nejvyhledávanější památky Polska
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Poznávací zájezd do Malopolska, které je nejmalebnější a nejrozmanitější oblastí v srdci střední Evropy. Díky oblíbeným místům, jako jsou Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Krakow s Wieliczkou a Šlak Orlích hnízd. Krakovský Wawel je duchovním a historickým jádrem celého národa. I romantický Ojcowský národní park a Jasná Góra v Čenstochové jsou častým cílem návštěvníků z celého světa.

1. den: odjezd v ranních hodinách,  možnost nástupu i v Olomouci. Přesun do Polska. WADOWICE – rodiště papeže Jana Pavla II., prohlídka muzea. KALWARIA ZEBRZYDOWSKA – jedno z nejvýznamnějších poutních míst v Polsku. Památka kulturního dědictví UNESCO. Vycházka po křížové cestě. WIELICZKA – historické centrum dobývání polské soli. Exkurze do solného dolu, který je jedním z nejstarších činných v Evropě. Důl je zapsán na Seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Možnost prohlídky i podzemního muzea, sochy vytesané z kamenné soli, podzemní jezírko.

2. den: KRAKOW – druhé největší turistické centrum v Polsku. Městské historické jádro je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. WAWEL – královský zámek. Možnost prohlídky reprezentačních komnat s průvodcem. Za prohlídku stojí katedrála sv. Stanislava včetně výstupu na věž. Zikmundova kaple je považována za vrcholné renesanční dílo v rámci celého Polska. Je také nazývána perlou renesance na sever od Alp. V kryptě je pochován i polský prezident Kaczynski s manželkou. RYNEK GLÓWNY – největší středověké náměstí ve střední Evropě. Tržnice Sukiennice, radniční věž. OJCOWSKÝ NÁRODNÍ PARK – vycházka malebnou oblastí s vápencovými skalami různých tvarů. Nejslavnější skálou je Herkulův kyj. OJCÓW – zřícenina středověkého hradu.

3. den: ŠLAKEM ORLÍCH HNÍZD – putování zajímavou krajinou mezi Krakovem a Čenstochovou. Uvidíte spoustu přírodních i historických památek. OGRODZIENIEC – jeden z nejmalebnějších a nejrozsáhlejších hradů na trase Orlích hnízd. MIRÓW – zřícenina hradu na skalním hřebeni. BOBOLICE – vycházka na nově opravený královský hrad. OLSZTYN – poslední „orlí hnízdo“, vycházka na rozsáhlou zříceninu hradu. CZESTOCHOWA – možnost účasti na večerní mši na Jasné Góře.

4. den: CZESTOCHOWA – jedno z nejvýznamnějších poutních míst v Evropě. JASNÁ GÓRA – klášter a gotický kostel, zázračný obraz Černé Madony. Papežský sál s cyklem nástěnných textilií ze života sv. Otce Jana Pavla II. Na hradbách je křížová cesta, muzea zdarma. OTMUCHÓV a PACZKÓW – krátké zastávky v historických městech. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.00 hodin.

 • Ubytování

  2x hotel Wieliczka, 1x hotel Czestochowa

 • Stravování

  Snídaně. Večeře individuálně v hotelových restauracích.

 •  

  Cena zahrnuje:

 • autob.doprava, 3x ubytování, 3x snídaně a průvodce
 • Ck HOŠKA


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

8.8.2019 11.8.2019 5150 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Krakow
solné doly
Copyright © 2017  VARIETA Travel