vodopády a soutěsky Otscheru
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Turistický zájezd vhodný zejména pro milovníky rakouské přírody. Přírodní park Ötscher-Tormäuer nedaleko poutního místa Mariazell, to je nedotčená krajina skal, vodopádů, divokých soutěsek a alpské květeny. Romantické soutěsky Hintere Tormäuer a Ötschergräben jsou často nazývány "Grand Canyonem" Dolního Rakouska

Program zájezdu:   termín   16.6.2018

Odjezd z ČR v brzkých ranních hodinách.

Příjezd do výchozího místa naší turistické trasy vesničky Erlaufboden. Odtud divokou soutěskou Tormäuer, podél říčky Erlauf, kolem soutoku s říčkou Ötscherbach, pokračujeme soutěskou až k mohutnému vodopádu Mirafall. Občerstvit se můžeme místními speciality na chatě Ötscherhias. Zpět na rozcestí a kolem menšího vodopádu Lassingfall, strmý výstup k přehradě a kolem ní do městečka Reith, kde nás bude čekat autobus.

V případě dostatečné časové rezervy, krátká zastávka v Mariazell - nejvýznačnější poutní místo v Rakousku s poutní bazilikou Narození Panny Marie.

Příjezd do ČR v pozdních večerních hodinách.

Video Flug durch wilde Schluchten    Video Ötschergräben und Mirafall

Náročnost:

Turistika výše zmíněnými soutěskami bez výraznějších převýšení s možností zkrácení či prodloužení. Možné absolvovat i s dětmi, zvyklými na turistické vycházky do přírody.

Nástupní místa:

Olomouc, Prostějov, Vyškov,  Brno

Cena 900 Kč zahrnuje:

Doprava autobusem, informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, DPH.

Cena nezahrnuje:

Strava, vstup do soutěsky (cca 5 €), cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)

CK VLHA

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

termín: 5.5. ,  19.5.2019

odjezd z Brna v 6 hod,, cesta podél Dunaje do přírodní rezervace Ötscherland  Z Erlaufbodenu se vydáme divokou soutěskou Tormäuer podél říčky Erlauf až k vodní elektrárně, odkud se můžete vydat po strmé cestě kolem vodopádu Lassingfall zpět k autobusu nebo pokračovat soutěskou kolem chaty Ötscherhias až k překrásnému vodopádu Mirafall. Stejnou cestou se pak vrátíme do městečka Reith, odkud bude odjíždět autobus. Fakultativně navštívíme městečko Lilienfeld, dějiště jednoho z prvních závodů v lyžování na světe. Návrat do Brna cca ve 21 hod.

cena 621 Kč

cena zahrnuje: dopravu autobuse, služby průvodce

cena nezahrnuje: komplex.cest.poj.

nást.místa: Brno,  Olomouc,Přerova ( + 150 kč )

Ck Victora

 

 


 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

5.5.2019 621 Kčobjednat
19.5.2019 621 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel