HALLSTATT A VÁNOCE V SOLNÉ KOMOŘE
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

 

Užijte si nádherný vánoční čas v romantickém prostředí Solné komory - vánoční zvyky, vůně sušenek, punč, svítící lucerny, tradiční trhy starých řemesel v Hallstattu, Bad Ischlu, Wolfgangský advent, a to vše bez shonu velkých měst, v příjemné předvánoční atmosféře.
 

 

 

 

Traunsee - Gmunden – zámek Ort - Bad Ischl – Hallstatt – St. Wolfgang – St. Gilgen

 

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odjezd v časných ranních hodinách (Praha 5:30 hod) do rakouské oblasti Solné komory, k jezeru TRAUNSEE. Radostné očekávání Ježíška zde pocítí každý. Návštěva přístavního města GMUNDEN, adventní trhy na náměstí, keramická zvonkohra na radnici. Přímo z Radničního náměstí odjezd lodí do zámku ORT, nacházejícím se na ostrově jezera Traunsee. Jezero je překrásně osvětleno lodicemi s vánočními motivy. Na malém arkádovém nádvoří známku Ort se koná nesmírně kouzelný vánoční trh. Odpoledne císařské solné lázně BAD ISCHL. Zpět v čase dávno zašlé slávy se vrátíme během prohlídky Císařské vily, kde svůj čas s oblibou trávil císař František Josef I. Dostatek času bude i na volno k návštěvě adventních trhů v centru města, popřípadě k návštěvě a relaxaci ve vyhlášených termálních lázních Europatherme. Večer ubytování v hotelu.

 
2. den zájezdu
Půvabný adventní trh na malebném náměstí v hornickém městečku HALLSTATT, ležícím u břehů stejnojmenného jezera. Úchvatný výhled na město a okolní jezero skýtá dechberoucí vysutá vyhlídka. Před polednem odjezd k jezeru WOLFGANGSEE, tisíce světélek, vysoká svítící lucerna uprostřed jezera, tradiční trhy, to je Wolfgangský advent, který patří k nejkrásnějším v Rakousku. V městečku ST. WOLFGANG na břehu jezera najdeme živé jesličky, výstavu betlémů, poutní kostel sv. Wolfganga se slavným vyřezávaným oltářem. Nezapomenutelná je plavba lodí po jezeře do města ST. GILGEN. V rodišti Mozartovi matky je k vidění obří adventní svíce. Návrat do ČR v pozdních nočních hodinách (Praha 23:00 hod).

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Nástupní místa

02.12. - 03.12. Odjezd A + Č. Budějovice
10.12. - 11.12. Odjezd A + Č. Budějovice
¨ck redok
 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ADVENT V SOLNÉ KOMOŘE
 
1.12.-3.12.2023
5500 KČ

POPIS ZÁJEZDU

Pojeďte s námi strávit prodloužený adventní víkend k jezerům Solné komory a do pohádkového Salcburku. Navštívíme vánoční trhy v městech Gmunden, Bad Ischl, Salzburg. Ubytování jsme v St. Gilgenu u jezera Wolfgangsee, kde probíhají jedny z nejkrásnějších adventních trhů v Rakousku. Vánoční atmosféra v St. Gilgenu, v St. Wolfgangu a Stroblu je nezapomenutelná.

 

Program zájezdu

V pátek

odjezd v ranních hodinách z ČR, příjezd k jezeru Traunsee do města Gmunden. Projdeme půvabné vánoční trhy na jezerním náměstí – zde keramická zvonkohra na radnici. Podíváme se do vodního zámku Orth,  jedinečného zámku na jezeře – přejdeme po 123 metrů dlouhém dřevěném mostě kolem plovoucích vánočních stromků do nádvoří skvostného zámku na adventní trh./Přejezd do  císařského lázeňského městečka Bad Ischlu a můžeme si zajít do slavné cukrárny Zauner, kam chodívala i císařovna Sissi. / Přejezd do St. Gilgenu – ubytování.

V sobotu

se můžeme projet lodí po jezeře Wolfgangsee, na kterém pluje 19 metrová vánoční lucerna = symbol adventu na Wolfgangsee. Zažijeme zde vánoční trhy ve všech 3 městečkách – St. Gilgen (rodný dům Mozartovy matky), St. Strobl (výstava betlémů a živé jesličky) a St. Wolfgang (slavný oltář Michaela Pachera v místním kostele nad jezerem). Můžeme si lanovkou či zubačkou vyjet od jezera „do hor“, kde jsou vánoční trhy přímo nad jezerem.

V neděli

po snídani odjezd ze St. Gilgenu do Salzburgu, kde se konají jedny z nejhezčích a nejstarších vánočních trhů v Evropě. Projdeme  se starým městem a navštívíte „Ježíškův trh”, který se tu pořádá už od 15. století a na základě průzkumů byl vyhlášen za jeden z nejkrásnějších v Evropě. Narodil se zde W. A. Mozart a poprvé zde zazněla nejznámější vánoční koleda Tichá noc. Není divu, že se Salzburgu přezdívá „město adventu”. 

 

Ubytování:

2 x nocleh ve 4 – lůžkových pokojích v mládežnickém resortu v St. Gilgenu na břehu jezera Wolfgangsee, snídaně formou bufetu. Pokoje jsou moderně zařízeny, každý pokoj má své vlastní sociální zařízení (sprchový kout, WC), postele jsou patrové. Omezeně lze zařídit spaní ve dvoulůžkových pokojích za příplatek 600 Kč/osobu.

Stravování:

Bohatá snídaně formou bufetu.

 

DALŠÍ INFORMACE

Cena zájezdu:

 • 5.500 Kč – spaní ve 4-lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením
 • 6.100 Kč – spaní ve 2-lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením
Cena zahrnuje
 • 2 x nocleh
 • 2 x snídaně
 • Doprava mikrobusem
 • průvodce zájezdu
 • DPH
 • pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
 • Večeře a obědy
 • Cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - "pojištění")
 • vstupy do památek
 • výlet lodí přes jezero
 • výlet lanovkou nebo zubačkou
 • vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • CK VLHA


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

1.12.2023 3.12.2023 5500 Kčobjednat
2.12.2023 3.12.2023 4490 KČobjednat
9.12.2023 10.12.2023 4490 kčobjednat


Nezávazná objednávka


vánoč.wolfgansee
Copyright © 2017  VARIETA Travel