unikátním souborem převážně renesančních měšťanských domů s bohatě zdobenými štíty, sgrafity a sklípkovými klenbami. Vydat se můžete i do tajuplných chodeb slavonického podzemí.
  • Telč – malebné město, které se pyšní řadou přívlastků: „Moravské Benátky“, „Perla Vysočiny“, „Jezerní růže“, „Kamenná báseň“. Jedinečné náměstí spolu se zámkem jsou od roku 1992 zapsány na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
  • Dominanta České Kanady – hrad Landštejn – unikátní hrad z doby románské. 
  • Trojmezí Moravy – Čech – Rakouska. Umělecká vesnice Maříž, známá svou veselou keramikou.
  • Český Rudolec se zámkem, tzv. „Malá Hluboká“, poutní kostel tzv. „Montserrat“ u vesnice Mutná, Stará a Nová Říše, Kostelní Vydří…
  • Grasselovy stezky – turistické trasy pojmenované po rozporuplné postavě skutečného Johanna Georga Grasela, po kterém v českém jazyce zbylo nehezké slovo grázl. V této oblasti je 171 km turistických tras (nesoucích jméno Grasselovy stezky), na moravské, české i rakouské straně hranice. 

4. den

Ukončení pobytu, poslední kratší vyjížďky do okolí. 

 

Nástupní místa

vlastní doprava, mikrobusem za příplatek

ck vlhaZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

18.5.2023 21.5.2023 5400 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel