adventní Budapešť
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Budapešť je jediné velkoměsto na světě, ve kterém je více jak stovka termálních pramenů

 

Trhy v maďarské metropoli, zařazené mezi 10 nejkrásnějších v Evropě, lákají především na krásný adventní kalendář zobrazující se v oknech domu Gerbeaud a na dřevěné stánky plné ukázek místních řemesel. Každoročně nechybí vánoční koncerty, k vidění jsou na trhu na náměstí Vörösmarty také lidové tance nebo třeba loutkové divadlo. V samotném centru města na vás bude čekat vánoční punč, svařák i typický lángos.

 

Program: 

 odjezd z ČR v ranních hodinách

průvodcem vedená prohlídka centra Budapešti s nesčetným množstvím památek:

 • Matyášův chrám, Rybářská bašta, bazilika sv. Štěpána, Budínský hrad, Řetězový most, návštěva vyhlášené tržnice, možnost návštěvy muzeí, galerií či lázní

  -   návrat do ČR ve večerních hodinách 

 •  

  Cena 799 Kč  zahrnuje: dopravu, služby průvodce, pojištění CK ve smyslu zákona č.159/99Sb.

  Cena nezahrnuje: komplexní cestovní pojištění včetně storna 30,-Kč/os./den. 

Nástupní místa: Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Břeclav

Nástupní místa za příplatek 100,- Kč/os: Opava, Havířov, Ostrava, Frýdek–Místek, Příbor, Nový Jičín

CK BONTON

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

termín:

Pro její báječnou atmosféru, která Vás bude doprovázet kamkoliv se vydáte. Třeba na cestě za starobylými památkami, které připomínají zlaté časy rakousko-uherské monarchie, nebo při výletu do slavných lázní, které jsou relaxačním rájem.  Dále se můžete vydat do útulných kavárniček, stylových barů, za tradičním vínem, pikantními klobáskami nebo do víru rodinné zábavy ve Vidám parku. Budapešť je zkrátka jako stánek s lahůdkami, v němž si každý vybere podle své chuti. 

Cikánská hudba, pikantní jídla, čardáš a tokajské víno. Levému břehu nejdříve dominuje mohutný královský palác obehnaný kamennou zdí. O něco dále se proti obloze tyčí věže Rybářské bašty a Matyášova chrámu. Pozoruhodné jsou i kostely pod Hradním vrchem. Nejnápadnější stavbou pravého břehu je neogotická budova parlamentu (Országház), sto let stará, 268 m dlouhá a 96 m vysoká. Má téměř 700 místností a na jeho výzdobě se podíleli nejlepší umělci své doby v zemi. Je považován za jednu z největších vládních budov v Evropě.

 

cena 990 Kč zahrnuje: dopravu, služby průvodce

cena nezahrnuje: koplex.cest.poj 

nást.místa: Valaš.Meziří, Olomouc, Prostějov,.... 

Ck Valaška

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

termín: 

odjezd z Olomoouce v 5:30 hod, prohlídka města s průvodcem, osobní volno

cena 880 Kč

cena zahrnuje: dopravu, služby průvodce

cena nezahrnuje: komplex.cest.poj, vstupy

CK B. Fantasy

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------,

 

 

Program zájezdu   2.12., 16.12.,23.12.2023

 

 

Odjezd z Brna v 5.30 hod., příjezd do Budapešti v 11 hod. Prohlídka pamětihodností s průvodcem – katedrála sv. Štěpána, Parlament, dunajské nábřeží, Hradní vrch – Matyášův chrám a Rybářská bašta, výhled z Gellértu. Po návratu do centra vánoční trhy na Vörösmártyho nám. Večer odjezd zpět do ČR, návrat do Brna kolem půlnoci.
 

 

Cena   od 1090 zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem z Brna
 • služby průvodce CK

Cena nezahrnuje

 • vstupné do památek 2.500 HUF
 • komplex cest.poj
 • příplatek za nást.místo Olomouc 290 kč

ck victoria

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Vánoční Budapešť

 

 

 

Trhy v maďarské metropoli, zařazené mezi 10 nejkrásnějších v Evropě, lákají především na krásný adventní kalendář zobrazující se v oknech domu Gerbeaud a na dřevěné stánky plné ukázek místních řemesel. Každoročně nechybí vánoční koncerty, k vidění jsou na trhu na náměstí Vörösmarty také lidové tance nebo třeba loutkové divadlo. V samotném centru města na vás bude čekat vánoční punč, svařák i typický lángos.

 

 

 

 

 

 

 

Program: Ve včasných ranních hodinách odjezd z ČR. Po příjezdu do Budapešti prohlídka nejkrásnějších míst centra Budína a Pešti - Matyášův chrám, Rybářská bašta, bazilika sv. Štěpána, Budínský hrad, Řetězový most, Náměstí hrdinů - Památník milénia. Možnost nákupů na Centrální tržnici - typické maďarské speciality. Individuální volno. Odjezd zpět do ČR v 19.00, návrat do nástupních míst cca 23.30.

 

 

 

Cena zájezdu:   1150 Kč     

 

  

 

Cena zahrnuje:      dopravu autobusem a průvodce. 

 

Cena nezahrnuje:  komplexní pojištění Kolumbus 34 Kč, včetně připojištění COVID 51 Kč

 

  

 

OLOMOUC    PROSTĚJOV BRODEK  VYŠKOV

 

POZOR vyberte si nástupní místo a nahlaste ho v CK. Nahlášené místo je závazné. Autobus nezastavuje automaticky na všech uvedených místech, ale jen na těch, která jsou dopředu v CK nahlášená.

 

Olomouc        04.55 ul. Hynaisova – letadlo, 05.00 bus zastávka Fak. nem. u.l Brněnská směr Prostějov (Olomouc je svozovým místem a doprava může být zajištěna osobním autem, mikrobusem podle počtu.)

 

Prostějov       05.20 hl. nádraží st. H, 05.25 MHD Plumlovská sídl., 05.30 MHD Brněnská Posl.halíř

 

Brodek u PV  05.45 bus zastávka na náměstí

 

Vyškov            05.55 Duk. tř. gymnázium      

 

Rousínov        06.05 benzina u dálnice (vedle motorestu Bonaparte) - na vyžádání

 

Brno                06.20 čerpací stanice OMV u Avion Shopping Parku- na vyžádání

 

 ck ftl

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

termín

 

akční cena  750 Kč

 

 

PROGRAM:

 

Ráno z Brna odjezd do Budapešti. Po příjezdu si prohlédneme hradní část města, kde uvidíte Královský palác a Rybářskou baštu, ze které je krásný výhled na břeh Dunaje a také významný gotický kostel Matyášův chrám. Kolem poledne Vás čeká peší prohlídka historického centra s honosnými bulváry. Poté budete mít volno k návštěvě adventních trhů na Vörösmartyho náměstí, kde najdete nepřebernou řadou místních specialit. Vánoční trhy v Budapešti na náměstí Vörösmarty, charakterizuje svátečně vyzdobené prostranství s tradičním vánočním stromem, stánky s vánočním zbožím a jeviště s bezmála stem připravených programů. Jedinečná, bezmála měsíc trvající událost, se postupem času rozvinula v mezinárodní atrakci. Za svoji popularitu vděčí zejména tradičním oblíbeným programům, jako jsou: otevírání Adventního kalendáře v kavárně Gerbeaud, oživlý Betlém, soutěž ve zdobení vánočního stromku, ad. Hlavní atrakcí budapešťských Vánoc zůstává vánoční trh, na kterém lidoví umělci a drobní řemeslníci prodávají své rukodělné výrobky s vánoční tematikou. Vánoční atmosféru zvýrazňuje vůně perníčků, skořice, svařeného vína i jehličí linoucí se po celém náměstí.

 

Buďte tedy srdečně zváni na tradiční svátky klidu, vánoční pohody a vzájemného porozumění Vánoční trhy v Budapešti patří mezi deset nejkrásnějších v Evropě. A tak není divu, že do maďarské metropole kromě tisíců turistů jednou za rok zamíří z finského Laponska i skutečný a nefalšovaný Mikuláš – Joulopukki. Budapešťské vánoční trhy toho však nabízejí daleko víc.

 

K večeru je odjezd z Budapešti do nástupních míst. Předpokládaný příjezd je v pozdních večerních hodinách.

 

Cena zahrnuje: dopravu zahraničním autobusem, služby delegáta

 

Cena nezahrnuje: cestovní pojištění 30 Kč/osoba

 

Nástupní místa: Olomouc, Přerov, Kroměříž, Vyškov, Rousínov, Brno

|CK APOLLON

 

 

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

2.12.2023 od 1090 Kčobjednat
16.12.2023 od 1090 Kčobjednat
23.12.2023 od 1090 kčobjednat


ván.Budapeš´t
Copyright © 2017  VARIETA Travel