Vídeň na kole
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Pohodový, nenáročný cyklovýlet kolem Vídně na kolách,  in line bruslích, koloběžkách... vhodný pro celou rodinu

termín     30.5.2021

                  

 

Pojeďte s námi strávit jednu letní neděli v rakouské metropoli Vídni. Pohybovat se budeme na kolech, koloběžkách, případně inline bruslích. Svou trasu začneme na Dunajském ostrově a povedeme ji dále kolem Dunajského parku s nejvyšší stavbou v Rakousku – Donauturm. Odtud je to již kousek k vídeňskému sídlu OSN. Od něj se pak vydáme již po stopách rakouskouherského mocnářství a prohlédneme si nejkrásnější stavby a paláce této úchvatné evropské metropole. Až budeme unaveni, můžeme si zajít na tradiční Wiener schnitzel a nebo posedět v tradiční cukrárně DEMEL, kam chodívala mlsat již císařovna Sisi.

Bruslaři se mohou vyřádit na Dunajském ostrově. Tento pás zeleně s délkou 21 km a šířkou až 250 metrů je uměle vybudovaným pruhem rozdělujícím Dunaj mezi Vídní a Klosterneuburgem (centrem rakouského vinařství) na hlavní tok a jeho rameno - Nový Dunaj. Vznikl v letech 1972 až 1988 protipovodňovým opatřením, jehož základem se stalo paralelní rameno Dunaje. Toto rameno, které běžně zaplňuje stojící voda, je při hrozících povodních naplňováno vodou z hlavního toku Dunaje a chrání tak Vídeň před záplavami. Jeho vznik mezi léty 1972 až 1988 je ojedinělým evropským konceptem! Slouží Vídeňanům k rekreaci a odpočinku, je protkán sítí cyklostezek a pro děti jsou zde hřiště a další atrakce.

 

cena 800 kč zahrnuje: dopravu autobusem, přepravu kol  v cyklovleku, služby průvodce,inform.mater.

cena nezahrnuje: komplex.cest.poj 

nást.místa: Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno 

Ck VLHA IČO 13387910

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

  

Pohybovat se budeme na kole, koloběžce, nebo máme připraven i program pro inline bruslaře. Naši trasu začínáme většinou na Dunajském ostrově a pokračujeme podél Dunajského parku k věži Donauturm. Odtud to není daleko k vídeňskému sídlu OSN. Dále pokračujeme po stopách historie a prohlédneme si nejkrásnější stavby a paláce historické Vídně. Až budeme unaveni, můžeme si zajít na tradiční Vídeňský řízek a nebo posedět v tradiční cukrárně DEMEL, kam chodívala mlsat již císařovna Sisi.

Bruslaři s inline bruslemi se mohou vyřádit na Dunajském ostrově. Tento pás zeleně má na délku 21 km a na šířku až 250 metrů. Je uměle vybudovaný a rozděluje Dunaj mezi Vídní a Klosterneuburgem (centrem rakouského vinařství) na hlavní tok a jeho rameno - Nový Dunaj. Vznikl v rámci protipovodňových opatření, jehož základem se stalo paralelní rameno Dunaje. Toto rameno, které běžně zaplňuje stojící voda, je při hrozících povodních naplňováno vodou z hlavního toku Dunaje a chrání tak Vídeň před záplavami. Jeho vznik mezi léty 1972 až 1988 je ojedinělým evropským konceptem! Slouží Vídeňanům k rekreaci a odpočinku, je protkán sítí cyklostezek a pro děti jsou zde hřiště a další atrakce. 

Program 

do 7:00 hod - odjezdová místa Olomouc, Prostějov, Vyškov, Kroměříž, Otrokovice, Zlín
8:00 hod - odjezdové místo Brno
10:00 hod - příjezd do Vídně, vyložení kol, rozdělení do skupin (cyklo, inline, atd)
18:00 hod - odjezd z Vídně
20-21 hod - příjezd do nástupních míst

Uvedený program se může změnit v závislosti na počasí, dopravních opatřeních ve Vídni, uzávěrkách cest, apod.

Doprava 

Doprava je zajištěna pohodlným autobusem nebo mikrobusem. Autobus je s WC, klimatizací, TV, barem.
Nástupní místo Kroměříž, Ostrava, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov 

Důležité informace 

Kola přepravujeme v bezpečném cyklopřívěsu a je o ně perfektně postaráno. Cyklopřívěs volíme podle počtu přihlášených účastníků zájezdu. Kola Vám pomůžeme naložit a zase vyložit. Doporučujeme cyklistickou přilbu a cyklistické oblečení, ale je možné výlet zvládnout také "v civilu".

Cena

Základní cena: 790 Kč
Základní cena z Ostravy, Olomouce   990,- Kč

Cena zahrnuje:

  • přepravu z Kroměříže a dalších nástupních míst
  • technický doprovod a průvodce
  • materiály a mapky
  • poplatky, parkovné a další náklady CK

Cena nezahrnuje:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Projížďka po cyklotrasách Vídně

 

7.00 sraz pro cykloturisty k naložení kol.
7.15 sraz pro pěší a in-line turisty.
7.30 odjezd z Brna směr Pohořelice, Mikulov.
10.00–18.00 projížďka po vídeňských cyklotrasách podél Dunajského kanálu po Dunajském ostrově, Dunajský park a jezero Alte Donau s ostrůvky, odpočinek v Prátru.
18.00 nakládání kol na přívěs na místě, které určí průvodce.
18.30 odjezd, 21.00 předpokládaný příjezd.

 

 Cena | 410 Kč pro pěší a in-line turisty | 450 Kč pro cykloturisty 

Cena nezahrnuje | případné vstupy a cestovní pojištění.

Sraz 15 min před odjezdem na stanovišti Čebusu č. 1 na starém autobusovém nádraží naproti hotelu Grand v Brně.

CK ČEBUS

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena
30.5.2021 800 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Vídeń cyklo
Copyright © 2017  VARIETA Travel