Cyklozájezdy - Vícedenní
 
 

Alsasko na kole

 

Alsasko je svérázný kraj na rozhraní Francie, Německa a Švýcarska. Tento vinařský ráj ocení nejen milovníci vína, ale také cyklisté, pro které je zde připravena spousta tras a ty lze různě kombinovat. Nekonečné vinice, malebné scenérie v pohoří Vogézy, hrázděné domy v Colmaru, Riquewihru, Egusheimu. Grand Ballon – nejvyšší hora Vogéz, hora Mont Sainte-Odile (hora svaté Otýlie), Obernai – nejkrásnější městečko Alsaska. Vynikající víno, dobré pivo, tarté flambé a další speciality. Na to všechno se můžeme těšit při cyklistickém putování v Alsasku.

 

 

Bukové hory na kole s termály

Maďarsko si spojuje většina z nás s nedozírnými rovinami, lány kukuřice a žádnými lesy. V národním parku Bukové hory (Bükk-vidék) je tomu jinak. Kouzelný kraj lesnatých kopců, jeskyní a termálních pramenů, rozprostírající se mezi městy Eger a Miskolc. Ochutnejte slavné víno Egri Bikaver v historickém Egeru, vykoupejte se v jeskynních termálech Miskolctapolca nebo v Egerszalók, jehož travertinové usazeniny připomínají slavné turecké Pamukkale. A k tomu našlapejte první jarní kilometry v probouzející se  přírodě Bukových hor

Termín: 27.4.2022 - 1.5.2022
Cena: 9200 Kč

Černá hora

Černá Hora

V roce 1991 UNESCO vyhlásilo Černou Horu ekologickým státem, který je svými přírodními i kulturně-historickými poklady skutečným skvostem bývalé Jugoslávie. Poznáte panenskou přírodu jugoslávsko-albánského pomezí, nádherné pobřeží Jadranského moře s kulisou vysoko vystupujícího pohoří s 2 500 m vysokým Bobotov Kukem, NP Lovčen a bezmála dvoutisícovým Orjenem. Hlavní město Černé Hory (Montenegro) je Podgorica (dříve Titograd). Země hraničí se Srbskem, Bosnou a Hercegovinou, Chorvatskem a Albánií. Podnebí je na pobřeží středomořské, ve vnitrozemí kontinentální se stálým příjemným počasím v letních měsících. Velmi úspěšná hitovka pro treková i horská kola se středně těžkou obtížností (stupeň 2-3, dle zvolených variant) v jedné z nejkrásnějších oblastí Balkánu.

Termín: 1.7.2022 - 10.7.2022
Cena: od 8690 Kč

Termín: 19.8.2022 - 28.8.2022
Cena: od 8690 Kč

 

Česká Kanada na kole

  

Přírodní park Česká Kanada, to je kraj lesů, rybníků, pastvin, bludných balvanů a tajemných zákoutí, skrytých v pohraničí. Města Dačice, Slavonice a především Telč s překrásným náměstím, zapsaná od roku 1992 na seznam světového dědictví UNESCO, jsou skvosty mezi městy naší republiky. Hrad Landštejn, keramikou proslulá osada Maříž, trojmezí Čech – Moravy a Rakouska, Stará a Nová Říše, kostel „Montserrat“ u obce Mutná a k tomu rozsáhlá síť cyklotras. To vše nás čeká při cyklistických toulkách Českou Kanadou

Termín: 12.5.2022 - 15.5.2022
Cena: 3900 Kč

 

České středohoří na kole

Krajina Českého středohoří je typická svými kuželovitými vrchy. Tyto kopce byly před mnoha lety činnými sopkami a z nejvyšší hory Milešovky (837 m) je nádherný výhled na nezaměnitelné okolní vrcholy. Chráněná krajinná oblast České středohoří byla vytvořena z důvodu výskytu velkého množství vzácných rostlin a živočichů. Mnoho z nich patří mezi ohrožené druhy. Tato oblast je také velmi úrodná a ve velkém se zde pěstuje především ovoce. Z těchto důvodu má České středohoří přívlastek „zahrada Čech“. 

Během staletí se tu vyvinula svérázná, harmonicky utvářená krajina typického reliéfu, krajina ovocných sadů, vinic, protkaná množstvím drobných sídel s lidovou zástavbou a vznosnými historickými památkami. Mezi nejznámější z nich patří hrad Házmburk, Sukoslav, Panna, Skalka, Košťálov. 

Ubytování je v penzionu Klášter Teplá nedaleko Třebenic, které je ideálním východiskem pro pěší turistiku a cykloturistiku. V okolí Třebenic se dodnes těží český granát a vše o českém granátu a mnohem víc se dozvíme v místním Muzeu Českého granátu.

 

DOLOMITY Z KOPCE

Pojedete z vysokohorských sedel.
Ubytování v srdci Dolomit.

Pohodová cyklistika po cyklostezkách a silnicích v nádherných sceneriích v centru Dolomit. Začínat budete většinou v některém horském sedle a budete sjíždět do údolí a dál po krásných cyklostezkách podle zpěněných řek pod majestátními vrcholy Dolomit. Výškový rozdíl 1500 m mezi startem a cílem etapy nebude výjimkou. Navštívíte známá střediska Dolomit, jako jsou Cortina d’Ampezzo či Canazei. Pojedete podle řek Piave či Avisio, údolími Val di Fiemme, Val Gardena, Vale di Lendro, pod vrcholy Marmoláda či Piz Boe. Budete mít možnost navštívit památníky bojů za 1. sv. války. Pro výkonné bikery jsou připraveny i náročnější varianty, jako výjezd k Cinque Torri, pod Tre Cime apod.

Termín: 21.6.2022 - 27.6.2022
Cena: 9750 Kč

Dunaj.cyklost.

Dunajská cyklostezka

Dunajská cyklostezka vede po březích Dunaje. Začíná v Německu a pokračuje přes Rakousko a Slovensko do Maďarka. Její délka měří přes tisíc kilometrů. Úsek Dunajské cyklostezky přibližně mezi Pasovem a Vídní označujeme jako údolí Wachau. Tato část měří něco málo přes tři sta kilometrů a tato část je známá svou vinařskou historií, kterou obdivovali četní panovníci. Ti zde postavili svá sídla - hrady a zámky, ale také kláštery, kostely a krásná města.

Termín: 2.7.2022 - 6.7.2022
Cena: od 9600 Kč

ostr.Elba

Elba

Krajina Elby si vás získá svou rozmanitostí, mírným středomoř.podnebím a  čistým azur.mořem, ostrov Elba v minulosti proslul nuceným pobytem Napoleona Bonaparte, ale nyní si právem vysloužil označení " prázdninový ráj ", kde se příjemně jezdí na kole i báječně koupe v moři

Termín: 16.9.2022 - 25.9.2022
Cena: od 12500 Kč

provence

Francie -Provence

Provence- kraj prozářený sluncem, zrajících hroznů, pestře zbarvených vinic - tak dýchá Provence v období babího léta.

Termín: 9.6.2022 - 18.6.2022
Cena: 23800 Kč

 

Francie Burgunsko

Vinice na prosluněných svazích, svěže zelené pastviny na temenech oblých kopců, prastaré venkovské usedlosti v rovině řeky Saony. Ze všech koutů dýchá poklid a rozvaha venkovského života, tak kontrastující se současnou hektickou dobou. A hlavně víno! To vytváří nezaměnitelné kouzlo kraje, kde budeme jezdit na kolech, ať už to bude přímo v Burgundsku nebo v sousedním kraji Beaujolais.

Termín: 8.8.2021 - 16.8.2021
Cena: 20300 Kč

 

Chorvatsko -Kvarnerské ostrovy

CRES, KRK A LOŠINJ

Neporušená příroda, kde se doplňuje blankytně modrá voda moře se zelení lesů a lesoparků. Najdete zde krajinu porostlou bujnou středomořskou vegetací i úzké uličky středověkých měst. To jsou Kvarnerské ostrovy Cres, Krk a Lošinj, nabízející příjemné prostředí pro zajímavé výlety na kole, pláže ke koupání v moři a také restaurace s venkovními zahrádkami, kde se příjemně a pohodlně sedí. Atmosféru doplňuje všudypřítomná vůně rostlin charakteristická pro Středomoří. Za zmínku stojí i geografická poloha ostrovů, protože několikrát během výletů na kole překročíme 45. rovnoběžku, odkud je to stejně daleko k rovníku i k severnímu pólu. Kvarnerské ostrovy nabízejí odpočinek v příjemném prostředí i zajímavé výlety na kole pro cykloturisty.

Termín: 15.5.2021 - 22.5.2021
Cena: 19100 Kč

Termín: 14.9.2021 - 21.9.2021
Cena: 19100 Kč

 

Chorvatsko Makarská riviera- Podaca a ostrovy

Podaca je turistické místo nacházející se při jadranské magistrále 2 kilometry východně od Zaostrogu. Skládá se ze tří vesniček: KapećViskovića vala a Ravanje, patří k menším, klidným letoviskům v blízkosti Gradacu.

Termín: 5.7.2022 - 14.7.2022
Cena:

 

Chorvatsko v okolí NP řeky KRKA

Termín: 29.6.2021 - 8.7.2021
Cena: od 5700 Kč

 

Chorvatsko- poloostrov Istrie

Blankytně modré moře, ale i krásné výlety na kole nabízí sluncem zalitý Istrijský poloostrov. Pojedeme přes kouzelné vesničky ukryté v horách, kde dodnes poklidně žijí místní obyvatelé, a budeme mít pocit, že se tam kdysi dávno zastavil čas. Kulisu tvoří staré kamenné domy, uzounké uličky s obchůdky i vyhlídkovými restauracemi. Pobřeží zase lemují přístavní městečka a vesničky obklopené plážemi a piniovými lesy. Ze sedla kola se nám naskytne pohled na vnitrozemské zalesněné hory, rozlehlé vinohrady i olivové háje. Po výletech na kole budeme odpočívat na mořských plážích nebo u hotelového bazénu. Nelze opomenout ubytování v hotelu u moře a skvělou chorvatskou stravu.

Termín: 4.9.2021 - 11.9.2021
Cena: 19700 Kč

 

Itálie Dolomity

Dolomity, považované za jedny z nejkrásnějších a nejpůvabnějších hor na světě, budou ohromující kulisou našich pohodových výletů na kole. Ze zelených horských luk vyrůstají majestátní horské štíty, které díky vlastnostem dolomitu reagují na změny světla. Při východu a západu slunce se barví do teplých odstínů oranžové, červené a fialové, v poledním slunci popelavě zbělají a měsíční svit jim dodává chladný, téměř mimozemský vzhled. Pod často téměř kolmými skalními stěnami se lesknou hladiny nespočetných jezer a také malebná údolí. Vznešené pohoří Dolomit silně zapůsobí na každého návštěvníka.

Termín: 6.6.2021 - 12.6.2021
Cena: 19700 Kč

Termín: 5.9.2021 - 11.9.2021
Cena: 19700 Kč

Korsika

Korsika

Připravili jsme pro vás další část ostrova. Tentokráte zavítáme na jihovýchod Korsiky, kde pobřeží v okolí Porto–Vecchio lemují dlouhé písečné pláže s tyrkysově modrým mořem – tyto scenérie mohou připomínat Karibik či Seychely. V zalesněných horách se ukrývají skalní útvary, kaskády na horských říčkách a zapomenuté vesničky. Během výletů na kole se otevírají nádherné výhledy na korsickou přírodu plnou bujné vegetace. Perlu jižní části Korsiky představuje historické město Bonifacio, které se tyčí na křídových útesech nad mořem. Město Bonifacio a jeho jedinečnou polohu spatříme během vyhlídkové plavby. Přesvědčte se na vlastní oči a v sedle kola, proč je Korsika jedním z nejkrásnějších středomořských ostrovů. I pokud jste s námi již Korsiku v minulosti navštívili, tento cyklozájezd vám nabídne další krásná místa v jiné části ostrova.

Termín: 20.5.2022 - 30.5.2022
Cena: 29900 Kč

Termín: 22.9.2022 - 2.10.2022
Cena: 29900 Kč

Lago di Garda

Lago di Garda

Cyklozájezd po krásné krajině s příjemným středomořským klimatem, v jejimž centru leží největší severoitalské jezero obklopené svahy stříbrných olivovníků,vinohrady, malebné vesničky i městečka se středověkými hrady. Během výletů na kole se otevírají kouzelné pohledy na vrcholky okolních hor, odpočinout si lze na plážích jezera Lago di Garda.

Termín: 22.8.2021 - 28.8.2021
Cena: 17200 Kč

Termín: 30.8.2021 - 5.9.2021
Cena: 17200 Kč

 

Maďarsko - Balaton

Okolí největšího jezera ve střední Evropě nabízí zajímavou přírodu pro výlety na kole a termální prameny pro následný odpočinek. Pojedeme přes vinohrady, kde se rodí vyhlášené maďarské odrůdy vín jako lahodný Olaszrizling či sladký Szürkebarát. Z čedičových homolí se nám otevřou krásné výhledy na Balaton a okolní krajinu s osobitým kouzlem a atmosférou. Pojedeme přes vesničky, kde v místních csárdách budeme moci ochutnat vynikající maďarskou kuchyni. Některé výlety zakončíme příjemnou relaxací v termálních lázních

Termín: 8.5.2021 - 12.5.2021
Cena: 10700 Kč

 

Německo- ALTMÜHLTAL A DUNAJ

Krajinou mezi historickými městy Ingolstadt a Regensburg protéká řeka Dunaj a také se kroutí malebné údolí Altmühltal. Místní cyklostezky nabízí pohodlné výlety na kolech. Na březích řek leží malebná upravená města a městečka, která lákají k návštěvě i posezení. Jeden výlet pojedeme po tělese zrušené železnice – dnes ideální cyklostezce. Projíždět budeme i přes chmelnice, a snad i proto lze v tomto kraji objevit mnoho malých pivovarů, kde se vaří lahodná piva různých druhů. Bavorsko nabízí cykloturistům především příjemné výlety na kole.

Termín: 6.8.2021 - 11.8.2021
Cena: 14200 Kč

Bodam.jezero

okolo Bodamského jezera

Bodensee, vodní klenot pod Alpami a údajně jedno z nejčistších jezer v Evropě. Podél jeho průzračné modrozelené hladiny vede jedna z nejúžasnějších evropských cyklostezek, která nás provede územím tří států a my tak budeme mít možnost porovnat si v relativně krátkém čase kulturní i přírodní odlišnosti těchto alpských zemí. Švábské moře, jak jezero hrdě nazývají Němci i moře rakouské, nám poskytne kromě skvělého poježdění v sedle kola také četné příležitosti  k vykoupání  i k návštěvě památek, kterými celá oblast bohatě oplývá.

Termín: 23.6.2021 - 29.6.2021
Cena: 17500 Kč

 

Plzeňsko a Brdy

 

Plzeň a celé Plzeňsko patří k žádaným destinacím tuzemského cestovního ruchu a společně s Rokycanskem a Brdy jsou vyhledávanými turistickými cíly. I pro nás z Moravy je to oblast určitě zajímavá a možná méně známá. Plzeń byla v roce 2015 evropským městem kultury, Rokycansko rovněž vyniká mnoha zajímavostmi a Brdy jako nejvyšší středočeské pohoří jsou jako bývalý vojenský prostor  hodně neznámé a tajemné a také po dlouhou dobu civilizačně málo dotčené. Od roku 2016 jsou z větší části zpřístupněné pro cestovní ruch a to především ten aktivní jako je cykloturistika a pěší turistika.

 

V Brdech zažijete to, co málokde na kole v České republice – za celý den nepotkáte auto a někdy ani hospodu. Lidé jsou zde přátelští  a na závěr dne vás hospoda nemine, třeba jako je  naše oblíbená historická hospoda v Dobřívě.

 

Termín: 8.8.2021 - 12.8.2021
Cena: 3400 Kč

Mazur.jezera

Polsko - Mazurská jezera

Vypravíme se do zajímavé a oblíbené polské turistické oblasti Mazurských jezer. Spatříme desítky jezer a jezírek spojených kanály, jejichž hladiny brázdí plachetnice. Během rovinatých výletů pojedeme jak okolo lesknoucích se hladin jezer připomínajících malá sladká moře, tak hlubokými smíšenými lesy a pralesy. Na mírných návrších Mazur stojí malé zemědělské usedlosti a na březích jezer lákají k návštěvě i k posezení u místních specialit malá městečka a vesnice s přístavy. Krajinu obývají hejna ptáků včetně čápů. Právem se tomuto kraji říká zelené plíce Polska, neboť se zde zelené hluboké lesy střídají s modrými hladinami rozlehlých jezer, která v létě nabízí možnost koupání

Termín: 10.7.2021 - 16.7.2021
Cena: 12900 Kč

Termín: 9.7.2021 - 15.7.2021
Cena: 16200 Kč

Termín: 5.8.2021 - 11.8.2021
Cena: 16200 Kč

 

Pyreneje na kole

 

Pyreneje – přirozená hranice mezi Francií a Španělskem nadchne snad každého svou krásou a majestátností. Z katalánské metropole Barcelony, se světoznámými stavbami Antonia Gaudího a přes slavný klášter Montserrat se přesuneme do knížectví Andorra, kde začneme naše cyklistické putování. Na španělské straně hor cyklistu osloví serpentiny silniček vinoucí se úbočími hor a údolími horských řek. Na francouzské straně můžeme přijmout výzvu v podobě výjezdu na některé ze slavných sedel Tour de France. 

Vodopády u Pont d´Espagna, údolí románských kostelů Vall de Boi, ledovcový kar Cirque de Gavarnie s nejvyšším vodopádem Evropy a cíl křesťanských poutníků, světoznámé Lourdy, jen umocní cyklistické poznávání španělských a francouzských Pyrenejí

 

Termín: 14.6.2021 - 29.6.2021
Cena: 29400 Kč

 

RAKOUSKÉ PODYJÍ

Na česko–rakouském pomezí se nachází turisticky zajímavá oblast, kterou protéká řeka Dyje, v Rakousku nazývaná Thaya. Jádro cyklozájezdu tvoří výlety po cyklostezkách vybudovaných na tělesech zrušených železnic a spolu s dalšími cyklotrasami vytvářejí okruh zvaný Thayarunde. Stavitelé železnic postavili tratě pro parní lokomotivy pouze s mírným převýšením a pro cyklisty jsou dnes tyto zrušené železnice svým profilem velmi příjemné. Mosty poskytují pohled na klidnou řeku Dyji, městečka na trase zase možnosti posezení a občerstvení. Spatříme i další stavby, které sloužily původní železnici, jako jsou bývalá nádraží, ale i staré kamenné kilometrovníky značící počet ujetých kilometrů. Cyklostrasy na okruhu Thayarunde spolu s výletem do vinařské oblasti v okolí města Retz nabízejí příjemné svezení na kole.

Termín: 2.7.2021 - 6.7.2021
Cena: 13600 kč

Termín: 21.7.2021 - 25.7.2021
Cena: 13600 Kč

Termín: 18.9.2021 - 22.9.2021
Cena: 13600 Kč

nezid.jezero

Rakousko - kolem Neziderského jezera

Perla Burgenlandu - Neziderské jezero - je od roku 2001 součástí světového dědictví UNESCO. Jeho menší část zasahuje také do Maďarska. 138 km dlouhá cyklostezka kolem jezera je pouhý základ k poznání této oblasti. Minimální výškové rozdíly a příznivý terén jsou zárukou radosti z jízdy pro malé i velké cyklisty. Historická městečka Rust, Purbach a Mörbisch jsou jen některé zastávky při putování na rakouské straně této oblasti. Ubytovaní budeme v hotelu, v maďarském Sopronu. V Maďarsku navštívíme sídlo rodiny Esterházy ve Fertöd. Putování tímto krajem si zpestříme návštěvou vinných sklípků, případně relaxací v termálních lázních.

Termín: 7.5.2021 - 9.5.2021
Cena: 4700 Kč

Termín: 2.6.2021 - 6.6.2021
Cena: 10900 Kč

Termín: 25.9.2021 - 29.9.2021
Cena: 10900 Kč

 

Rakousko - Korutanská jezera a Drávská cyklostezka

I pro rok 2021 jsme si pro Vás připravili zájezd do osvědčených Korutan, které nabízejí nepřeberné možnosti cykloturistiky s využitím karty, kterou obdržíte přímo v hotelu a která Vás bude opravňovat k bezplatnému využívání lanovek, lodí apod. Postupně poznáme nejbližší okolí jezera Klopeiner See, které se nachází přibližně uprostřed korutanských jezer, dále i část známé cyklostezky Drauradweg, vyjedeme lanovkou na rozhranní 3 států Rakouska/Itálie/Slovinska a mnoho dalšího. Ubytování máme v *** hotelu jen 200 m od břehu jezera Klopeiner See, které patří mezi nejteplejší jezera Rakouska. Pokoje jsou nově zařízené včetně sat.TV., sociálního zařízení, fénu. Bohatá snídaně a večeře menu o 3 chodech. Jedenkrát pro nás majitelé připravili speciální večeři z regionu. Vybrali jsme pro Vás TOP trasy celých Korutan, trasy jsou z velké části po cyklostezkách, a jen minimálně po místních komunikacích nižších tříd.

Termín: 10.7.2021 - 16.7.2021
Cena: 14990 Kč

 

Rakousko - Lungau

Oblast horského údolí Lungau se ukrývá na jižní straně Alp a honosí se největším počtem slunečných dní v Rakousku, a proto se mu říká Slunečné údolí. To neznamená, že zde neprší… Projedeme okolo potoků i říček a několika romantickými údolími, která paprskovitě vybíhají z hlavního údolí. Otevřou se nám kouzelné pohledy na alpské velikány dekorované na úpatích zelenými alpskými loukami. Spatříme středověké hrady, tradiční dřevěné statky i salaše. Klidná a romantická příroda často prosvícená sluncem působí v tomto koutu Rakouska jako balzám na duši.

