termální lázně Maďarska
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Oblíbený zájezd, kombinující poznávání Maďarska s odpočinkem a relaxací v léčivých termálních vodách. Vyzkoušíme blahodárné léčivé účinky termálních vod v Bükfürdo, Hevízu i Šárváru, navštívíme středověkou Šoproň nebo maďarské Versailles zámek Fertöd. Termální lázně, místní kuchyně, víno pověstné klobásky, marcipán, to je naše pozvánka do Maďarska.
Šoproň – zámek Fertöd - Bük – Bükfürdö – Köszeg – Hévíz – Keszthely – Sárvár 

Popis

 

1. den zájezdu
Odjezd z ČR v ranních hodinách (9:00 hod), průjezd Rakouskem. Prohlídka města ŠOPROŇ na rakousko-maďarské hranici, dokonale zachované středověké jádro s hradbami, gotickými domy, kostely a kláštery. Barokně-rokokový zámek FERTÖD je přezdíván maďarské Versailles, podle něhož byl tento honosný palác vystavěn maďarským magnátem Miklósem Esterházym. Stejně jako Versailles, je i Fertöd obklopen rozsáhlým francouzským parkem. Odpoledne městečko BÜK, ubytování, večeře v restauraci - typické maďarské speciality. 

2. den zájezdu
Po snídani krátký výlet za poznáním pohraničního opevněného města KÖSZEG se starobylým hradem a nesmírně zajímavým muzeem marcipánu. Poté již celodenní koupání a relaxace v termálních lázních BÜKFÜRDÖ s nespočtem relaxačních i zážitkových bazénů. Zdejší termální léčivá voda je bohatá na minerály, díky čemuž je koupání doporučováno na poruchy pohybového ústrojí, poúrazové terapie a léčení nemocí páteře. Pitné kůry pomáhají při zažívacích potížích. Maďarské speciality, nocleh. 

3. den zájezdu 
Celodenní výlet a koupání v přírodních termálních lázní HÉVÍZ. Zatopený vyhaslý sopečný kráter s mírně radioaktivní vodou o teplotě až 33°C s obsahem síry a dalších minerálů. Zdejší voda má blahodárné účinky na kloubová onemocnění, revmatické a gynekologické potíže. Pitné kůry opět napomáhají při zažívacích potížích. Možnost nákupů typického maďarského vína a klobásů. Cestou na ubytování prohlídka malebného města KESZTHELY na břehu jezera Balaton a honosného barokního paláce osvíceného rodu Festetics. Večeře a návrat na nocleh. 

4. den zájezdu 
Po snídani moderní termální lázně SÁRVÁR s rozsáhlým parkem a vodní hladinou přesahující neuvěřitelných 3600 m2. Vedle léčebných bazénů jsou k dispozici zážitkové bazény s vlnobitím, skluzavkami a dalšími atrakcemi. Voda bohatá na minerály a stopové prvky blahodárně působí na kloubová onemocnění, revmatické a gynekologické potíže. Návrat do ČR ve večerních hodinách (20:00 hod).

Cena zahrnuje

  • dopravu luxusním klimatizovaným busem
  • 3x ubytování v soukromí - 2lůžkové pokoje s příslušenstvím
  • 3x snídani
  • 3x večeře
  • průvodce

Cena nezahrnuje

  • vstupné včetně vstupů do lázní
  • fakultativní služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

  • 1lůžkový pokoj 600 Kč
  • komplexní pojištění včetně storna zájezdu 140 Kč

Nástupní místa

30.03. - 02.04. Odjezd F, L + Ostrava (+500)
28.04. - 01.05. Odjezd F, L + Ostrava (+500)
13.09. - 16.09. Odjezd F, L + Ostrava (+500)

 

Ubytování

  • Dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím v soukromých domech v rámci jedné ulice na okraji Büku. Snídaně je podávána ve společné jídelně každého domu. K dispozici jsou prostory pro venkovní posezení i větší skupiny osob. Večeře o 3 chodech je podávána ve stylové maďarské restauraci, místní speciality. 

Orientační ceny vstupného

Zámek Fertöd – prohlídka zámku 2 000 HUF 
Zámek Fertöd – prohlídka parku 1 000 HUF
Bükfürdö – celodenní skupinový vstup do I. relaxační zóny 9 €
Hévíz – 4hodinový jezerní vstup 3 700 HUF
Hévíz – kabina k platné vstupence 1 000 HUF
Sárvár – celodenní skupinový vstup 11 € 

Vstupné do některých lázní je možno platit mimo forintů i v € (viz. rozpis cen výše) nebo i platební kartou. Avšak v případě zvýhodněných skupinových cen je podmínkou, aby min. 21 osob platilo vstup ve stejné měně. V opačném případě není na skupinovou slevu nárok. Kde je vstup možno platit v €, bude tedy průvodce vybírat částku za (skupinový) vstup za osobu v €. 

Ck REDOK

 
 
 


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Velikonoce

19.4.2019 21.4.2019 4315 Kčobjednat
9.5.2019 12.5.2019 4315 Kčobjednat
12.9.2019 15.9.2019 4315 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel