Mexiko
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

Vydejte se s námi do jedné z nejkrásnějších zemí Latinské Ameriky. Projedete přes pohoří s aktivními sopkami jako je Popocatépetl, krajinou kaktusů a kaňonů až do oblasti úrodných údolí. Prohlédnete si honosná koloniální města z dob španělské nadvlády i prosté vesničky indiánů. Navštívíte archeologické památky světového významu jako je Teotihuacán či Chichen Itzá. Na závěr si užijete bělostného písku na plážích poloostrova Yucatán a komfortu 4* resortu s programem all inclusive.

Program zájezdu

1. den: V ranních hodinách odlet z Prahy do Mexico City (přestup v Paříži). V podvečerních hodinách transfer do hotelu. Ubytování. 

2. den: Snídaně. Odjezd k archeologickému nalezišti Teotihuacán. Cestou projedete přes náměstí Tří kultur, kde můžete obdivovat stavby z dob Aztéků, Španělů a moderní mexické architektury. Poté prohlídka baziliky Panny Marie Guadalupské, nejvýznamnější katolické svatyně v celé Latinské Americe. Dále navštívíte Teotihuacán (UNESCO), jednu z nejvýznamnějších památek starověkého světa. Prohlídka paláců, chrámů a pyramid Slunce a Měsíce. Návrat do hotelu v Mexico City. 

 

3. den: Snídaně. Prohlídka Mexico City s hlavními třídami Paseo de la Reforma a Avenida Juárez a historickým centrem (UNESCO). Navštívíte hlavní náměstí Zócalo s Národním palácem a katedrálou. Podíváte se na ruiny hlavního aztéckého paláce. Poté návštěva historického parku Chapultepec a Antropologického muzea. Návrat do hotelu v Mexico City. 

 

4. den: Snídaně. Odjezd do historického města Taxco, jež leží v překrásné scenérii na úpatí hory. Město bylo známé pro těžbu stříbra a jeho zpracování. Stříbro se zde již netěží, ale můžete si zakoupit překrásné stříbrné výrobky. Prohlídka koloniálního centra města. Ubytování. 

 

5. den: Snídaně. Odjezd do města Puebla. Za příznivého počasí je možno cestou spatřit sopky Popocatépetl a Iztaccihuatl. Vulkány dominují celému údolí, ve kterém leží město Puebla, které je opravdovým skvostem koloniální architektury (UNESCO). Budete moci obdivovat kouzelná náměstí, barokní paláce, katedrálu či místní trh. Poté odjezd do města Oaxaca překrásnou krajinou s typickými kaktusy. Ubytování.

 

6. den: Snídaně. Návštěva starodávného hlavního města Zapotéků Monte Albán (UNESCO), umístěného na jedinečném místě na vrcholku hory. Prohlídka observatoře, paláců či stadionu pro hru zvaná pelota. Poté prohlídka města Oaxaca (UNESCO) které se nachází 1 500 metrů nad hladinou moře. Návštěva kostela Santo Domingo a bývalého dominikánského kláštera, jež nyní slouží regionálnímu muzeu. Zde můžete obdivovat nejvýznamnější archeologické nálezy kultur Zapotéků a Mixtéků. Poté prohlídka hlavního náměstí s vládním palácem a katedrálou. Exkurze do výrobny produkující typický místní nápoj Mezcal. Ten proslul převážně červy “gusano rojo“, kteří se vkládají přímo do lahve s pálenkou. Ubytování v Oaxace.

 7. den: Snídaně. Odjezd do Tule a prohlídka místního 2000 let starého stromu, jehož obvod je neuvěřitelných 58 metrů. Poté navštívíme významné archeologické naleziště Mitla, obývaného kulturami Zapotéků a Mixtéků, jež je obklopeno současným městečkem San Pablo de Mitla. Odpoledne přejezd přes pohoří Sierra Madre do města Tuxtla Gutierrez ve státě Chiapas. Ubytování. 

8. den: Snídaně. Odjezd do přístavu a projížďka lodí kaňonem Sumidero. Můžete obdivovat strmé stěny, zdvíhající se až do výšky jednoho kilometru po obou stranách kaňonu či místní bohatou faunu a flóru. Poté přejezd do země Mayů, do města San Cristóbal de las Casas – prohlídka koloniálního centra města. Návštěva místní indiánské komunity ve vesnici San Juan Chamula a Zinacantán, kde indiáni stále udržují své tradiční kroje a zvyky. Ubytování. 

 

9. den: Snídaně. Odjezd do města Palenque. Návštěva zapomenutého města mayské civilizace Palenque (UNESCO), obklopeného deštným pralesem. Město tvoří přes 500 budov a vy si prohlídnete ty nejvýznamnější z nich, jako je chrám Nápisů či chrám Slunce. Ubytování. 

 

10. den: Snídaně. Přejezd do státu Campeche a do stejnojmenného města, ležícího na břehu mexického zálivu. Prohlídka centra města Campeche, jež je známé svou překrásnou koloniální architekturou (UNESCO) a jež bylo jedním z hlavních španělských přístavů při cestách do Nového světa. Ubytování. 

