Průvod čertů v Retzu a koupání v Laa
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Dopřejeme si krásnou adventní sobotu s relaxací v bazénech termálních lázní v Laa an der Thaya s večerní zábavou v průvodu úžasných masek čertů v historickém městečku Retz. Prohlédneme si místní katakomby pod náměstím plné stánků s Vánoční tématikou, vystoupíme na věž radnice a ochutnáme plno Vánočních dobrot na náměstí. Budeme se moci vyfotit s řadou masek čertů a nebo si je pouze pohladit. Zájezd je velkým zážitkem pro dospělé i pro děti.

Lázně Laa an der Thaya
Aquapark v Laa je postaven v moderním stylu a splňuje všechny dnešní náročné požadavky návštěvníků. Uprostřed lázní se nachází velký krytý bazén, ve kterém je termální voda o velice příjemné teplotě kolem třiceti pěti stupňů. Můžete zde jen tak relaxovat či si užívat místních vířivek. Z tohoto vnitřního bazénu máte možnost vyplavat do venkovního bazénu. Venku se totiž nachází celkem tři bazény, které jsou v celoročním provozu. Rozhodně se nemusíte strachovat z toho, že vám zde bude v zimním mrazivém počasí chladno, je tomu právě naopak. Voda je zde i v zimě krásně teplá a neklesá pod šestatřicet stupňů. Oblíbenou atrakcí v Therme Laa je venkovní bazén, ve kterém se nachází slaná voda a hraje zde podvodní hudba. Stačí se potopit pod hladinu a poslouchat.

Lákadlem zdejšího aqvaparku je také vodní tobogán, který měří 90 metrů. Tento tobogán vede i vnějškem areálu a určitě vám doporučujeme, abyste ho vyzkoušeli. Není to totiž ledajaký tobogán. Ze začátku se zdá vše v pohodě, ovšem po chvíli vjedete do úplné tmy a pak začíná vzrušující jízda. Nebudeme vám zde ale vše prozrazovat, raději si to vyzkoušejte na vlastní kůži.

Vaše děti mohou ocenit i dětský koutek, který má prosklenou stěnu a nachází se o patro výš. Když už není nálada na koupání, dětský koutek určitě přijde vhod a rodiče mají v dolním Rakousku skvělou možnost, jak své děti zabavit.

Retz - městečko v dolním Rakousku
Hlavní náměstí v městě Retz představuje jedno z nejhezčích a největších tržišť Rakouska. Při prohlídce kouzelného náměstí velkého 1,2 hektaru, Domu zkázy v benátském renesančním stylu a staveb ve stylu baroka a biedermeieru, se budete cítit jako na nějaké piazze v jižní zemi. K pokoře vás vybídne 400 let stará zásada Retzu - "Všeho do času" - která je napsána velkými písmeny na cínem korunovaném Domě zkázy. Hlavní náměstí je možné projít i pod zemí. Již v 15. století potvrdil uherský král Matthias Corvinus občanům Retzu privilegium obchodovat s vínem. Zde, ve velkých vzájemně propojených sklepech o délce 21 km a 30 m hluboko v silné pískové vrstvě mořské usazeniny, byly skladovány veškeré zásoby vína z celého regionu. Jedna část tohoto zařízení byla před krátkou dobou přebudována na Sklep plný zážitků, který vás pomocí multimediálního programu a vystavených historických exponátů uvede do světa vína. Pokud opustíte středověké jádro města Retzu, očekávají poutníky nebo cyklisty idylické vinohrady a magický kraj vřesovišť. Stojí zde větrný mlýn, původní symbol města Retzu. Tento větrný mlýn pochází z 2. poloviny 18. století a je jediným funkčním větrným mlýnem v Rakousku.

Průvod čertů - Krampuslauf
Adventní zvyk Rakouských horských vesnic, tzv. Perchtenlauf nebo Krampuslauf (běh čertů). Téměř v každém městě dolního Rakouska můžeme před Vánocemi obdivovat víkendové průvody čertů. Čerti jsou oblečení do kůží, na hlavách mají ze dřeva vyřezávané masky s hrozivými výrazy. Do pochodu jim hraje rocková hudba typu Ramstein a za cinkotu zvonů a mlácení s řetězy prochází průvod přes náměstí. Diváci jsou většinou odděleni od průvodu hrazením, mohou se však často s čerty vyfotit. Není výjimkou, že je některá ta blondýnka z davu čerty unesena (a později zase vrácena). Přestože je celá akce vedena v mírumilovném stylu, může zážitek nechat - zejména u menších dětí - dost traumatické zážitky. Zvažte tedy účast velmi malých dětí na tomto zájezdu.

Program

7:00 odjezd z Ostravy
9:00 odjezd z Kroměříže
12:00 4 hodinový relax v lázních Laa a.d. Thaya
16:30 začátek průvodů čertů v Retzu
18:30 ukončení průvodu
19:00 odjezd z Retzu
21:00 příjezd do Kroměříže a Ostravy (23:00)

Nocleh a strava

Jedná se o jednodenní zájezd bez noclehu. Jídlo je možné pořídit v lázních Laa a počítáme s ochutnávkou v jednom z mnoha adventních stánků na náměstí v Retz.

Doprava

Doprava je zajištěna pohodlným autobusem nebo mikrobusem.
Nástupní místo Kroměříž, Ostrava

Cena

Z Kroměříže: 690 Kč
Z Vyškova: 690 Kč
Z Brna: 690
Z Ostravy: 890 Kč
Z Olomouce: 890 Kč

Dítě do 9,99 let v doprovodu 2 dospělých osob ZDARMA.

Cena zahrnuje:

  • dopravu autobusem, poplatky, parkovné,
  • DPH, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

  • vstup do Laa (19,5 EUR)
  • pojištění léčebných výloh do zahraničí (+24 Kč)
  • CK Frčíme
  • --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Nezávazná objednávka


čerti
Copyright © 2017  VARIETA Travel