Termín: 6.7.2021 - 11.7.2021
Cena: 13900 Kč

Termín: 16.8.2021 - 21.8.2021
Cena: 13900 Kč

zell am see

Rakousko - Tauernská cyklostezka

V srdci Rakouska pod hřebeny Vysokých Taur se vine údolí řeky Salzach a rozprostírá se Zellerské jezero se známým turistickým magnetem na svém břehu, městečkem Zell am See. V této oblasti se budeme během zájezdu pohybovat z velké části po samostatných cyklostezkách oddělených od silničního provozu. Jako v řadě jiných údolí i zde je vyznačena cyklotrasa podél řeky a my ji budeme na kolech sledovat téměř od pramenů, od mohutných a burácejících Krimmelských vodopádů. Nezůstane jen u této trasy. Zavítáme i do dalších údolí znějících ozvěnou kravských zvonců stád popásajících se na úbočích. Čeká nás prostě alpská romantika v celé své přitažlivosti.

Termín: 3.8.2021 - 8.8.2021
Cena: 14600 Kč

 

Rakousko Ybbstálská cyklostezka

Rakousko je zemí cyklostezek a nejmladší z nich – Ybbstálská – se může hrdě přiřadit k těm nejhezčím. Čeká nás cesta poetickým krajem Mostviertel s jeho hrušněmi a jabloněmi, výhledy do hor, s možností ochutnat místní speciality. Trasa Ybbstálské stezky vede převážně po zrušené železnici Ybbstalbahn. Přestože je v názvu uvedená pouze Ybbstálská stezka, projedeme se také po dalších stezkách Mostviertlu = Ötscherland Radweg, Meridian Radweg.

Termín: 1.5.2021 - 2.5.2021
Cena: 4200 Kč

 

Rakousko, Itálie - Od Salzburgu k Jadranu na kole

Ciclovia Alpe Adria Radweg (CAAR) je nově vytvořená dálková cyklotrasa (z r. 2013) z rakouského Salzburgu do italského Grada. Podél cesty budeme mít nepřeberné možnosti občerstvení a ochutnávek místních specialit. 420?km dlouhá cesta začíná v Rakousku, v Mozartově městě Salzburgu a prochází dvěma hřebeny Alp. Hlavní alpský hřeben NP Vysokých Taur projedeme vlakem. Po průjezdu Villachem vystoupáme na rakousko-italské hranice a na italskou stranu se dostaneme po tělese zrušené železniční tratě (Pontebbana). Desítky železničních tunelů a mostů pokrytých perfektním asfaltem a nalajnovanou cyklostezkou nás zavedou až pod Alpy. Závěrem projedeme Udine, hlavní město provincie Friuli-Venezia Giulia, a po cyklostezkách a vedlejších silničkách se podél antických vykopávek dostaneme až do cíle našeho putování, do přímořského letoviska Grada. Zde strávíme den relaxací a koupáním před návratem domů.

Termín: 11.6.2021 - 20.6.2021
Cena: 15490 Kč

Termín: 8.7.2021 - 17.7.2021
Cena: 15490 Kč

 

Rakousko- Innská cyklostezka

Tyrolsku se často přezdívá země hor, protože leží v srdci Alp. Během zájezdu do Tyrolska poznáme údolí řeky Inn s malebnými historickými městečky Hall, Rattenberg i s historickým městem Innsbruck. Pojedeme také bočními údolími klesajícími k Innu od alpských velikánů s ledovci přes zelené pastviny i horské upravené vesničky. Často se budeme kochat pohledem na panorama alpských štítů táhnoucích se v dlouhých hřebenech podél tras připravených výletů. Ubytováni budeme v příjemném rodinném hotelu na úbočí alpské stráně zvedající se od řeky Inn.

Termín: 14.8.2021 - 20.8.2021
Cena: 16900 Kč

Salzburg

Rakousko- jezera solné komory

Krajina plná jezer obklopená horami je jako stvořená pro výlety na kole. Okouzlí nás výhledy na alpské velikány i jejich odrazy na hladinách jezer. Poznáme idylická městečka s historickými jádry, která nás budou lákat k příjemnému posezení – třeba u kávy a jablečného štrúdlu se šlehačkou. K Solné komoře také patří kvetoucí muškáty zavěšené pod okny domů. Pojedeme cyklostezkami nebo vedlejšími silničkami podél jezer a řek, okolo soutěsek, zelených luk s pasoucími se kravami. Navštívíme i Mozartovo město – majestátný Salcburk s malebnými uličkami i náměstími pod mohutnou pevností

Termín: 10.7.2021 - 14.7.2021
Cena: od 8600 Kč

Termín: 3.7.2021 - 8.7.2021
Cena: 14200 Kč

 

Rakousko-Vysoké Taury a Krimmelské vodopády

Tento zájezd nás zavede do krásného údolí pod majestátnou horou Hochkönig a okolí Zell am See, které patří patří do jedné z nejhezčí části spolkové země Salzbursko. Trasy jsou vybírány tak, aby je mohli jet zkušení i sváteční cyklisti - možnost zkrácení. Nejen, že se projedete na kole, ale poznáte i největší vodopády Rakouska v blízkosti Krimmlu, které padají v kaskádách až z výšky 400 m. Všichni klienti obdrží tzv. kartu Hochköng Card, která ještě víc zpříjemní pohodu tohoto zájezdu - nabízí totiž zdarma využití letní sáňkařské dráhy, lanovky v okolí Maria Alm či místního koupaliště. Ubytováni jsme v komfortním *** hotelu v klidné lokalitě, ale přitom blízko všech aktivit v pokojích s vlastním soc. zařízením, sat TV…. Bohatá snídaně a večeře menu o 4 chodech.

Termín: 19.7.2021 - 25.7.2021
Cena: 14290 Kč

Sardinie

Sardinie

Jeden z největších ostrovů ve Středozemním moři je zemí zaslíbenou pro milovníky cyklistiky, historie a koupání na překrásných plážích. Asfaltové silničky s výborným povrchem nás zavedou k pozůstatkům dávných civilizací – tajemným kamenným kruhovým stavbám (nuraghům) i památkám Římanů, Féničanů a dalších obyvatel, kteří kdy osídlili tento mimořádně příjemný kousek souše. Období nejpříjemnější pro návštěvu ostrova je svěží červen a září, kdy lze ochutnat všelijaké středomořské sladké plody a moře je tak akorát na koupání – toho si užijete vrchovatě. Téměř každá noc je v kempu u moře. Na tomto putování objedeme kolem dokola sever tohoto kopcovitého ostrova a urazíme přibližně 550 km. Etapy nejsou vyčerpávající, máte možnost výběru mezi lehčí a náročnější variantou.

Termín: 19.5.2021 - 29.5.2021
Cena: 19600 Kč

 

SEVERNÍ SLOVENSKO – NA KOLE PODÉL VÁHU

Vážská cyklomagistrála.
Zříceniny hradů opředené pověstmi.
TIP: Pohodová cyklistika po rovině údolím řeky Váh.

Vážská cyklistická magistrála patří mezi nejdůležitější cyklistické trasy na Slovensku. Z hlavní trasy existuje mnoho odboček na přírodní a historické zajímavosti. Ze 70% se jede po asfaltu, zbytek je jemná šotolina. Na trase bez odboček je minimální převýšení. Pohodová cykloturistika s možností krácení. Navštívíme Čachtický zámek, kde údajně hraběnka Alžběta Báthoryová koupala v krvi dívek. Ale nebojte se, odpočineme si v poklidných lázeňským městečkách.

Termín: 5.8.2021 - 8.8.2021
Cena: 5450 Kč

 

Slovinské moře

Ano, i Slovinsko má moře! A krásné! Kouzlených čtyřicet sedm kilometrů pobřeží nabízí atraktivní scenérie typické pro Jadran. Středomořská vonící vegetace bude provázet každé šlápnutí do pedálů. Na rozmanitém pobřeží se střídají středomořské pláže s možností koupání se strmými útesy, které nabízejí nádherné rozhledy, a kolorit dotváří unikátní saliny. Historická centra měst Koper, Izola a Piran zvou k návštěvě a také k posezení v příjemném prostředí s výhledem na moře, který nadchne každého suchozemce. Nelze opomenout vnitrozemí, kde se na stráních rodí vinná réva, chovají se bílí koně lipicáni a v podzemí se ukrývají krasové jeskyně. Oblast slovinského moře určitě stojí za návštěvu, protože dokáže zaujmout jak svojí historií, tak přírodou. Nabízí zajímavé výlety na kole a po nich možnost odpočinku u moře nebo v bazénech s mořskou vodou.

Termín: 23.5.2021 - 30.5.2021
Cena: 19800 Kč

Termín: 1.6.2021 - 8.6.2021
Cena: 19800 Kč

Termín: 21.6.2021 - 28.6.2021
Cena: 19800 Kč

Termín: 14.9.2021 - 21.9.2021
Cena: 19800 Kč

 

Slovinsko - přes Julské Alpy k jadran.pobřeží

O Slovinsku lze jednoznačně prohlásit, že je to "malá země pro velkou dovolenou". Většinu rozlohy země pokrývají hory, kopce a kopečky, takže nás rozhodně nečeká fádní bicyklování po rovinách. Vychutnáme si všechny krásy Slovinska - Alpy na severu země, krasové útvary s tajuplnými jeskyněmi na jihu i poježdění či plážovou pohodu na slovinském pobřeží. Komu se zachce trochu adrenalinu, může vyzkoušet i rafting v průzračných vodách řeky Soči či canyoning na Sušci. Jako vždy pojedeme nalehko, bus většinou v poledne potkáme, takže dál se můžete svézt. K pohodlí přispívá i méně časté střídání kempů.

Termín: 1.7.2021 - 7.7.2021
Cena: 17200 Kč

Termín: 2.7.2021 - 7.7.2021
Cena: 7800 Kč

 

Španělsko Andalusie

Andalusie – „země světla“ – tak ji od nepaměti říkali Maurové, to je „to pravé“ Španělsko na jihu Iberského poloostrova. Andalusie je bohatá svou historií, maurskou architekturou, nádhernou přírodou.

Vydejte se s námi do kraje památek UNESCO – maurský palác Alhambra v Granadě, město nad skalní roklí Ronda, Sevilla se slavnou katedrálou a Španělským náměstím. 

Andalusie je ale také kraj vysokých hor a krásné divoké přírody, kterou najdeme v pohoří Sierra Nevada, Sierra Grazalema a dalších … Skalní město El Torcal na náhorní plošině a také soutěska El Chorro s dobrodružnou stezkou Caminito del Rey. 

Podíváme se do kraje koridy, bílých vesnic na úbočích hor, vášnivých rytmů flamenca, skvělého vína, sušené šunky, tapas, cherry a mořských plodů – to vše je kouzelná Andalusie.

Termín: 25.4.2020 - 11.5.2020
Cena: od 28900 Kč

 

Švýcarsko - Pod Bernskými Alpami

Úžasné panorama švýcarských Alp není nutno příliš představovat. Nikde jinde nenajdeme na tak malé ploše sytě zelené pastviny s pasoucími se kravami v těsném sousedství ledem zářících alpských velikánů. A mezi tím se rozprostírají louky zcela pokryté pestrobarevnými koberci alpské květeny. V tomto prostředí budeme jezdit na kolech, ale uděláme si i nenáročné pěší výlety. A nesmíme zapomenout na možnost koupání v Thunském jezeře, po jehož břehu pojedeme na kolech. Prostě alpská idylka jako ze starých pohlednic

 

Toskánsko

Malebná krajina se štíhlými cypřiši, oblými kopečky a starými městečky nás bude provázet každým výletem. Projedeme vinohrady, olivovými háji, kaštanovými lesy. Odpočívat budeme také v termálních lázních s příjemně teplou vodou. Toskánsko má svou neopakovatelnou atmosféru s charakteristickou ušlechtilou krajinou, kterou jinde nenajdete. Spatříme malebnou krajinu připomínající zahradu i starobylá městečka s uzoučkými uličkami, kde jako by se zastavil čas.

Termín: 5.9.2021 - 13.9.2021
Cena: 19700 Kč

Pisa

Toskánsko na kole

PISA - GROSSETO - POLOOSTROV MONTE ARGENTARIO - MONTALCINO

MONTEPULCIANO - PITIGLIANO - TERMÁLNÍ PRAMENY SATURNIA

PROGRAM VHODNÝ I PRO ELEKTROKOLA - možnost půjčení elektrokola za poplatek 2.800 Kč/týden.

 

 

Vltavská cyklostezka

 

Na území Jihočeského kraje.

 

Vltavská cyklistická cesta je po celé své délce značená modrým trojúhelníkem se symbolem kola a řeky. Naše trasa vás provede po její jihočeské části – od pramene Vltavy do Borové Lady, Horní Vltavice, Frymburku, Lipna, Rožmberku nad Vltavou, Českého Krumlova, Zlaté Koruny, Českých Budějovic, Hluboké nad Vltavou, Týna nad Vltavou, Albrechtic nad Vltavou, okolo Písku až k hradu Zvíkov. Těšit se můžete na malebnou krajinu a zvlněný terén. Převažuje asfalt, nechybí ani jemná šotolina a občas vyježděné pěšiny.

 

Termín: 11.8.2021 - 15.8.2021
Cena: 5950 Kč

 

Západočeské lázně

Když se řekne Karlovy Vary, Františkovy Lázně, Mariánské Lázně, Lázně Kynžvart nebo Konstantinovy Lázně, tak není třeba mnoho dodávat. Každý si jistě představí noblesní kolonády s léčivými prameny a lázeňskou atmosférou. V tomto zájezdu budeme vhodně kombinovat procházky lázněmi s připravenými výlety na kole. Při výletech rozmanitou krajinou Slavkovského lesa poznáme oblast nazývanou Lázeňský trojúhelník.

Termín: 18.6.2022 - 23.6.2022
Cena: 12900 Kč

 
Copyright © 2017  VARIETA Travel