 

11. den: Snídaně. Navštěva mayských archeologických lokalit Uxmal (UNESCO) a Kabáh. V podvečerních hodinách příjezd do Meridy. Ubytování. 

 

12. den: Snídaně. Návštěva nejvýznamnější a nejzachovalejší archeologické památky Yukatánu Chichén Itzá (UNESCO), založeného již v roce 514 našeho letopočtu. Prohlídka celého areálu s observatoří, Kukulkánovou pyramidou či chrámem Jaguára. Cestu po mayských významných místech zakončíme na břehu Karibského moře v městečku Tulum, kde se nachází jediné mayské chrámy umístěné na břehu moře. Poté odjezd do letoviska Playa de Carmen na Mayské riviéře. Ubytování.

 

13. den: All inclusive. Odpočinek na pláži. Možnost fakultativního výletu na ostrov Cozumel. 

 

14. den: All inclusive. Odpočinek na pláži. 

15. den: All inclusive. Odpočinek na pláži. V odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet zpět do ČR (přestup v Paříži).

16. den: V odpoledních hodinách přílet do Prahy.

Cena za osobu zahrnuje:

 • ubytování 14 nocí se snídaní v hotelu 3*/4* ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • leteckou dopravu Praha – Mexico City a Cancún – Praha s přestupem v Paříži (včetně letištních poplatků ve výši 9 400 Kč)
 • 3x all inclusive v resortu na pobřeží
 • transfery z/na letiště v Mexico City/Cancúnu
 • výlety dle programu včetně vstupů (doprava klimatizovaným mikrobusem či dálkovým autobusem)
 • služby česky/slovensky hovořícího a místního průvodce

Cena za osobu nezahrnuje:

 • cestovní pojištění (1 220 Kč/pobyt pro osoby do 69 let; 1 880 Kč/pobyt pro osoby nad 70 let)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (10 990 Kč)
 • případné fakultativní výlety
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • CK DELFIN

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MEXIKO - VELKÁ INDIÁNSKÁ CESTA K PACIFIKU A KARIBIKU

VELKÝ OKRUH MEXIKEM

27.11.-12.12.2018

Mexico City - Teotihuacan - Tonantzintla - Cholula - Puebla - Tehuacanské údolí - kaktusový les - Oaxaca - Puerto Escondido - kaňon Sumidero - San Cristobal - Agua Azul - Palenque - Villahermosa - Campeche - Uxmal - Merida - Chichén Itzá - Valladolid - cenote Zací a Dzitnup - Tulum        

 

1. den zájezdu:
Odlet s průvodcem do Mexico City. Transfer do hotelu v centru MEXICO CITY. Nocleh.

2. den zájezdu:
MEXICO CITY. Dopoledne prohlídka Antropologického muzea, které soustřeďuje komplexní sbírky mexických indiánských kultur, od obřích olméckých hlav až po Aztéky a život po conquistě. Mexico City – hlavní náměstí Zocalo, centrum hl. města Aztéků Tenochtitlánu, katedrála, Latinskoamerická věž, Plaza Garibaldi s tradičními muzikanty mariachis aj. Nocleh v centru Mexico City.

3. den zájezdu:
Město bohů - TEOTIHUACAN s gigantickými pyramidami z doby 1000 let před Aztéky. Návštěva nejvýznamnějšího poutního místa Mexika, baziliky Panny Marie Guadalupské, zde se měla roku 1531 zjevit Aztékovi Juanu Diegovi Panna Maria s hnědou pletí. Návrat na nocleh.

4. den zájezdu:
Přejezd do oblasti Puebly, výhledy na vulkán POPOCATEPETL (5430 m.n.m), jedinečný mariánský kostel v TONANTZINTLE (indiánské baroko), svaté indiánské město CHOLULA s největší americkou pyramidou a výstavné koloniální město PUEBLA. (druhá největší mexická katedrála). Možnost ochutnávky místní speciality, omáčky Mole Poblano, do které se přidává čokoláda. Nocleh v Pueble.

5. den zájezdu:
TEHUACANSKÉ ÚDOLÍ – cesta do Tehuacanu, procházka v pohádkovém kaktusovém lese uprostřed Mexika. Večer příjezd do Oaxacy. Možnost ochutnávky mezcalu, vyráběného stejně jako tequilla z agáve. Nocleh v Oaxace.

6. den zájezdu:
OAXACA – koloniální architektura a fantastická zapotécká metropole MONTE ALBAN (akropole na Jaguářím vrchu s pyramidami zapotécké kultury z první poloviny 1.tisíciletí n.l.). Přejezd k Pacifiku.

7. den zájezdu:
Letovisko PUERTO ESCONDIDO. Odpočinek na romantických pacifických plážích, možnost šnorchlování.Vynikající rybí speciality. Nocleh v Puerto Escondido.

8. den zájezdu:
Relaxace u Pacifiku, magický oceán, písečné pláže, útesy nebo výlet do laguny MANIALTEPEC za pozorováním vodních ptáků v mangrovníkových porostech. Noční přejezd do Chiapas do Tuxtly Gutierez.

9. den zájezdu:
Cesta do legendami opředeného KAŇONU SUMIDERO symbolu státu Chiapas (až 1km vysoké kolmé stěny, projížďka lodí po řece Grijalva, krokodýli a vodní ptáci). SAN CRISTOBAL, prohlídka indiánsko - koloniálního horského města s nádhernými barokními kostely a koloniálními paláci. Nocleh v San Cristobalu.

10. den zájezdu:
Relaxace a možnost koupání v nádherných kaskádách AGUA AZUL a v 35m vysokém vodopádu MISOL HA. Návštěva tajuplného mayského města v džungli, kde 68 let vládl král Pakal, PALENQUE s pyramidami i nejzachovalejším palácovým komplexem. Nocleh ve VILLAHERMOSA.

11. den zájezdu:
Dopoledne archeologický park Museo de la Venta, vydáme se po stopách první významné mezoamerické civilizace tajemných Olméků. Odpoledne přejedeme do nádherného koloniálního města CAMPECHE na poloostrov Yucatán, opevněné historické centrum plné barevných domů a bašt, pevnost San Miguel s výhledem na město, náboženské centrum Catedral de Nuestra senora, Nocleh v Campeche.

12. den zájezdu:
Prohlídka haciendy na zpracování sisalu, textilního vlákna získávaného z listů agáve sisalové. Cesta do oblasti Puuc: mayské město UXMAL s pyramidou oválného půdorysu a nádhernými zdobnými chrámovými nádvořími. Přejezd do MERIDY, prohlídka historického centra hlavního města Yucatánu, palác dobyvatelů Yucatánu Montejů. Nádherné nástěnné malby, murales, o dějinách Mexika v Palacio Gobierno. Nocleh ve Valladolidu.

13. den zájezdu:
Prohlídka jedinečně zachovalého maysko-tolteckého města CHICHEN ITZA. Dokonalá pyramida El Castillo, největší hřiště na rituální míčovou hru v Mezoamerice, lešení z lebek, posvátná cenota, ohromná přírodní nádrž, uctívaná jako brána do podsvětí a mnohem více uvidíme v tomto fantastickém městě. Návrat do krásného koloniálního města VALLADOLID, prohlídka centra včetně klášterního komplexu San Bernardino, návštěva a možnost koupání v zatopených jeskynních cenotách ZACÍ ci DZITNUP. Nocleh v Tulumu.

14. den zájezdu:
Odpočinek a relaxace u Karibiku. Prohlídka mayského pevnostního města na útesech TULUM, dostavěného těsně před příchodem Španělů, úžasné potápění, bílý písek, prostě ráj na zemi. Možnost šnorchlování na korálovém útesu (cca 15-20 $) nebo návštěva nádherné Gran Cenote (cca 10 $). Nocleh v Tulumu.

15. den zájezdu:
Koupání na karibských plážích v Tulumu. Odpoledne přejezd na letiště do Cancunu. Odlet domů.

16. den zájezdu:
Návrat do vlasti.

Cena zahrnuje

 

 • leteckou přepravu Praha - Mexiko City - Cancun - Praha vč. letištních tax a poplatků
 • 12x ubytování v hotelech - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
 • 12x snídani
 • dopravu místními dálkovými autobusy a pronajatými minibusy dle programu
 • průvodce

 

Cena nezahrnuje

 

 • vstupné, fakult. výlety a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

 

Fakultativní příplatek

 

 • 1lůžk. pokoj 5990 Kč (povinné při nedoobsazení)
 • komplexní pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu 1150 Kč
 • CK REDOK

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

OKRUH MEXIKO -

YUCATAN

To nejlepší z Yucatánu

Cancun - Chichén Itzá - Merida - Uxmal - Campeche -

Palenque - Chetumal + pobyt na Playa del Carmen

 

5 nocí poznávací okruh + 5 nocí pobyt

v hotelu The Reef Cocobeach nebo Playacar **** s All Inclusive

 

26.01.2019 - 06.02.2019 (12 dní / 10 nocí)

64990 Kč

cena zahrnuje

- leteckou přepravu Praha-Paříž–Cancún a zpět - let s Air France

- 5x nocleh s polopenzí ve 3* během okruhu

- 5x nocleh v The Reef Cocobeach nebo Playacar s All inclusive,

anebo jiný hotel dle výběru

- doprava klimatizovaným minivanem během okruhu

- český / slovenský průvodce

- vstupy do archeologických nalezišť

Cena nezahrnuje:

- fakultativná výlety mimo program

- cestovní pojištění

CK ESO

 

 

 

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

27.11.2018 12.12.2018 71500 Kčobjednat

FIRST MINUTE

26.1.2019 6.2.2019 64990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


mexiko
mexiko
Copyright © 2017  VARIETA Travel