Adventní Záhřeb + GRAZ + VÍDEŇ 
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Trojlístek nejkrásnějších vánočních trhů… Objevte šarm evropského adventu! Projdete se císařskou Vídní po bulváru Ringstrasse. Nevynecháte slavnou Albertinu či dóm sv. Štěpána. Odhalíte skryté poklady renesančního Grazu, užijete si výhledy ze Schlossbergu a magickou atmosféru Záhřebu s vůní klobásek, šunky i svařáku. Dopřejte si kouzlo Vánoc, jak ho neznáte – vydejte se na Jadran! 

 

Odjezd z Ostravy, Olomouce nebo Brna. Podrobnosti na: 

program

 

1.den

Po příjezdu do Vídně půldenní prohlídka centra Vídně, při které nemineme barokní klenot Karlskirche, slavnou Albertinu či procházku po Ringstrasse. Volné odpoledne můžete pak strávit na adventních trzích či prohlídkou vídeňských muzeí a památek. Odjezd autobusem z Ostravy v brzkých ranních hodinách (cca ve 4 hodiny). Příjezd do centra Vídně. Při společné procházce s průvodcem budeme sledovat nejkrásnější rakouský bulvár Ringstrasse, po jehož okraji se tyčí ty nejznámější památky města. Uvidíme tak barokní klenotnici Karlskirche, Státní Operu, hotel Sacher, slavné muzeum umění Albertina, Císařskou hrobku a dóm sv. Štěpána, kde bude dostatek času na prohlídku interiéru této nejvýznamnější gotické památky v celém Rakousku. Tuto zastávku lze také využít k procházce úzkými středověkými uličkami, návštěvě některé z vídeňských kavárniček či ochutnání jablečného štrúdlu nebo dortíku Sacher. Poté budeme pokračovat pěší zónou Na Příkopech s morovým sloupem, kolem chrámu, který je zasvěcen sv. Petrovi až ke komplexu Hofburgu. Hofburg je rozsáhlý areál císařského sídla habsburských panovníků. Zhlédneme exteriér budovy jezdecké školy lipicánů, Parlamentu a Burgtheateru.  Procházku zakončíme před budovou radnice, kde se konají slavné adventní trhy. Zde si můžete vychutnat pravou vánoční atmosféru s punčem, vánočním cukrovím, marcipánem, praženými kaštany a mnoha jinými dobrotami. V podvečer odjezd z Vídně a následný přejezd přes hranice do Maďarska. Ubytování a večerní procházka vánočně nazdobeným městem Šoproň, které je považováno za barokní klenot Podunají.

 

2.den

Čeká nás jedinečná sváteční atmosféra chorvatské metropole Záhřeb. Objevíme impozantní památky a architektonické skvosty. Projdeme se na náměstí bána Jelačiće, užijeme si pohodu kavárniček a nejkrásnější evropské vánoční trhy. Po snídani se přesuneme směrem na jih a překročíme hranice do Chorvatska. Naším cílem je Záhřeb, tři roky po sobě hodnocený jako město s nejkrásnějšími vánočními trhy v Evropě. Společně se po příjezdu vydáme poznávat krásy města, jehož centrum je rozděleno na dvě části – starší Gornji Grad a mladší Donji Grad. Projdeme se na slavné trhy Dolac a nevynecháme ani městskou dominantu, katedrálu Nanebevzetí Panny Marie. Na náměstí sv. Marka uvidíme řadu majestátních budov, v čele s budovou Parlamentu. Poté vyrazíme na Náměstí bána Jelačiće, jež je považováno za nejdůležitější centrum kultury a života města. Náměstí i jeho okolí je pěší zónou plnou obchodů, kaváren a v jeho středu se tyčí socha bána (místodržitele) Jelačićeho, chorvatského generála působícího v rakouské armádě v 2. polovině 19. století. Zbývající část dne strávíme na trzích, které jsou právem považovány za nejkrásnější v Evropě. Krom klasické nabídky evropských vánočních trhů doporučujeme ochutnat místní klobásy nebo istrijskou speciální sušenou šunku. Zapíjet pak můžete klasicky svařákem nebo punčem, my doporučujeme ochutnat i pivo z některého z lokálních pivovarů. 

