plavba Kuba a Karibik
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo ikona_lod

Havana, Costa maya, Belize city, Isla de roatan a Isla de la juventud

Poznejte Kubu a její hlavní město Havanu, její architektonické památky, latinskoamerické tance místních obyvatel, seznamte se s výrobou kubánských doutníků. Dostanete se na ostrov Isla De Roatan, takový kousek ráje na zemi, s nádherným podmořským světem. A mnoho dalšího. Užijte si exotiku s námi.

Poznámka: 3. nebo 4. osoba na společné kajutě nelze pro tuhle plavbu.

MSC Armonia +

Loď střední třídy plavební společnosti MSC CRUISES. Perfektně sladěný decentní interiér lodi na velmi dobré úrovni. Skvělé gastronomické služby, zábavné programy, animační programy. To jsou lákadla, která Vás vtáhnou do nádherné atmosféry poznávacích plaveb.

 

 • Počet hostů: 2087
 • Posádka 700
 • Počet kajut 777
 • Délka lodi 251 m
 • Šířka lodi 29 m
 • Počet palub 12
 • Rychlost v uzlech 21
 • Ponor 6 m
 • Registrace lodi Bahamy
 • Rok výroby 2007 REPAS

Program zájezdu

1.den ČR-PRAHA-ODJEZD

Dopoledne sraz všech klientů na letišti v Praze a odlet do Havany letem linkovou leteckou přepravou s přestupem. Ve večerních hodinách přílet do Havany a transfer do přístavu. Transfer do přístavu je v ceně zájezdu. Následuje nalodění, ubytovaní, bezpečnostní cvičení, prohlídka lodi a první večeře. Po večeři možnost návštěvy večerní Havany, popř. pokud máte rádi latinskoamerické tance, doporučujeme návštěvu TROPICANA CABARET. Cabaret Tropicana je pestrým kulturním vystoupením s nealkoholickými a alkoholickými nápoji, plným hudby, tance a krásných tanečnic a tanečníků.

2. den HAVANA 00.00-23.55

Havana, nebo také La Habana je hlavní město Kuby. Nachází se v severozápadní části ostrova u pobřeží Karibského moře. V Havaně žije přibližně 2,2 milionu obyvatel a je tak největším kubánským městem. Město bývá často přezdíváno jako Paříž Karibiku a Stará Havana je zařazena na seznamu Světového dědictví UNESCO. Havanu založil v roce 1515 španělský conquistador Diego Velazquez de Cuellar původně jako pevnost, která sloužila jako základna pro další dobyvatelské výpravy. Největší prosperity dosáhla Havana v 18. a 19. století, kdy také vzniklo velké množství architektonických památek. V první polovině 20. století mířili do Havany tisícovky amerických turistů. Obrat nastal v roce 1961 po nástupu Fidela Castra k moci, kdy se také začalo s budováním moderních budov. V dnešní době pracuje město na obnově a rekonstrukci významných památek a hlavních turistických cílů. Zavítat můžete na fakultativní výlet do kubánských továren na výrobu doutníků Fabrica de Tabacos Partagas, dále pak ke Capitolio Nacional velmi připomínajícího Capitol z amerického Washingtonu DC, nebo na vyhlášenou promenádu Malecon proslavenou především úchvatnými výhledy na západ slunce. Delegát se tento den bude účastnit fakultativního výletu s MSC CRUISES.

V této destinaci se bude delegát CK RIVIERA TOUR účastnit tohoto fakultativního výletu (výlet je za příplatek):

Výlet do nádherné krajiny v údolí Viňales, úrodné oblasti, kde se pěstují plodiny jako je třeba tabák. Jízdou přes úchvatné scenérie začínáte v provincii Pinar del Rio, kde je místní a zároveň největší továrna na tabák ve městě. Při návštěvě továrny zjistíte, jak se rolují nejznámější kubánské doutníky Habanos a budete mít možnost uvidět tabákové pole. Další zastávka na cestě, je na vyhlídce v Los Jazmines. Po cestě zpátky budete mít panoramatický pohled na vesnici Viňales včetně zastávky v údolí Dos Hermanas, kde budete mít šanci vidět nástěnné malby, které zdobí skalní stěny. Navštívíte místní restauraci a vychutnáte si typický kreolský oběd.   

V případě Vašeho zájmu si výlet můžete fakultativní výlet zakoupit za zvýhodněnou cenu 3.490 Kč při rezervaci zájezdu. (Katalogová cena výletu 3.990 Kč) 

3. den PLAVBA NA MOŘI

Po náročných dnech poznávání Kuby je třeba čas na odpočinek. Využijeme tedy pohostinnosti lodní společnosti, budeme vychutnávat koktejly, drinky a sluníčko.

4. den BELIZE CITY 08:00-17:00

Sedmdesátitisícové moderní město s bohatou koloniální historií. Jednou z atrakcí, kterou zde můžete navštívit, je budova nového muzea či turistická vesnice. Nedaleko města se nachází nádherné laguny, na nichž se můžete směle prohánět na kanoi a obdivovat divokou přirodu, nebo si třeba zarybařit. Potápění na koralovém útesu je opravdu nevšední zážitek. Je ovšem potřeba se k němu dostat lodí, vyplatí se najmout si člun i s místním průvodcem. Zajímavá je také procházka džunglí v Blue Hole National Park, který leží v pohoří Maya Mountains hned vedle silnice Hummingbird Highway. V džungli je ukryté sladkovodní jezero, ve kterém je velmi příjemné se vykoupat.

V této destinaci se bude delegát CK RIVIERA TOUR účastnit tohoto fakultativního výletu (výlet je za příplatek):

Prozkoumejte Belize City jeho barevné památky, historii  na vozíku pod širým nebem. Váš průvodce Vám poví bohatou historii a kulturní rozmanitost této bývalé britské kolonie. Budete cestovat do centra přes staré městské části. Úzké uličky jsou lemovány kuriozními  malými obchůdky a hotely. Vychutnejte si ukázkovou koloniální architekturu. Vydáte se na kontrastní cestu městských částí, od domu bývalého britského guvernéra, obytných bohatých čtvrtí až po chudé pracovní čtvrti. Uvidíte první anglikánský kostel ve Střední Americe, postavený otroky za použití cihel dovezených obchodními loděmi. Katedrala Sv. Jana byla postavena v roce 1812 a přežila dva hurikány a stala se nejstarší budovou v Belize.

V případě Vašeho zájmu si výlet můžete fakultativní výlet zakoupit za zvýhodněnou cenu 1.190 Kč při rezervaci zájezdu. (Katalogová cena výletu 1.790 Kč) 

5.den ISLA DE ROATAN 08:00-17:00

Celoročně zelený Roatan je překrasný koralový ostrov s písečnými plážemi v bezpečném prostředí Karibského moře. Je ideálním místem pro potápěče, jachtaře, milovníky vodních sportů a koupaní. K ostrovu Roatan denně připlouvají velké cestovní lodě z Floridy při svém putování po karibské oblasti. Roatan je tichý a bezpečný přístav, je to „kousek ráje “ na této planetě. Plavební společnost nabízí nepřeberné možností využití volného času na pláži, nebo v zázemí ostrova. Jsou to beach volejbal, výuka latinskoamerických tanců na pláži, různé soutěže, poznávací výlety, plážové sporty, relaxační masáže, půjčování loděk, kajaků, vodních skůtrů, nabídka pronájmu motorových lodí, prohlídky podmořského života v okolí ostrova z vyletních lodí se skleněným dnem a potápění všeho druhu, včetně kurzů pro začátečníky. Dále se nabízí návštěva zoologické farmy ještěrů Iguanas, terárií s obřími želvami, žraloky a mořskými rybami, vodní show…. Delegát se tento den bude účastnit fakultativního výletu s MSC CRUISES.

V této destinaci se bude delegát CK RIVIERA TOUR účastnit tohoto fakultativního výletu (výlet je za příplatek):

První zastávka bude na panoramatické vyhlídce, odkud si můžete udělat několik snímků z úchvatného výhledu na pobřeží, hory a oceán. Dále pokračujete k The Iguana Hideaway, kde uvidíte nespočet volně žijícíh obrovských leguánů a budete mít možnost je nakrmit,  nebo navštívit malé akvarium. Další zastávka bude v Dixon Cove v oblasti Las Palmas. Zde poplujete 20 minut výletní lodí podél pobřeží a uvidíte tropické mangrové stromy a také druhý největší ponořený vrak ponorky na ostrově. Během výletu je i hudební show, kterou provádí Garifunas – přímí potomci karibských a afrických otroků. Ukážou Vám nejdůležitější tance, z nichž jeden se nazývá Punta. V ceně je bezplatné občerstvení. Poté budete mít přibližně 1 hodinu volného času na krásné pláži, kde můžete využít lehátka, které jsou v ceně.

V případě Vašeho zájmu si výlet můžete fakultativní výlet zakoupit za zvýhodněnou cenu 1.990 Kč při rezervaci zájezdu. (Katalogová cena výletu 2.690 Kč) 

6.den COSTA MAYA 07:00-14:30

je pobřeží v délce cca 130 km, které se táhne jižně od rezervace Sian Kaan až k hranicím s Belize. Desítky kilometrů pláží s prachovým bílým pískem, azurové moře, palmy všech druhů hustě rostoucí na pobřeží a blízkost Mesoamerického útesu s úžasným světem barevných korálů a mořských živočichů, nabízejí jeden s posledních rájů…Costa Maya – neboli Mahahual je bývalá základna mexického námořnictva. Tato malá rybářská vesnička byla jen nedávno objevena turisty a rozvíjející se turistický ruch je vidět na každém kroku. Nádherně dlouhé pláže se sněhobílým pískem a roztroušené ruiny z dob aztecké kultury a podvodní jeskyně ve kterých se mohou nacházet neobjevené poklady.

7.den COZUMEL - Mexiko 07:00 - 16:00

Tak zde bude těžké rozhodování. Kdo má rád historii, vyrazí na fakultativní výlet s MSC Cruises na krásné ruiny mayské pevnosti a přístavu v jednom s krásnými plážemi okolo. Obrovský kus historie, ale i zajímavostí, nejen mayské kultury. Pokud Vás historie neláká, můžete vyrazit na šnorchlování, plavání s delfíny anebo se potápět s karetami obrovskými-neskutečný zážitek na celý život. Pro náročné a odolné cestovatele doporučujeme v přístavu tzv.TEQUILA TOUR. Tak uvidíme, kolik těchto lahodných a zrádných nápojů zvládnete. Jen nezapomínejte-loď na Vás nikdy nepočká.

8.den HAVANA 09:00

V dopolednich hodinách doplujeme opět do Havany. V odpoledních hodinách vylodění a odjezd na letiště.  Delegát se tento den bude účastnit fakultativního výletu s MSC CRUISES.

V této destinaci se bude delegát CK RIVIERA TOUR účastnit tohoto fakultativního výletu (výlet je za příplatek):

Pokud se chcete naposled podívat do Havany před odletem domů připojte se k nám na tuto prohlídku starého města s dvěma zastávkami na cestě. Opustíte loď a pojedete do staré Havany na příjemnou procházku po Plaza de Armas a náměstí Katedrály. Váš první cíl bude Palacio de Artesania, bývalý koloniální zámek, který se v současné době přeměnil na centrum řemesel. Nachází se zde krásné vnitřní nádvoří s možností si zakoupit suvenýr nebo si vychutnat osvěžující nápoj. Druhá část výletu zahrnuje panoramatickou jízdu podél stavby Capitol, Muzeum revoluce, Národního muzea výtvarného umění a divadla Havany. Zastavíte se v jednom z nejstarších koktejlovém baru ve staré Havaně, kde můžete ochutnat jedno z nejlepších daiquiris vůbec. Váš výlet končí zastávkou na náměstí Revoluce před zpáteční cestou na letiště.

V případě Vašeho zájmu si výlet můžete fakultativní výlet zakoupit za zvýhodněnou cenu 1.890 Kč při rezervaci zájezdu. (Katalogová cena výletu 2.690 Kč) 

 

Delegát CK RIVIERA TOUR se bude účastnit vybraných fakultativních výletů plavební společnosti MSC CRUISES. Pokud se rozhodnete těchto vyletů účastnit, bude Vám delegát oporou na těchto výletech. Výlety jsou v anglickém jazyce. Delegát nesmí překládat odborný výklad autorizovaného průvodce. Tyto výlety si můžete zakoupit předem. Upozorňujeme, že místní úřady na Kubě vyžadují potvrzení o uzavřeném zdravotním pojištění po celou dobu plavby.

 

 

Cena 56990 Kč  zájezdu zahrnuje

CENA FIRST MINUTE PRO PRVNÍCH 12 REZERVACÍ  42990 Kč

 

cena dítě 3-11 let  29990 Kč

cena Junior 12-17 let  29990 Kč

 

 

* leteckou linkovou dopravu ve  třídě economy** přímý let z Prahy

* letištní taxy a palivové příplatky

* transfery  letištěl-přístav-letiště

* poznávací plavbu v daném termínu a lodi MSC

* ubytování ve vnitřní kajutě kategorie BELLA

* plnou penzi po celou dobu pobytu na lodi

* přístavní taxy, portýrské služby při nalodění

* každodenní úklid kajuty

* kapitánský gala večer, gala cocktail

* pojištění proti úpadku CK,delegáta CK

* animační a zábavné programy na lodi 

* divadla, bazény, vířivky, pool servis 

Cena zájezdu nezahrnuje 

* fakultativní výlety plavební společnosti

* servisní poplatek MSC Cruises 13 USD/os/noc    

* transfery plavební společnosti v přístavech

* nápoje, alkoholické nápoje a nadstandardní služby   

    za příplatek (sauny, masáže,4D kino….)

 

VNITŘNÍ KAJUTA BELLA – MSC Opera **** v ceně zájezdu 

vnitřní kajuta bez okna je situovaná uvnitř lodi. Okno bývá nahrazeno zrcadlem. Rozloha kajut se pohybuje v rozmezí 13 – 15 m2 u standardních vnitřních. Děti jsou ubytovány na přistýlkách. U vnitřních a kajut s oknem je přistýlka koncipována jako sklopné lůžko. Doporučujeme pro začínající mořeplavce.

 

Vybavení kajuty:

 • Kajuta situovaná uvnitř lodi
 • Manželské lůžko-s možností rozdělení na jednotlivé lůžka
 • Možnost přistýlky až pro 2 osoby na společné kajutě-sklopná lůžka  (na vyžádání).
 • Klimatizace
 • Šatní skříň
 • WC a koupelna se sprchovým koutem, osuškami a fénem
 • Televize – Na **** lodích  interaktivní televize
 • Psací stůl
 • Lodní telefon
 • Bezdrátové připojení k internetu (za poplatek, možnost připojení až 4 uživatelů)
 • Mini bar na kajutě (spotřeba za příplatek)
 • Trezor zdarma
 • El. Zásuvky s napětím 220 V –klasická (není třeba adaptér)

možnost dokoupení jiného typu kajuty

venkovní kajuta BELLA  + 8250 Kč

vnitřní kajuta FANTASTICA   +2750 Kč

venkovní kajuta s okenm FANTASTICA  +13750 Kč

balkonová kajuta FANTASTICA  +31350 Kč

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KUBA A KARIBIK Z MIAMI

11.1.-21.1.2020

Trasa zájezdu

MSC Armonia +

Loď střední třídy plavební společnosti MSC CRUISES. Perfektně sladěný decentní interiér lodi na velmi dobré úrovni. Skvělé gastronomické služby, zábavné programy, animační programy. To jsou lákadla, která Vás vtáhnou do nádherné atmosféry poznávacích plaveb.

 

1. den – Odlet

Svoz transferem RIVIERA TOUR (za příplatek 1090,-Kč) na trase Frýdek Místek – Ostrava – Olomouc – Vyškov - Brno a na letiště. Ráno na letišti sraz celé skupiny, odbavení a odlet do Miami. V podvečer přílet do Miami, imigrační řízení a transfer do *** hotelu, nocleh. Delegát odlétá se skupinou z ČR. Cestujeme leteckou linkovou přepravou. Večer dle časových dispozic procházka s delegátem po centru Miami, individuální večeře.

2.den - Miami

V dopoleních hodinách po snídani, která je součástí ceny zájezdu, vyrazíme na prohlídku Miami vyhlídkovým busem, kde uvidíme Miami Beach, čtvrt s mrakodrapy, Kubánskou čtvrt a okolí přístavu. Výlet cca 2-3 hodiny. Odpoledne volný program na Miami určený k relaxaci a poznávání. Nocleh. Bez stravy. Ubytování v koloniálním hotelu v Miami Beach, cca 100 m od pláže a 500 m od Španělské čtvrti. Před hotelem je obchod a dostupné spojení busem po Miami.

3. den -  Miami  09:00-19:00

Snídaně, transfer do přístavu v Miami, nalodění a pozdní oběd. Prohlídka lodi s delegátem. Ubytování a osobní volno. V podvečer bezpečnostní cvičení, slavnostní večeře a vyplutí z Miami. Návštěva večerních estrádních programů v divadle, volná zábava

4. den: Ocean Cay MSC Marine Reserve  - Bahamy  7.00-17.00

V bahamském hlavním městě Nassau podepsal v roce 2015 bahamský premiér Perry Christie a MSC Cruises výkonný předseda Pierfrancesco Vago smlouvu na 100 let, která umožňuje společnosti MSC Cruises obsadit a využívat ostrov s názvem Ocean Cay MSC Marine Reserve. Ostrov nabízí naprosto autentickou dovolenou s nejlepšími plážemi na světě uprostřed Karibského moře. Na ostrově je k dispozici půjčovna jízdních kol a jiných dopravních prostředků, specializované pláže jako je třeba rodinná pláž s restaurací, dětským hřištěm a ostatní vybavení pro děti. Okouzlující laguna ve vnitrozemí nebo velký slavnostní altán pro oslavy a svatby. Pro více náročné klienty jsou na ostrově soukromé bungalovy s masážemi a exkluzivní lázeňské a wellness centrum.

5. den: Den na moři

Plavba není jen o poznávání nových destinací. Plavba je i o tom, že by si měl každý udělat čas sám na sebe a na své přátele. Využijme proto volného dne na moři a navštivme AUREA SPA na přídi lodi, kde za poplatek můžete využít masáží, saun, vířivek, kosmetického salonu a dalších služeb.

6. den: Montegego Bay - Jamajka 13.00-19.00

JAMAJKA-NO PROBLEM. Tak tento slogan znají asi všichni, kdo navštívili Jamajku. Krásný ostrov plný zeleně, neskutečně pohodoví Jamajčané a neuvěřitelně krásné Jamajčanky. To vše můžete zažít na Jamajce. Přístav Montenego Bay je výborným výchozím bodem pro uskutečnění výletů za poznámím Jamajky. Zažijete tu pravou Jamajku mezi prodejci prodávající suvenýry, pečivo, kokosové peněženky a všudy přítomné DRED-kulichy. Večer na diskotéce je Jamajčanem snad každý.

7. den: George Tawn- Kajmanské ostrovy 08.00-14.00

Pokud hodláte na některé z destinací během plavby lenošit, opalovat se, pít drinky a užívat si moře a sluníčka, tak rozhodně tady. Kajmany jsou jako stvořené na koupání, šnorchlování, potápění a podobné aktivity. Právě zde doporučujeme uží si užasné pláže a čistou vodu.

8. den: Havana Kuba 15.00-23.59

Po obědě možnost návštěvy Havany, popř. pokud máte rádi latinskoamerické tance, doporučujeme návštěvu TROPICANA CABARET. Cabaret Tropicana je pestrým kulturním vystoupením s nealkoholickými a alkoholickými nápoji, plným hudby, tance a krásných tanečnic a tanečníků. Můžete tak prožít pravou noc na Kubě přímo v Havaně

9. den: Havana -Kuba  00.01-17.00

Havana, nebo také La Habana je hlavní město Kuby. Nachazí se v severozápadní části ostrova u pobřeží Karibského moře. V Havaně žije přibližně 2,2 milionu obyvatel a je tak největším kubánským městem. Město býva často přezdívano jako Paříž Karibiku a Stará Havana je zařazena na seznamu Světového dědictví UNESCO. Havanu založil v roce 1515 španělský conquistador Diego Velazquez de Cuellar původně jako pevnost, která sloužila jako základna pro další dobyvatelské výpravy. Největší prosperity dosáhla Havana v 18. a 19. století, kdy také vzniklo velké množství architektonických památek. V první polovině 20. století mířili do Havany tisícovky amerických turistů. Obrat nastal v roce 1961 po nástupu Fidela Castra k moci, kdy se také začalo s budovaním moderních budov. V dnešní době pracuje město na obnově a rekonstrukci významných památek a hlavních turistických cílů. Zavítat můžete na fakultativní výlet do kubánských továren na výrobu doutníků Fabrica de Tabacos Partagas, dále pak ke Capitolio Nacional velmi připomínajicího Capitol z amerického Washingtonu DC, nebo na vyhlášenou promenádu Malecon proslavenou především úchvatnými výhledy na západ slunce. Delegát se tento den bude účastnit fakultativního výletu s MSC CRUISES

10. den: Miami 9.00

Ráno připlujeme do Miami. Po snídani následuje vylodění, imigrační kontrola a transfer na letiště. Odpoledne odlet z Miami.

 

Cena 65990 Kč zájezdu zahrnuje

cena first minute pro prvních 12 rezervací  46990 Kč

cena dítě 3-11 let   29990 Kč

cena junior  12-17 let  29990 Kč

 

 

* leteckou linkovou dopravu ve   

   třídě economy** s přestupem

*letištní taxy a palivové příplatky

*transfery Miami: letiště-hotel-přístav-letiště

*2x ubytování v *** hotelu na Miami Beach se snídaní

*poznávací plavbu v daném termínu a lodi MSC

*ubytování ve vnitřní kajutě kategorie BELLA

*plnou penzi po celou dobu pobytu na lodi

*přístavní taxy, portýrské služby při nalodění

*každodenní úklid kajuty

*kapitánský gala večer, gala cocktail

*pojištění proti úpadku CK,delegáta CK

*animační a zábavné programy na lodi

*divadla, bazény, vířivky, pool servis

*autobusový výlet v Miami

 

Cena zájezdu nezahrnuje

 

*fakultativní výlety plavební společnosti

*servisní poplatek MSC Cruises 13 USD/os/noc    

   transfery plavební společnosti v přístavech

*nápoje, alkoholické nápoje a nadstandardní služby   

   za příplatek (sauny, masáže,4D kino….)

*vstupní vízum do USA za příplatek 780,-Kč

*vstupní vízum Kuba (cca 15 eur)-platba až na lodi

 

 

CK RIVIERA

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

3.11.2018 11.11.2018 56990 Kčobjednat
11.1.2020 21.1.2020 65990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Kuba
Karibik
Copyright © 2017  VARIETA Travel