Benátky a závod plachetnic
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

3 denní poznávací zájezd do Benátek obohacen o závod plachetnic

 

PROGRAM:

1. den (So): Odjezd z Brna ve 21:00 hod (svozy navazují) - bývalé autobusové nádraží naproti hotelu Grand noční přejezd přes Rakousko do Itálie

2. den (Ne): Celodenní pobyt v Benátkách - v ranních hodinách příjezd busem na okraj Benátek - Mogliano, společně odjezd příměstským vlakem do Benátek -Venezia S. Lucia. Odtud začíná pěší prohlídka podél Canalu Grande k mostu Ponte di Rialto a na tržnici, kde je osobní volno 1,5 hod. na nákupy a občerstvení. Pak následuje třiceti minutová plavba vaporettem se zastávkou u kostela Santa Maria della Salute, který byl postaven v období moru, jež postihl Benátky v roce 1630. Vaprettem doplujeme až k Arzenálu. Je to komplex loděnic kolem Velkého doku, který založil v roce 1104 dóže Orlando Falieri. Právě tady vznikaly pod rukama mistrů loďařů válečné i obchodní lodě, které tvořily základ slavné benátské flotily. Dnes už svému původnímu účelu neslouží, částečně se Arzenál stal výstavní plochou slavného přehlídky moderního umění Bienále. Sídlí zde také Centrum strategických studií italského vojenského námořnictva. Od Arzenálu pokračuje pěší prohlídka podél pobřeží - Basilika a náměstí sv. Marka se zvonicí, Kampanila, Most vzdechů, Dóžecí palác, Prokurace, Hodinová věž. Odpoledne volný program s možností shlédnutí závodu ve veslování v benátské laguně. Na 33 km dlouhou trať od nám. sv. Marka vyráží tisícovka lodí, člunů a jiných plavidel a plují podél pobřeží směrem k Arsenale, kolem Murána a dalších ostrovů na severu a zpět po velkém kanále do zátoky sv. Marka. Ve všem Vám bude nápomocen průvodce. Ve večerních hodinách odjezd z Benátek - plavba vaporettem po Canalu Grande k nádraží a odtud opět odjezd vlakem do Mogliana. Noční přejezd přes Itálii a Rakousko.

3. den (Po): Příjezd do Brna v ranních hodinách – svozy navazují.

 

Cena zahrnuje: dopravu zahraničním busem s klimatizací, WC, DVD a barem s nápoji za Kč, služby průvodce

Cena nezahrnuje: příměstský vlak do/z Benátek, vaporetto, parkovné - celkem 20 € - platba v buse u průvodce

Možné příplatky: komplexní cestovní pojištění včetně storna 90 Kč/osoba/ zájezd, místenka v buse 100 Kč/osoba

 

Orientační ceny vstupů: Dóžecí palác + Museo Correale + Museo Archeologico Nazionale 18 € (6-14 let, studenti do 25 let, senioři nad 65 let 11 €), galerie Baziliky S. Marco 5 €, Kampanila 8 €, Benátky – Academia cca 14 € (studenti 11 €)

Nástupní místa: Brno, Pohořelice, Mikulov bez příplatku

 

Svozová místa: Praha, Bratislava 450 Kč/os./obousměrně

Ostrava, Frýdek-Místek, Opava, Nový Jičín, Příbor 350 Kč/os./obousměrně

Zlín, Jihlava, Olomouc, Kroměříž, Uherské Hradiště 250 Kč/os./obousměrně

Hranice na Moravě 300 Kč/os./obousměrně

CK Apollon

 

 

benatky_obr1
Copyright © 2017  VARIETA Travel