 

3,den

Poslední den strávíme v renesančním Grazu (UNESCO). Navštívíme hlavní náměstí s krásnou radnicí a kouzelnými adventními trhy. Uvidíme unikátní umělý ostrov Murinsel. Vyjedeme zubačkou na hradní vršek Schlossberg a vychutnáme si výhledy na město. Po snídani opustíme chorvatské hlavní město a vydáme se zpět na sever. Naší hlavní zastávkou bude krásné renesanční město Graz (v češtině Štýrský Hradec), které je hlavním městem spolkové země Štýrsko. Vydáme se na prohlídku historického centra města, které je od roku 1999 zapsáno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Navštívíme hlavní náměstí s krásnou budovou radnice, které je místem konání tradičních vánočních trhů. Vánočním unikem Štýrského Hradce je množství kouzelných trhů, které vytváří tu pravou vánoční atmosféru. Najdeme jich tu celkem 14 a všechny v blízké pěší vzdálenosti. Dále uvidíme symbol města, hradní vršek Schlossberg s hodinovou věží a pevností, který vytváří jeho typické panorama. Nevynecháme ani Landhaus (Zemský dům), jehož nádvoří patří mezi nejkrásnější renesanční památky ve střední Evropě. Poté půjdeme kolem zbrojnice, která ukrývá více než 32 000 kusů zbraní a dalšího vojenského vybavení. Uvidíme také kontroverzní, moderní budovu Muzea současného umění (Kunsthaus), od které budeme pokračovat po břehu řeky Mur k Murinsel, umělému ostrovu, jehož konstrukce je klenotem moderní architektury. Zážitkem bude i výjezd zubačkou na hradní vršek Schlossberg, odkud se nám otevřou nádherná panoramata, a návštěva katedrály Domkirche. Po prohlídce města následuje volný program, který budete moci využít k návštěvě rozličných vánočních trhů a také k předvánočním nákupům. V podvečer odjezd z Grazu zpět do ČR. 

 

Co už máte v ceně? doprava autobusem 2x ubytování v hotelu 2x snídaně průvodce pojištění záruky pro případ úpadku CK

 

Co cena nezahrnuje? cestovní pojištění MHD (cca 5 EUR) a vstupné do památek doporučené kapesné (cca 80 EUR a 350 HRK) požadavek na usazení (konkrétní místa) 200 Kč/sedadlo příplatek za jednolůžkový pokoj: 1 800 Kč Vstupné na místě

Orientační ceny vstupenek na atrakce, které můžete v rámci programu či mimo program absolvovat, ovšem lze je zakoupit pouze na místě. Vstupné do památek pro zájemce: Vídeň: Hofburg (Císařské apartmány, Sisi Museum a Silberkammer): 12,90 EUR, dítě – 7,70 EUR, student – 11,90 EUR – včetně českého audio průvodce Albertina: 12,90 EUR (audioprůvodce v cizím jazyce 4 EUR), senioři – 9,90 EUR, děti do 19 let – zdarma Schmetterlinghaus: 6,50 EUR Císařská hrobka: 5,50 EUR Karlskirche: 8 EUR Stephansdom (dóm sv. Štěpána): 4,50 EUR, vstup na věž (schodiště) – 4,50 EUR, výtah – 5,50 EUR Graz: zubačka na Schlossberg: 4,40 EUR cesta tam i zpět Muzeum současného umění (Kunsthaus): 9 EUR Zbrojnice: 9 EUR katedrála Domkirche: zdarma Kde budete ubytováni? ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových a dle dostupnosti i třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením Jak je to s jídlem? snídaně v hotelu formou bufetu během dne při prohlídce města bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

ck rady na cestu

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel