Dolní Morava - Stezka v oblacích
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Navštívíme ojedinělou vyhlídkovou konstrukci Stezka v oblacích, 

Stezka v oblacích

Už jste se někdy procházeli v oblacích? Nyní máte jedinečnou příležitost Váš sen uskutečnit na Dolní Moravě, kde byla postavena unikátní vyhlídková stavba nesoucí název Stezka v oblacích. Nahoru se dostanete lanovkou, pěšky nebo na kole. Samotná stezka je vysoká 55 metrů.
Objekt je v provozu od 5. prosince 2015. Autorem 55 metrů vysoké stavby je architekt Zdeněk Fránek.

 

Příjezd na Dolní Moravu okolo 9:30. Přesun lanovkou Sněžník ke stezce. Lanovka má převýšení 369 metrů a rychlost jízdy je 5 m/s. Nástupní stanice je přímo u parkoviště vedle chaty Marcelka a Wellness hotelu Vista.  Individuální výstup, procházka.Stezka v oblacích se nachází v nadmořské výšce 1116 m. n. m. Je vysoká 55 metrů a na vrchol se pohodlně dostanete po dřevěné cestě i s kočárky a invalidními vozíky. Pro milovníky dobrodružství a zábavy je v objektu připraveno několik atrakcí jako odpočinková síťrukáv, hnízda nebo tunel na lávce. Rukáv je atrakce tvořená hustou sítí určená k prolezení z jednoho patra lávky do druhého. Odpočinkovou síť využijí malí i velcí návštěvníci k relaxaci před nebo po výstupu na stezku.  Pro cestu dolů můžou návštěvníci zvolit částečně průhledný tobogán, který je několika klopenými zatáčkami bezpečně dopraví dolů k samému úpatí rozhledny. Pro turisty je zde možnost turistického výšlapu na rozhlednu Klepý (7 km). Tato vyhlídková a protipožární věž leží na česko-polské hranici a byla postavená v roce 2009. Odkud se Vám naskytnou krásné výhledy do okolní krajiny. Vystoupat můžete i na Kralický Sněžník 1 424 m.n.m. - 8 až 11 km pěšky. Je to nejvyšší vrchol v okolí. Můžete se na něj vydat pěšky přímo z Dolní Moravy. Po cestě je také možné navštívit chatu Slaměnku, ke které vede lanovka. Je možné s ní vyjet jak nahoru, tak dolů, tímto si cestu zkrátíte. Na jeho vrcholu se dlouhou dobu drží sněhová pokrývka, až 8 měsíců v roce.

 

Dále pak je možnost využít další atrakce Resortu Dolní Morava-lanové centrum, Mamutíkův vodní park, Adrenalin park, bobová dráha, Stamichmanova naučná stezka a jiné.

 

cena zahrnuje:

autobusovou dopravu z Olomouce, průvodce v autobuse, pojištění CK proti úpadku.

cena nezahrnuje:

vstupy, příplatky za nástupní místo: Přerov 50 Kč, Kroměříž a Prostějov 100 Kč, Hodonín, Kyjov a Zlín 150 Kč, Brno a Břeclav 200 Kč, Frýdek - Místek a Ostrava 400 Kč.

Vstupy

lanovka tam/zpět a vstup na stezku v oblacích individuálně 350 Kč/osoba (jako skupina 290 Kč/osoba)

tobogán 50 Kč/os/1 jízda

pískový svět 250 Kč/osoba

pískový svět 250 Kč/osoba

mamutíkův vodní park 290 Kč/osoba.

 

 

 

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

4.5.2019 od 480 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Stezka v oblacích
Copyright © 2017  VARIETA Travel